Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

23 czerwca w naszej placówce, na sali sportowej odbyło się zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość poprowadziła nowo wybrana przewodnicząca samorządu uczniowskiego, uczennica 6 klasy Oliwia Mądra. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Dyrektor szkoły Renata Lemisiewicz. Następnie wyróżniono uczniów klas 1-6 i nagrodzono ich książkami za uzyskanie wysokich wyników w nauce. W tym roku również przyznano statuetkę Złotej Sówki dla uczennicy klasy 3- Hanny Skiby. za celujące wyniki w nauce, udział w licznych konkursach, wzorowe zachowanie oraz godną postawę ucznia na przestrzeni trzech lat.

Pani dyrektor wręczyła również puchar dla SUPERKLASY. W tym roku otrzymała go klasa 2b. Uroczystość zakończył występ klasy 3. Zaśpiewali oni wakacyjną piosenkę: "Lato z komarami", oraz zaprezentowali dwa układy taneczne. Zaśpiewali również piosenkę dla swojej pani Teresy Jaworskiej-Rudy, żegnając się z nią i dziękując za trzy lata wspólnej drogi.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Przed nami już wakacje - zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych. Licznie przybyłych rodziców i zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz. Uczestnicy uroczystości obejrzeli przygotowaną przez dzieci część artystyczną pt. Przed nami już wakacje. Za swoją całoroczną pracę przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książeczki i dyplomy ukończenia oddziałów przedszkolnych. Książkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców, nagrodzono dzieci odnoszące w swojej pracy największe sukcesy. Za wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów pierwszej pomocy i za aktywny udział w innowacji pedagogicznej, Profilaktyka dla smyka, czyli ABC bezpiecznego przedszkolaka, dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały, od obecnego na uroczystości Prezesa OSP w Kusowie Dh Marcina Kalaty, odznaki MAŁEGO RATOWNIKA oraz dyplomiki od wychowawczyni grupy.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor podziękowała rodzicom za całoroczną współpracę

i wsparcie w rożnych przedsięwzięciach.

Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałych wakacji.

Mariola Paszkiewicz, Sabina Słaba


do góry

Ognisko klasy pierwszej

22 czerwca o godz. 17.00 uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią spotkali się u Jasia Kamińskiego, który wraz z rodzicami zaprosił kolegów i koleżanki do siebie, by wspólnie, miło spędzić czas i zakończyć rok spędzony razem w szkole. Na ognisko przybyły też mamy. Dzieci zaopatrzone w pyszne kiełbaski i ziemniaki rozpoczęły wspólną zabawę. Wszyscy zebrali się przy ognisku nie mogąc doczekać się pysznego jedzenia. Rodzice Jasia zadbali o wszystko- wspaniały stos z drzewa, napoje, babeczki i chleb. Po smacznym posiłku wszyscy wzięli udział w zabawach ruchowych, Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę, dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni, a zabawa była przednia. Niestety „wszystko, co dobre szybko się kończy”,a więc i ognisko dobiegło końca. Wszyscy niezbyt chętnie rozeszli się do domów. Jasiowi i rodzicom serdecznie dziękujemy za gościnę.

Wiesława Wódz


do góry

Pierwsza pomoc – mali ratownicy z oddziału przedszkolnego

Przed wakacjami dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się z członkami sekcji ratownictwa medycznego OSP w Kusowie. W czasie praktycznych zajęć przedszkolaki, po raz kolejny, przećwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy, ale tym razem z zastosowaniem AED, inteligentnego sprzętu mówiącego udzielającego wskazówek, jak należy postępować, aby skutecznie przeprowadzić pomoc ratującą życie poszkodowanemu. Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami i sprawnością w działaniu. Z taką wiedzą mogą czuć się pewnie i bezpiecznie.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Wycieczka do Torunia

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głobinie dnia 21 czerwca, czyli po wystawieniu ocen, uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wizyta w mieście słynnego polskiego astronoma zaczęła się od Planetarium im. Wł. Dziewulskiego. Toruńskie Planetarium to najbardziej zaawansowany technologicznie tego typu obiekt w Polsce. Charakterystyczna, półkolista kopuła i rotundowy kształt budynku sprawiają, że należy ono do najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych obiektów Toruńskiej Starówki. Podczas pokazu dzieci poznały życie naukowe Mikołaja Kopernika, a spacerując po Starym Mieście zwiedziły szkołę i kamienicę, w której mieszkał najwybitniejszy mieszkaniec Torunia. Najsłynniejszym produktem regionalnym wytwarzanym w Toruniu są pierniki. Uczniowie mieli okazję brać udział w warsztatach piernikarskich w Piernikarni Mistrza Bogumiła. Tu zgodnie ze średniowieczną recepturą dzieci wypiekały korzenne ciasteczka w fantazyjnych drewnianych formach piernikarskich, a na koniec otrzymały certyfikat. Po zwiedzeniu Starego Miasta i skosztowaniu pierników uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi, późnym wieczorem wrócili do domów.

Marzena Żywiecka


do góry

Bezpieczne wakacje !

Dnia 20 czerwca dla uczniów klas młodszych odbyło się spotkanie z pracownikami Policji.

Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznej zabawy, ograniczonego zaufania w kontaktach z nieznajomymi i bezpiecznym poruszaniem się w terenie - koniecznością noszenia znaczków odblaskowych - sprawdziły działanie i widoczność znaczków w specjalnej tubie, gdzie widoczne były tylko osoby z elementami odblaskowymi. Szczególnie dużo czasu poświęcono bezpieczeństwu nad wodą. Dzieci aktywnie współpracowały odpowiadając na pytania naszych gości.

Na koniec spotkania wszyscy chętni mogli zobaczyć z bliska radiowóz policyjny i inne służbowe akcesoria policyjne.

Justyna Lao


do góry

Wybory władz Samorządu Uczniowskiego

19 czerwca odbyły się w naszej szkole wybory władz nowego Samorządu Uczniowskiego . W wyborach brało udział 118 uczniów ze 131 uprawnionych do głosowania. Nad właściwym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza, w której skład wchodzili: Antonina Bagińska z klasy III, Franciszek Skiba z klasy IV, Roksana Kuńska z klasy V oraz Karolina Tatysiuk z klasy VI.

Wyniki głosowania: Głosowało 118 uczniów z klas I - VI. Głosów ważnych oddano 109, a głosów nieważnych było 9.

Do władz Samorządu Uczniowskiego weszli:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, zastępca i sekretarz zostaną wybrani przez nowowybranych członków na pierwszym spotkaniu.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: M. Kubik


do góry

XXVI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2017

9 czerwca 2017r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbył się XXVI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Na deskach klubu pARTer, zaprezentowało się wielu młodych wokalistów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: Jolanta Otwinowska, Andrzej Guziński i Dominika Macedońska miało trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców. Uczennice naszej szkoły zostały zauważone i docenione. W kategorii SOLIŚCI kl.I-III SP wyróżnienie wyśpiewała Aleksandra Ćmiel, zaś w kategorii ZESPOŁY kl.I-III SP Duet - Nikola Borkowska i Julia Taczała zajął II miejsce. Gratulujemy!!!!

Emilia Semeniuk


do góry

Trzecie zwycięstwo przedszkolaków

8 czerwca odbyła się spartakiada przedszkolaków. Nasza szkoła, już po raz drugi, była jej organizatorem. W tym roku zawody sportowe odbyły się w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach.

Dzieci z oddziału przedszkolnego po raz trzeci udowodniły, że są bardzo sprawne fizycznie. W III Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków zajęły I miejsce. Przechodni puchar Wójta Gminy Słupsk jeszcze i tym razem zostanie w naszej szkole.

Mariola Paszkiewicz


do góry

„Zabawa z zielona energią”

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy pierwszej i klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Głobinie skorzystali z zaproszenia Słupskiego Inkubatora Technologicznego na warsztaty pt. „Zabawa z zieloną energią”. Były one prowadzone przez specjalistów Odnawialnych Źródeł Energii z firmy Foton. Dzieci zapoznały się z Eko energią przy użyciu zabawek edukacyjnych. Miały możliwość przetwarzania energii np. wiatru na energię elektryczną. Dowiedziały się, czym jest wiatr i woda; skąd się bierze energia i jak ją można uzyskać z wiatru i wody. Zrobiły, pod czujnym okiem instruktorów, „Lampkę dynamo”, „Elektrownię wiatrową”, „ Eko zegar” i „Filtr wody”. Celem zajęć była przede wszystkim dobra zabawa i kreatywna nauka poprzez zabawę. Zajęcia dzieciom bardzo się podobały.

Violetta Warmowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej