Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Bardzo Was kochamy, dlatego o Waszym święcie pamiętamy

Po feriach zimowych, w punkcie przedszkolnym odbyło się uroczyste spotkanie z okazji wspaniałego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Wychowawczyni zaprosiła Dziadków do obejrzenia części artystycznej, w której przedszkolaki recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Goście byli bardzo poruszeni, u niektórych nawet można było dostrzec łezkę wzruszenia. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani przez wnuków drobnymi prezentami oraz serdecznymi uściskami. Po występach wszyscy udali się na sodki poczęstunek, o który zadbali rodzice przedszkolaków. Podczas spotkania panowała serdeczna atmosfera, nie zabrakło też wspólnych zabaw ruchowych. Szkoda, że na następne takie spotkanie trzeba będzie czekać znów cały rok.

Sabina Słaba


do góry

Koncert kolęd

Styczeń to czas śpiewania kolęd i pastorałek. Co roku w szkole w Damnie odbywa się festiwal kolęd. W tym roku udział w festiwalu wzięli uczniowie klasy 3. Ola Nowak zaprezentowała pastorałkę „Tobie mały Panie”, a Ola Ćmiel z zespołem zaśpiewała „Jakaś światłość nad Betlejem”. Uczniowie otrzymali gromkie oklaski i zaproszenie na konkurs piosenki, który odbędzie się wiosną. Pewnie skorzystamy z zaproszenia.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Zabawy na śniegu

13 stycznia uczniowie klasy 2a razem z wychowawczynią wesoło spędzali ostatni dzień szkoły przed feriami zimowymi. Udało się ulepić nawet bałwana. Pani woziła dzieci na sankach. Wszystkim dopisywały dobre humory pomimo mroźnej pogody.

Przygotowała: P. Szajner


do góry

Przedstawienie klasy II b pt.” Proszę państwa, oto rok”

Tuż przed feriami klasa II b pożegnała swoich kolegów przedstawieniem do utworu Agnieszki Frączek pt. „Proszę państwa, oto Rok”.

Inscenizację tę przedstawili uczniom z grupy przedszkolnej, oddziału przedszkolnego, klasie I, II a i III. Uczniowie wcielili się w role kolejnych miesięcy roku kalendarzowego oraz postać Starego i Nowego Roku. Na scenie powiało mroźnym wiatrem i sypnęło śniegiem, ale po chwili przygrzało słońce i rozśpiewały się ptaki. Zapach poziomek i malin przywołał wakacyjne wspomnienia, a wielobarwny koloryt liści i kosze pełne grzybów przeniosły nas w nostalgiczne dni jesieni. Dzieci samodzielnie przygotowały stroje, rekwizyty i z dużym zaangażowaniem oraz przejęciem recytowały swoje role. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę – „Rok na karuzeli”. Zajęcia tego typu pozwalają w obrazowy sposób utrwalać nazwy miesięcy, pór roku oraz wymieniać ich charakterystyczne cechy.

Zarówno małym aktorom jak i zaproszonym gościom pomysł zorganizowania przedstawienia bardzo się podobał. To było bardzo miłe i integrujące naszą małą społeczność spotkanie.

Violetta Warmowska


do góry

Szkoła Podstawowa w Głobinie „gra” już od 16 lat z WOŚP.

XXV finał WOŚP był dla naszej społeczności szkolnej świętem empatii już po raz 16-ty.

Regularnie od wielu lat w tym czasie , wszyscy- uczniowie , rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły jednoczą się we wspólnej zbiórce środków finansowych na WOŚP.

W tym roku zebraliśmy do naszej szkolnej finałowej skarbonki 673, 37 zł .

Akcję koordynował Szkolny Klub Wolontariusza.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy, razem możemy wiele !

Justyna Lao


do góry

Świnka morska-gościem lekcji

Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach przyrodniczych. Ciekawość świata, zamiłowanie do każdego, małego czy dużego zwierzątka sprawiają, że zajęcia te są jednymi z ulubionych. A kiedy jeszcze można bezpośrednio obserwować przyrodę , zajęcia przeobrażają się we wspaniałą przygodę, radosne odkrywanie świata. Uczniowie klasy II b przy okazji tematów związanych z poznawaniem zwierząt domowych z ogromnym entuzjazmem opowiadały o swoich zwierzątkach domowych, ich zwyczajach oraz charakterystyce. Jakże wspaniałym urozmaiceniem zajęć okazało się zastosowanie żywego zwierzątka, jako przedstawiciela naszych małych zwierzątek domowych. Świnka morska, którą przyniosła wraz z mamą Wiktoria, stała się inspiracją rozmów, opowieści dzieci, ale także doskonałym "lekiem" na hałas w klasie. Uczniowie byli bardzo podekscytowani obecnością żywej istotki w naszej klasie. Z wielkim skupieniem obserwowały zwierzątko. Dowiedziały się, jak dbać o drobne gryzonie, poznały pokarm roślinny jakim się one żywią. Uzyskały wiadomości w zakresie hodowli drobnych ssaków. Poznały potrzeby zwierząt i sposoby opieki nad nimi. Dzieci znają zwierzęta, które można hodować w domu. Wiedzą jakie warunki należy zapewnić swoim pupilom. Znają sposoby odżywiania się tych zwierząt. Wiedzą, z czym związana jest decyzja o przyjęciu nowego zwierzaka do domu. Uczniowie potrafią dostrzec i ocenić złe traktowanie zwierząt przez ludzi. W nagrodę za przybycie, nasz dzisiejszy gość dostał wiele pożywnych smakołyków w postaci jabłek i marchwi.

Violetta Warmowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej