Rok szkolny 2017/2018


>>Inne lata szkolne<<


Luty

Wyjazd na zimowisko

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną jej stronę”.

Właśnie dlatego, grupa dzieci i młodzieży udała się z p. Sylwią Smuga na zimowisko do Murzasichla, które odbyło się w dniach 28.01.2018-4.02.2018r.

Cała grupa liczyła 51 dzieci, w tym 30 z SP 6, 10 ze Szkoły w Głobinie, a 11 z zaprzyjaźnionych szkół SP1, SP 4 oraz Okonka, Ustki i Gdańska. Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami Podhala, m.in. Sanktuarium na Krzeptówkach czy słynnym deptakiem na Krupówkach w Zakopanem.

Nie zabrakło sportowego szaleństwa na stokach narciarskich. Przez pierwsze cztery dni dzieci, które chciały nauczyć się jeździć na nartach, korzystały z pomocy instruktorów w stacji narciarskiej „U Kuby” w Murzasichlu. Natomiast zaawansowani uczestnicy, pod opieką wychowawców i instruktorów, korzystali z zimowej aury na stoku „Litwinka” w Czarnej Górze.

Jedną z wielu atrakcji był kulig wozami zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Równie ciekawe okazało się spotkanie z TOP-rowcem Tomaszem Michalikiem- Międzynarodowym Przewodnikiem Wysokogórskimi i ratownikiem zawodowym. Po męczącej jeździe na nartach był też czas na chwilę relaksu podczas kąpieli w Aquaparku w Zakopanem. Zaś aby skosztować góralskiego folkloru wybraliśmy się na wspaniałą zabawę do Karczmy „U wdowca” gdzie podczas góralskiej dyskoteki mogliśmy zajadać się przepyszną pizzą.

W drodze powrotnej spędziliśmy krótką chwilę w Krakowie, a zwieńczeniem naszego wyjazdu była wizyta w narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze i uczestnictwo w wieczornym apelu jasnogórskim. Trzeba dodać, że 7 dzieci prowadziło różaniec do mikrofonu, który był transmitowany na całą Polskę i świat.

Każdy z uczestników zimowiska był dla siebie życzliwy, a starsza młodzież bardzo chętnie pomagała młodszym koleżankom i kolegom zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Wieczory spędzaliśmy na zabawach oraz grach zespołowych. Po tygodniowym wypoczynku, wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci oraz gotowi do nauki w nowym semestrze. W sercach i pamięci pozostały niesamowite wspomnienia, nowe przyjaźnie, życzliwość opiekunów i rodzinna atmosfera Gazdów z Domu Wczasowego „U Wójciaka”. Wierzymy, że kolejne zimowiska i wspólne wyjazdy pozwolą dzieciom i młodzieży poprzez piękno stworzonego świata, jeszcze bardziej uwielbiać Stwórcę za dar życia, wiary, nadziei i miłości.

S. Smuga


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej