Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Świąteczne spotkanie u przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

Chcąc wspólnie radować się nadchodzącymi świętami, 22 grudnia przedszkolaki zaprosiły gości: rodziców, p. Dyrektor, koło teatralne wraz z opiekunem oraz p. A. Grzankę do obejrzenia świątecznego programu artystycznego. Podczas przedstawienia dzieci poprzez recytację wierszy i śpiewanie piosenek przypomniały wszystkim różnorodne świąteczne tradycje i zwyczaje (ubieranie choinki, pyszne potrawy, dodatkowe nakrycie i puste miejsce przy stole, pierwsza gwiazdka, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, kolędowanie, obdarowywanie się prezentami).

Na zakończenie spotkania zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń, które złożyła wychowawczyni przedszkolaków.

Sabina Słaba


do góry

Wigilia klasowa

22 grudnia uczniowie klasy 2a razem z wychowawczynią klasy śpiewali kolędy, dzielili się opłatkiem. Pani w tym dniu grała dla swoich wychowanków kolędy na flecie. W czasie tego spotkania stworzyliśmy pełną ciepła atmosferę taką jaka powinna towarzyszyć nam wszystkim podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowała: Paulina Szajner


do góry

Z życzeniami u przyjaciół szkoły

20 grudnia uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza złożyli życzenia sponsorom szkoły – okolicznym przedsiębiorcom , zaprzyjaźnionym z naszą szkołą z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Sponsorzy oprócz życzeń zostali obdarowani choineczkami i świątecznymi kartkami, które zostały wykonane przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Zielone gałązki, a na każdej świeczka,
W stroiku z bibułek stoi choineczka
Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,
Wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy.

Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
życzą
Pracownicy i Dzieci
ze Szkoły Podstawowej w Głobinie

Jagoda Bagińska uczennica kl.VI,
członkini Szkolnego Klubu Wolontariusza.


do góry

Wigilia dla Seniorów

„Jak to dobrze, że są święta w naszym życiu szarym.
Każdy przeżył i pamięta wielkie dziwy, czary,
I to światło tajemnicze, I to ludzkie szczęście,
Gdy ożywia gwar ulicę nocą, na wsi, w mieście.”

Słowami wiersza Krystyny Chojeckiej „Jak to dobrze” p. Renata Lemisiewicz- dyrektor szkoły, powitała wszystkich zebranych na tegorocznej, tradycyjnej już wigilii dla seniorów.

Każdego roku seniorzy zbierają się, aby wspólnie przy świątecznym stole podzielić się opłatkiem, obejrzeć i wysłuchać świątecznego programu artystycznego, a przede wszystkim spotkać się i miło spędzić czas. W tym roku w wigilii zorganizowanej w naszej szkole uczestniczyło 160 seniorów. Na wstępie głos zabrała Skarbnik Gminy Słupsk Pani Ewa Jasiewicz, która w imieniu Pani Wójt Barbary Dykier i swoim własnym , złożyła zebranym najserdeczniejsze świąteczne życzenia . Następnie seniorzy mieli okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe odegrane przez uczniów klasy trzeciej (wspieranych przez rodzice), a także wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu szkolnych zespołów wokalnych oraz zespołu wokalnego „Świtezianki”.

Jednak najważniejszym punktem programu było składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, które nastąpiło po modlitwie poprowadzonej przez ks. proboszcza Jarosława Aleksandrowicza.

Było również wspólne śpiewanie kolęd, nie zabrakło także tradycyjnych przysmaków świątecznej kuchni.

Spotkania opłatkowe to piękna tradycja. Po zaśpiewaniu kilku kolęd i złożeniu życzeń, wszystkich zebranych ogarnął bożonarodzeniowy – świąteczny nastrój. Nastrój serdeczności i radości.


do góry

Wyjazd do teatru

14 grudnia dzieci z oddział przedszkolnego, zerówki i klas I-III wybrały się do Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku na sceniczną adaptację „Jasia i Małgosi” według J. W. Grimm. Spotkanie z głównymi bohaterami tej ponadczasowej baśni stanowiło cenny drogowskaz na drodze edukacji każdego ucznia.

Historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpada w ręce Baby Jagi, kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie. Pokazuje dzieciom jak niewinność i dobro wygrywa ze złem i jest nagradzane. Odwaga, zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi dodają dzieciom otuchy i wiary we własne siły, a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, uczy ostrożności. Fantastyczny, cudowny świat baśni rozwija i kształtuje wyobraźnię dziecka. Barwne kostiumy, bajkowa scenografia, wspaniałe efekty specjalne, a nade wszystko czytelna i pouczająca treść przenoszą widownię w magiczny świat!

Przedstawienie wzbudziło wiele emocji, ale spontaniczne i żywe reakcje dzieci były dowodem na to, że baśń bardzo im się podobała.

Violetta Warmowska


do góry

ZAWODY PŁYWACKIE W REDZIKOWIE

8 grudnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Zawodach Pływackich w Redzikowie.W zmaganiach wzięło udział około 200 uczniów z naszej gminy. Udało nam się przywieźć 5 medali:

 1. Oliwier Kida IIb - II miejsce
 2. Kacper Osiewicz V - II miejsce
 3. Anastazja Łukaczyk VI - II miejsce
 4. Ćmiel Aleksandra III - III miejsce
 5. Krystian Gabriel IV - III miejsce

Pozostałe miejsca:

Dziewczęta:

 1. Nina Oleksińska IIa - VI miejsce
 2. Borkowska Nikola III - XIV miejsce
 3. Nikola Olczyk IV - styl grzbietowy VI m-ce, kraul VII miejsce
 4. Kornelia Kiestrzyńska VI - IV miejsce

Chłopcy:

 1. Staś Śmigiel IIb - V miejsce
 2. Kacper Wyrzykowski III - XIII miejsce
 3. Łukasz Kwaśnik IV - IX miejsce
 4. Kuba Faryna IV - VIII miejsce
 5. Franciszek Kaźmierczak V - IV miejsce
 6. Maciej Szczegielniak V - IX miejsce
 7. Kamil Oleksiński VI - VIII miejsce

Wszystkim zawodnikom gratuluję.

U. Kacprzak


do góry

ZAWODY W MINI PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Pod koniec listopada i na początku grudnia uczniowie klas starszych rozegrali turnieje w mini piłkę siatkową. Chłopcy pojechali do Włynkówka i tam zmierzyli się z drużyną gospodarzy, uczniami z Jezierzyc i Redzikowa. Po zaciętej i wyrównanej walce zajęli IV miejsce. Natomiast dziewczęta gościły w naszej szkole uczennice z Redzikowa i Jezierzyc. Turniej zakończył się dla nas drugim miejscem. Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta VI

 1. Julia Gaweł
 2. Klaudia Giza
 3. Kornelia Kiestrzyńska
 4. Anastazja Łukaczyk
 5. Patrycja Malkiewicz
 6. Oliwia Mądra
 7. Zuzia Słomińska
 8. Karolina Tatysiuk

Chłopcy

 1. Franek Skiba IV
 2. Mikołaj Taczała VI
 3. Paweł Środa V
 4. Dawid Koczorowski V
 5. Krystian Gabriel IV
 6. Mikołaj Stachowicz VI
 7. Franek Kaźmierczak V
 8. Maciek Szczegielniak V

U. Kacprzak


do góry

WIZYTA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SŁUPSKU

Dnia 7 grudnia najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej, czyli uczniowie klasy IIa i II b wraz z wychowawczyniami odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Po powitaniu pani bibliotekarka pokazała dzieciom zbiory biblioteczne przeznaczone dla najmłodszych, wyjaśniła co trzeba zrobić, aby zapisać się do biblioteki. Opowiedziała o różnych rodzajach książek oraz je zaprezentowała. Uczniowie zobaczyli najmniejszą i największą książkę w zbiorach biblioteki oraz książkę dźwiękową. Największe wrażenie wywarły najnowsze książki otrzymane w darze od konsula Kanady- przepiękne książki w 3 D i książki trójwymiarowe. Po zapoznaniu się z działem wypożyczalni dla dzieci uczniowie przeszli do działu animacji kultury. Tam obejrzeli stare odbiorniki radiowe, gramofony i adaptery. Wysłuchały bajki dźwiękowej nagranej na płycie analogowej. Poznały nie tylko książki w postaci papierowej, ale audiobooki sensoryczne i w języku Braillea. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ozdoby choinkowe, które zawiesiły na choince w bibliotece. Podziękowały też paniom bibliotekarkom za ciekawe zajęcia i wręczyły samodzielnie wykonany stroik.

Małgorzata Jakóbik- Zacharska


do góry

Mikołajki w klasie II b

Każde dziecko zna tę datę - 6 grudnia i wszyscy czekają tego dnia na odwiedziny Mikołaja. Tak do końca nigdy nie wiadomo, czy akurat w tym roku możemy się spodziewać podarku, czy też rózgi. Myślę, że dzieci w naszej klasie też po cichutku liczyły na upominki, ale trochę się obawiały, czy ten Święty do nich zawita.

Zawitał, a właściwie przysłał swoje pomocnice, bo tak bardzo był dzisiaj zajęty. Pomocnice Mikołaja wręczyły wszystkim dzieciom piękne podarunki. Dzieci wspólnie powiedziały wierszyk, w którym obiecywały, że postarają się być grzecznymi na co dzień. Wyraziły też nadzieję na coroczną wizytę Mikołaja w naszej szkole.

Violetta Warmowska


do góry

Warsztaty logopedyczne Mamo, tato, poćwicz ze mną.

Dnia 5 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty logopedyczne skierowane do rodziców dzieci uczęszczających do punktu przedszkolnego i zerówki. Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom, jak ważna jest sprawność artykulatorów w mowie dziecka oraz systematyczne ćwiczenia rodziców z dziećmi w domu. Na początku został przedstawiony rozwój mowy - po to, aby rodzice wiedzieli, kiedy jakie głoski dziecko powinno wymawiać. W ten sposób rodzice sami już mogą ocenić w jakim wieku pojawiają się niepokojące sygnały, które skłaniają do wizyty u logopedy. Następnie logopeda przedstawiła główne wady wymowy z jakimi borykają się dzieci w szkole i przedszkolu oraz wyjaśniła najczęstsze przyczyny tych zaburzeń. Główna uwaga została skupiona wokół zagadnienia sprawności artykulatorów, gdyż jest to najczęściej występująca przyczyna wszelkich dyslalii. Następnie logopeda pokazała rodzicom prawidłowe wykonywanie ćwiczeń oddechowych, języka i warg. Podpowiedziała jak należy zachęcić dziecko do wykonywania tych ćwiczeń - tak, aby nie była to nudna praca. Rodzice mogli razem z logopedą wykonywać omawiane ćwiczenia. W ten sposób sprawdzili czy sami potrafią prawidłowo je wykonywać. Kolejnym punktem warsztatów było wykonanie własnoręcznie przez rodziców kilku pomocy logopedycznych, które uatrakcyjnią każde ćwiczenia artykulacyjne. Na koniec spotkania logopeda pokazała różne pomoce dydaktyczne, które idealnie pasują do pracy z dzieckiem w domu. Rodzice mogli obejrzeć książki, zeszyty ćwiczeń, jak i inne pomoce dydaktyczne, aby samemu ocenić czy są one warte zainteresowania. Każdy z rodziców dostał również materiały warsztatowe: notatki z najważniejszymi ćwiczeniami i informacjami, ale również wiele układanek i gier, które mogą wykonać z dzieckiem w domu. Warsztaty przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Mam nadzieję, że uświadomiły one rodzicom jak wielki problem stanowią zaburzenia mowy dzieci. Warto bowiem ćwiczyć artykulatory. Poświęcony temu czas z pewnością nie pójdzie na marne i w przyszłości przyniesie wspaniałe efekty.

Agnieszka Grzanka


do góry

DRUGIE ŚNIADANIE W SZKOLE

5 grudnia uczniowie z klasy 2a i 2b najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Uczniowie w tym dniu przygotowywali koktajle owocowe. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Drugie śniadanie jest posiłkiem zapewniającym uczniowi systematyczny „dowóz” energii, co gwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu koncentracji w czasie lekcji i przekłada się na wyniki w nauce. Dlatego uczniowie klas drugich raz w miesiącu będą przygotowywali wspólnie z wychowawczyniami zdrowe śniadanie. Wprowadzenie zwyczaju spożywania drugiego śniadania w szkołach sprzyja kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, m.in. spożywania optymalnej liczby 4–5 posiłków dziennie. Wpływa również na zmniejszenie spożycia przez dzieci niezdrowych przekąsek. Zjadanie drugiego śniadania wspólnie z uczniami jest także korzystne dla zdrowia i samopoczucia nauczycieli. Oto pomysł na pudełkowe drugie śniadanie:
Koktajl truskawkowy:
- garść truskawek
- 1 kiwi
- 1 banan
- 1 szklanka maślanki
Owoce zblendować z maślanką i przelać do słoika/bidonu. Porządnie zakręcić, włożyć dziecku do plecaka. Nie zapomnieć o słomce, aby było łatwiej wypić gotowy koktajl.

Przygotowała: P. Szajner, V. Warmowska


do góry

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Głobinie zaprosił uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli i rodziców na apel pt. "Mamy swoje prawa". Uczniowie przygotowali inscenizację o prawach i obowiązkach dziecka.

Zuzia przypomniała wszystkim, że dziecko to mały człowiek, którego prawa spisano w Konwencji o Prawach Dziecka, a dzień 20 listopada ustanowiono Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

Lena i Klaudia udowadniały, że każde dziecko może uczyć się ciekawych rzeczy, ma prawo wyboru przyjaciół, ma prawo do tajemnic, własnego zdania, prywatności i różnienia się od innych.

Uczniowie wskazywali sytuacje, w których dorośli, często rodzice, zawodzą. Zostawiają dzieci bez opieki, zmuszają do jedzenia, nie odpowiadają na pytania, nie szanują tajemnic, sztywno trzymają się swoich reguł, nie pozwalają na pomyłki, potknięcia, błędy, karzą zbyt surowo, wyładowują swoją złość na dziecku, a często wciągają dzieci w sprawy dorosłych.

Poprzez wiersze i słowa płynące ze sceny dzieci proszą mamę lub tatę o pozwolenie wyboru własnej drogi, o pozwolenie bycia sobą.

Szanuj mnie, abym szanował innych.

Wybaczaj, żebym umiał wybaczać.

Słuchaj, żebym umiał słuchać.

Nie bij, żebym nie bił.

Nie poniżaj, żebym nie poniżał.

Rozmawiaj ze mną, żebym umiał rozmawiać.

Nie wyśmiewaj, nie obrażaj, nie lekceważ!

Kochaj mnie, abym umiał kochać - uczę się życia... od ciebie.

Kamil namawiał wszystkie dzieci, by głośno krzyczały NIE!!!, gdy im się dzieje źle. Gdy zagrażają im złośliwi ludzie zdolni do przemocy, gdy ktoś źle postępuje, namawia do złych rzeczy, znęca się nad innymi, namawia do palenia papierosów, picia alkoholu, kradzieży. Każde dziecko ma prawo do obrony przed przemocą i złem.

Dzieci są radością i najdroższym skarbem, ale nie zawsze ich życie jest usłane różami. Czasami muszą zmagać się z przeciwnościami losu, z chorobą czy niepełnosprawnością i właśnie wtedy czekają na życzliwe gesty, przyjaźń i zrozumienie ze strony innych dzieci, a przede wszystkim dorosłych.

Dla wszystkich ważny jest własny dom, a Julka i Kamil "zbudowali " przed nami dom swoich marzeń z cegieł miłości, dachówek szczerości, szyb przyjaźni, desek prawdomówności i prętów czułości. Całość pomalowali farbą wyobraźni i połączyli betonem zrozumienia. Zadbali także o otoczenie swego domu, sadząc róże wyrozumiałości i trawę wyrozumiałości.

Dziś była okazja, by poprosić dorosłych, by wsłuchali się w głos dzieci, by zrozumieli, że dzieci myślą, czują i wiele potrafią. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa.

Małgorzata Kubik


do góry

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...” - wizyta przedszkolaków u stomatologa

2 grudnia przedszkolaki pod opieką wychowawczyni i Pani Eweliny wybrały się do Poradni Stomatologicznej w Głobinie. Pani Dorota przeprowadziła z nimi pogadankę na temat profilaktyki, higieny jamy ustnej i zębów oraz zdrowego odżywiania się. Następnie wraz ze swoją asystentką zaprezentowała dzieciom, dała im do obejrzenia z bliska różnego rodzaju narzędzia, które potrzebuje do pracy. Oprócz tego przedszkolaki dowiedziały się, kiedy należy odwiedzać gabinet stomatologiczny oraz dostały prezent w postaci książeczki i naklejek „Dzielnego Pacjenta”. Za miłe spotkanie dzieci wręczyły Paniom podziękowania oraz powiedziały wiersz pt. „Dentysta”. Mam nadzieję, że po tak wspaniałej wizycie każdy przedszkolak bez obaw i z uśmiechem na twarzy będzie odwiedzał gabinet stomatologiczny.

Sabina Słaba


do góry

4 Międzynarodowa Kampania Społeczna "Biała Wstążka"

1 grudnia 2016 r. w naszej szkole przeprowadzono kampanię społeczną o zasięgu międzynarodowym dotyczącą powstrzymania stosowania przemocy wobec kobiet. Pedagog poinformowała uczniów klas starszych o celu, genezie akcji i jej symbolu. Uczniowie klas IV-VI otrzymali przygotowane przez Szkolny klub Wolontariusza "białe wstążeczki" i ulotkę informacyjną o celu przeprowadzonej akcji. Uczniowie zostali poproszeni o przekazanie wstążki dorosłemu mężczyźnie w rodzinie. Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na teamt przemocy wobec kobiet. Kampania w szkole jest prowadzona pod patronatem Gminy Słupsk, dzięki współpracy z Gminnym Zespołem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającym przy GOPS .

Pedagog: Justyna Lao


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

 • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
 • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
 • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej