Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Maj

Apel z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Mając na uwadze kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku do dziejów ojczystych młodego pokolenia klasy trzecie włączyły się aktywnie w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowały apel pt. „100 lat Niepodległej”. Na wstępie przedstawili najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do powrotu naszej Ojczyzny na mapę Europy po 123 latach zaborów. Następnie wszyscy odśpiewali hymn, oczywiście w postawie na baczność. Po hymnie była piękna recytacja wierszy o treści patriotycznej, a następnie krótki film przypominający wszystkim zebranym, jakie mamy symbole narodowe. Na koniec apelu wybrani uczniowie z klas III zatańczyli poloneza. Uroczystość ta była piękną lekcją historii.

V. Warmowska


do góry

Zbiórka dla PCK

W dniach 7-27 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę groszy dla słupskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasza Szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota” zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż . Akcja, polegała na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych w celu organizacji kolonii letnich dla dzieci objętych opieką organizacji.

Nasza Szkoła w ramach zbiórek klasowych pozyskała aż 90 kg pieniędzy, które przekazaliśmy na ręce Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Słupsku.

Zbiórka przebiegała w formie konkursu między klasami w ramach konkursu szkolnego SUPERKLASA.

Poniżej wyniki zbiórek w klasach.

KLASA WAGA PIENIĘDZY WAGA NA 1 UCZNIA MIEJSCE
Punkt przedszkolny (14 osób) 3,40 kg 0,24 kg V
Odział przedszkolny„0” (25 osób) 16,70 kg 0,66 kg I
Klasa I (14 osób) 1,70 kg 0,12kg VI
Klasa II (16 osób) 9,90 kg 0,61 kg II
Klasa III a (20 osób) 9,00 kg 0,45 kg IV
Klasa III b (20 osób) 10,80 kg 0,54 kg III
Klasa IV (25 osób) 3,30 kg 0,13 kg IV
Klasa V (16 osób) 9,30 kg 0,58 kg II
Klasa VI (16 osób) 11,40 kg 0,71 kg I
Klasa VII (27 osób) 14,30 kg 0,52 kg III
RAZEM 89,8 kg przekazano do PCK Słupsk

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza Justyna Lao


do góry

Nasi dzielni strażacy...

W środę, 23 maja, na zaproszenie dzieci z oddziału przedszkolnego, szkołę odwiedzili druhowie z OSP w Kusowie oraz Komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej Dh Andrzej Małyszka. Gości przywitała Dyrektor Szkoły Pani Renata Lemisiewicz. Przedszkolaki przygotowały inscenizację pt. Nasi dzielni strażacy..., którą razem z gośćmi obejrzeli nauczyciele i uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z punktu przedszkolnego. Komendant GOSP opowiedział dzieciom o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz roli, jaką strażacy pełnią w społeczeństwie. Dzieci zaciekawiła figurka przyniesiona przez zaproszonych gości i opowieść Dh Marcina Kalaty o św. Florianie. Wielką frajdą dla dzieci była możliwość obejrzenia bojowego wozu strażackiego i wejścia do jego środka, a także okazja do potrzymania prawdziwego węża strażackiego. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym grupowym zdjęciem oraz wręczeniem strażakom podziękowania za udział w szkolnej uroczystości i współpracę w rozwijaniu świadomości dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

Dzień pełen wrażeń z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Mariola Paszkiewicz


do góry

WITAMINKI DLA KSIĘŻNICZKI MARCELINKI

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który w tym roku przebiegał pod hasłem ,,Zdrowie dla wszystkich” uczniowie klasy II i ,,0” przygotowali przedstawienie promujące wartości warzyw i owoców.

W interesujący i przystępny sposób, dzieci przekazały wszystkim wiedzę dotyczącą właściwego odżywiania. Pokazały , jak szkodliwe mogą być słodycze, gdy spożywa się je w nadmiarze. Wyjaśniły, że źródłem witamin i dobrego zdrowia są warzywa i owoce. W przedstawieniu główna bohaterka „Księżniczka Marcelinka" rozpieszczana przez rodziców wybierała do jedzenia tylko słodycze, przez co była coraz słabsza i coraz bardziej chora. Lekarze nie mogli jej pomóc. Na ratunek przyszedł dopiero „Król Witaminek", który uświadomił co tak naprawdę jest zdrowe i ważne dla naszego organizmu. Po dawce owoców i warzyw bogatych w witaminy, księżniczka wróciła do zdrowia

Dzięki temu działaniu dzieci nie tylko wzbogaciły swoją wiedzę, ale również bardzo miło spędziły czas. Była to kolejna okazja do uświadomienia dzieciom, jak ważna jest właściwa dieta dla naszego organizmu, a także spożywanie warzyw i owoców.

Wiesława Wódz


do góry

Spotkanie z pisarką

Dnia 23 maja 2018 roku w naszej szkole gościła pisarka Wioletta Piasecka, autorka licznych bajek i baśni dla dzieci. Pisarka wystąpiła przed uczniami klas I-III w roli Dobrej Wróżki, której zadaniem było zachęcić dzieci do czytania książek. Spotkanie odbyło sie w ramach XXV Pomorskiej Wiosny Literackej. Były gry, wróżby, wierszowane opowieści. Ale pani Wioletta także dużo uwagi poświęciła 100-letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Opowiedziała dzieciom ciekawostki z życia Ignacego Jana Paderewskiego, nie tylko wielkiego polskiego kompozytora, którego twórczość cenił cały świat, ale i działacza niepodległościowego, męża stanu i polityka. Dzieci słuchały w wielkim skupieniu o człowieku, którego twórczość przywracała Polakom wiarę w wolność.

Marzena Żywiecka


do góry

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

Od II semestru w naszej szkole są organizowane zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dla uczniów klas młodszych .Celem zajęć jest wykształcenie poprawnych form komunikowania się bez użycia agresji , napięć emocjonalnych oraz stymulowanie rozwoju społecznego. W czasie zajęć dzieci poznają zasady dobrej komunikacji ,budują pozytywny obraz własnej osoby a także poznają techniki odreagowywania napięć emocjonalnych i wyzwalania emocji. W czasie jednych z zajęć uczniowie samodzielnie wykonywali „gniotki balonowe”. Zabawki bardzo wszystkim się udały.

Pedagog szkolny Justyna Lao


do góry

Powiatowym Czwórboju Lekkoatletycznym

22 maja chłopcy w składzie: Kewin Poświętny, Błażej Gral, Michał Malkiewicz, Dawid Koczorowski, Franek Skiba oraz Kuba Ślusarski reprezentowali naszą szkołę i gminę w Powiatowym Czwórboju Lekkoatletycznym. Chłopcy musieli wykonać bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 1000 m. Zawody odbywały się na Stadionie 650-lecia w Słupsku. Do zmagań zgłosiło się 19 szkół z całego powiatu, a nasi uczniowie zajęli 8 miejsce. Gratuluję!

U. Kacprzak


do góry

Dzień Pasji i Talentów

"Nawet z pozoru najdziwniejsza,
najskromniejsza pasja
jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym."
Stephan King

Często wielki talent pozostaje w ukryciu, ale nie w naszej szkole. Szkoła Podstawowa

w Głobinie jest bowiem miejscem , w którym uczniowie codziennie rozwijają talenty i zainteresowania.

Wszyscy ci, którzy chcieli zaprezentować swoje pasje i możliwości szerokiemu gronu odbiorców , mogli to uczynić podczas „SZKOLNEGO DNIA PASJI I TALENTÓW”.

Dnia 19 maja atmosfera w szkole była bardzo gorąca .

Na scenie zaprezentowało swoje niezwykłe umiejętności kilkunastu artystów- uczniów naszej szkoły oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr. 2 ze Słupska.

Byli wśród nich muzycy, piosenkarze, tancerze, magicy, słowem ci, którzy w sztuce odnajdują swoją pasję.

Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która

z zaciekawieniem i radością obserwowała prezentacje ich twórczości.

W tym szczególnym dniu chętni uczniowie przygotowali na korytarzu szkolnym stoiska ze swoimi „skarbami”. Wśród nich znalazły się własnoręcznie wykonane hafty kaszubskie, kolekcje książek, maskotek , samochodzików, prace plastyczne, a nawet samodzielnie złożona motorynka.

Uczniowie mieli także okazję poznać pasje rodziców oraz nauczycieli.

Szkolny Dzień Pasji i Talentów był niewątpliwie bardzo ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą zabawą dla uczniów naszej szkoły. Wielu z nich miało okazję pokazania się po raz pierwszy przed szkolną społecznością i zmierzenie się z autoprezentacją. Widzowie zaskoczeni byli różnorodnością występów oraz świetnym przygotowaniem artystów.

Wszystkim uczestnikom pokazów gratulujemy pasji i odwagi podczas jej prezentacji.

Życzymy wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych umiejętności.


do góry

Wycieczka do Borzęcina

Dnia 18 maja klasa III b udała się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Borzęcinie na zaproszenie mamy Wiktora. Dzieci obejrzały pole rzepaku i dowiedziały się, po co uprawia się rzepak i co się z niego robi. Miały możliwość zobaczenia zwierząt hodowlanych, jak również wszelkich maszyn, które ułatwiają pracę na gospodarstwie. Zaprzyjaźniły się z psami. Po zwiedzaniu gospodarstwa przyszedł też czas na zabawę. Nie zabrakło również ogniska i pieczenia kiełbasek, które wszystkim bardzo smakowały. Dziękujemy mamie naszego kolegi pani Izabeli Kowalczyk za gościnę oraz możliwość świetnej zabawy na gospodarstwie.

V. Warmowska


do góry

„Nie bij mnie, kochaj mnie”

7 maja 2018r uczniowie SP Głobino działający w Szkolny Klubie Wolontariusza zorganizowali kampanię społeczną „Nie bij mnie, kochaj mnie !” W szkole uczniowie przygotowali gazetkę dla rodziców i kolegów z zabawkami pluszowymi jako ofiarami przemocy domowej i samodzielnie wykonanymi pracami plastycznymi związanymi z tematyką akcji. Ponadto w miejscach publicznych zamieściliśmy „Historię Misia „aby uwrażliwić dorosłych na przemoc wobec dzieci i konieczną ich szybką reakcję na symptomy krzywdzenia dzieci.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza przy SP Głobino


do góry

UROCZYSTOŚCI MAJOWE

Tradycyjnie już szkolny poczet sztandarowy oraz zespół wokalny wzięli udział w dorocznych gminnych uroczystościach majowych, które odbyły się we Wrześciu. Tym razem uczniowie zaśpiewali przepiękną piosenkę Marka Grechuty "Wolność".


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej