Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Luty

„Mniam, mniam, mniam pyszny deser umiem zrobić sobie sam”:-).

28 lutego uczniowie klasy III b samodzielnie robili desery owocowe. Tego dnia przynieśli swoje ulubione owoce. Zanim przystąpili do kulinarnych zajęć, pani przypomniała o przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas pracy. Następnie uczniowie założyli fartuszki, umyli ręce, owoce i rozpoczęli krojenie. Potem zadbali o estetyczny wygląd stołów, przy których odbyła się degustacja. Po minach dzieci widać było, że zrobiony przez nie deser owocowy bardzo im smakował.

Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Była to też doskonała okazja do utrwalenia zasad zdrowego odżywiania, kultury spożywania posiłków oraz rozwijania zainteresowań kulinarnych.

Dziękujemy rodzicom ze świetne przygotowanie dzieci do zajęć.

Violetta Warmowska


do góry

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

27 lutego 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelnika biblioteki szkolnej. Miło było oficjalnie powitać pierwszoklasistów w progach biblioteki, którzy już od dawna zaglądali w to miejsce.

Młodszych kolegów powitała klasa VI , która wprowadziła ich w zaczarowany świat bajek, baśni i wierszy inscenizacją opartą na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na zakończenie tej części uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów bajek i baśni.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności wychowawczyni złożyli uroczystą przysięgę, obiecując dbać i szanować wszystkie książki. Po tym ważnym momencie uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Języka Ojczystego

„Mowa dana jest nam po to, żeby wyrazić myśli”
L. M. Montgomery

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 20 lutego 2018 roku. Uroczystość poprzedzona była wykonaniem posterów tematycznych przez uczniów klas starszych. Tematem prac były: „Zasady pisowni w języku kaszubskim”, „Co łączy języki słowiańskie?”, „Gwara łowiecka”, „Gwary i dialekty języka polskiego”. Uczniowie klasy piątej pod opieką wychowawcy pani Marzeny Żywieckiej przygotowali prezentację multimedialną „Wierszyki łamiące języki” oraz gazetkę o zasadach pisowni w języku polskim. Głównym punktem programu były Międzyklasowe Potyczki Językowe – turniej, w którym nie było przegranych. Uczniowie wiele się dowiedzieli i wspaniale bawili.

Marzena Żywiecka


do góry

Zawody sportowe

17 lutego 2018 r. reprezentanci szkoły w piłkę ręczną wyjechali na zawody do Bierkowa. Drużyny chłopców i dziewcząt zmierzyli się z drużynami z Bierkowa i Jezierzyc. Obie grupy zajęły III miejsce. W drużynie dziewcząt zagrały: Patrycja Skwierawska (klasa VI), Nikola Olczyk, Martyna Dubacka (klasa VI), Aleksandra Ćmiel, Aleksandra Nowak, Julia Taczała, Hanna Skiba (klasa IV), drużyna chłopców: Błażej Gral, Michał Malkiewicz, Kacper Dąbrowski, Karol Nagórski (klasa VI), Franciszek Skiba, Kuba Faryna (klasa V), Aleksander Stenka (klasa IV).

U. Kacprzak


do góry

WALENTYNKI

14 lutego jest cudowne Święto Zakochanych. W tym roku w naszej szkole od rana można było się wczuć w atmosferę Walentynek. Uczniowie byli ubrani w kolory, tego jakże szczęśliwego święta, czyli w czerwień i róż. Samorząd Uczniowski zorganizował świetne zabawy. Na przerwach odbył się Walentynkowy Koncert Życzeń, podczas którego słychać było miłosne i radosne piosenki z dedykacjami. W trakcie zabawy Walentynkowy Listonosz, a raczej listonoszka - Karolina Tatysiuk dostarczała uczniom pocztę walentynkową. Na przerwach można było sobie powróżyć.

Mamy nadzieję, że uczniom podobała się taka forma zabawy. Jeśli tak, to powtórzymy ją w następnym roku.

Maksymilian Gral – Samorząd Uczniowski


do góry

Projekt klasy III b - „Poznajemy Afrykę"

W lutym klasa III b wirtualnie przemierzyła kontynent afrykański w ramach projektu „Poznajemy kontynenty”.

Uczniowie przygotowali informacje i zdjęcia o Afryce. Obejrzeli prezentację i poznali ciekawostki o zwierzętach, roślinach i ludności zamieszkującej Czarny Ląd. Obejrzeli fragment filmu „W pustyni i w puszczy”. Mieli też okazję podziwiać afrykańskie maski, które przyniósł Wiktor i zrobić swoje według własnego pomysłu, a nawiązujące do masek afrykańskich czarowników.

W ramach projektu starannie wykonali piękne plakaty ukazujące ludność, faunę i florę charakterystyczną dla Afryki, które zaprezentowali na holu.

Dzięki temu projektowi dzieci bardzo dużo dowiedziały się o Afryce. Szczególnie zafascynowały ich różnorodne krajobrazy, zwierzęta oraz ciekawostki o szkole w Afryce i dzieciach. Poznały warunki ich życia i nauki i nie wszystkie im się spodobały.

Violetta Warmowska


do góry

Wyjazd na zimowisko

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną jej stronę”.

Właśnie dlatego, grupa dzieci i młodzieży udała się z p. Sylwią Smuga na zimowisko do Murzasichla, które odbyło się w dniach 28.01.2018-4.02.2018r.

Cała grupa liczyła 51 dzieci, w tym 30 z SP 6, 10 ze Szkoły w Głobinie, a 11 z zaprzyjaźnionych szkół SP1, SP 4 oraz Okonka, Ustki i Gdańska. Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami Podhala, m.in. Sanktuarium na Krzeptówkach czy słynnym deptakiem na Krupówkach w Zakopanem.

Nie zabrakło sportowego szaleństwa na stokach narciarskich. Przez pierwsze cztery dni dzieci, które chciały nauczyć się jeździć na nartach, korzystały z pomocy instruktorów w stacji narciarskiej „U Kuby” w Murzasichlu. Natomiast zaawansowani uczestnicy, pod opieką wychowawców i instruktorów, korzystali z zimowej aury na stoku „Litwinka” w Czarnej Górze.

Jedną z wielu atrakcji był kulig wozami zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Równie ciekawe okazało się spotkanie z TOP-rowcem Tomaszem Michalikiem- Międzynarodowym Przewodnikiem Wysokogórskimi i ratownikiem zawodowym. Po męczącej jeździe na nartach był też czas na chwilę relaksu podczas kąpieli w Aquaparku w Zakopanem. Zaś aby skosztować góralskiego folkloru wybraliśmy się na wspaniałą zabawę do Karczmy „U wdowca” gdzie podczas góralskiej dyskoteki mogliśmy zajadać się przepyszną pizzą.

W drodze powrotnej spędziliśmy krótką chwilę w Krakowie, a zwieńczeniem naszego wyjazdu była wizyta w narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze i uczestnictwo w wieczornym apelu jasnogórskim. Trzeba dodać, że 7 dzieci prowadziło różaniec do mikrofonu, który był transmitowany na całą Polskę i świat.

Każdy z uczestników zimowiska był dla siebie życzliwy, a starsza młodzież bardzo chętnie pomagała młodszym koleżankom i kolegom zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Wieczory spędzaliśmy na zabawach oraz grach zespołowych. Po tygodniowym wypoczynku, wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci oraz gotowi do nauki w nowym semestrze. W sercach i pamięci pozostały niesamowite wspomnienia, nowe przyjaźnie, życzliwość opiekunów i rodzinna atmosfera Gazdów z Domu Wczasowego „U Wójciaka”. Wierzymy, że kolejne zimowiska i wspólne wyjazdy pozwolą dzieciom i młodzieży poprzez piękno stworzonego świata, jeszcze bardziej uwielbiać Stwórcę za dar życia, wiary, nadziei i miłości.

S. Smuga


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej