Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Luty

Dzień Brytyjski

28 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Brytyjski. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie - od zerówki do szóstej klasy. Imprezę rozpoczęli właśnie ci najmłodsi, którzy głośno i radośnie przywitali wszystkich piosenką pt. Hello song. Następnie dzieci z zerówki zaśpiewały piosenki o przemijającej zimie, nadchodzącej wiośnie oraz o kolorach. Najmłodsze dzieci miały najbogatszy repertuar i śpiewały fantastycznie! Klasa pierwsza zaśpiewała piosenkę pt. Head and shoulders, klasa 2a - On my bike, 2b - Popcorn song, a klasa trzecia Pizza song. Kilkanaście księżniczek oraz jeden rycerz z klasy trzeciej zaśpiewali dodatkowo piosenkę pt. Robin Hood world :) Wypadli świetnie! Klasa trzecia przygotowała również prezentację o Irlandii, z której wszyscy dowiedzieli się jak wygląda i co symbolizuje irlandzka flaga, kto jest patronem tego kraju, jacy sławni ludzie tam się urodzili, co warto zobaczyć w Irlandii i czym różni się szkoła podstawowa w Irlandii od szkoły polskiej. Klasa czwarta przedstawiła prezentację o Szkocji, w której najbardziej zaskoczyła wszystkich informacja o szkockim przysmaku - czekoladowym batonie smażonym na głebokim tłuszczu. Uczniowie z klasy piątej opowiedzieli o typowych i wszystkim znanych symbolach Anglii oraz o tym, co niewątpliwie nas bardzo zaskoczy po przyjeździe do tego kraju. Najstarsi uczniowie z klasy szóstej przygotowali ciekawą prezentację o Walii. Nie zabrakło artystycznego akcentu w wykonaniu uczniów klas 4 - 6. Nikola, Oliwia i Martyna z klasy czwartej fantastycznie poradziły sobie z wykonaniem piosenki Margaret, a Lena z klasy szóstej ujęła i wzruszyła swoją interpretacją utworu brytyjskiej artystki Adele. Wielka szkoda, że Zuzia z klasy piątej zachorowała i nie mogła zaśpiewać swojego ulubionego utworu pt. Lush life. Oprócz występów i prezentacji klasa trzecia, czwarta, piąta i szósta wykonały projekty o krajach wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Projekty te teraz ozdabiają ściany naszej pracowni językowej. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczniów zaangażowanych w udział w Dniu Brytyjskim - Great work!

Adriana Mering


do góry

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...”

W tłusty czwartek przed cukierniami ustawiają się długie kolejki, a pączki znikają z półek cukierni i sklepów w zawrotnym tempie. Tego dnia dozwolone jest objadanie się pączkami i faworkami, zwanymi również chrustami. 23 lutego przedszkolaki próbowały czwartkowych smakołyków, objadały się tradycyjnymi pączkami z lukrem, cukrem pudrem, dżemem oraz smacznymi, kolorowymi pączkami z tzw. „dziurką”.

Sabina Słaba


do góry

Wizyta pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dotyczących uczenia się. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. psycholog Katarzyny Oleszkiewicz uczestniczyli w treningu pamięci – porusz umysł, a młodzież z klas V i VI z prowadzącymi paniami psycholog Danutą Hałasiewicz-Tokarską i p. Elżbietą Wieliczko - ćwiczyli techniki zapamiętywania i uczenia się aby uczyć się lepiej i szybciej. Wszystkim bardzo spodobały się przygotowane i przeprowadzone zajęcia. Liczymy, że nasi uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce. Pracownikom Poradni serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok do kolejnych dzieci.

Justyna Lao


do góry

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego w Szkole Podstawowej w Głobinie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma przypomnieć wszystkim jak ważny jest język ojczysty.
Nasi uczniowie z klas I-IV przygotowywali się do obchodów tego święta już od dłuższego czasu. Każda klasa otrzymała zadania do wykonania, które dotyczyły znajomości polskich przysłów, poprawności językowej i ortograficznej oraz znajomości tego Święta.
Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy IV i V zapoznali wszystkich z tematyką Święta, zwracając uwagę na to jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. W ramach kampanii promującej to Święto uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie karty z trudnościami językowymi i przysłowiami polskimi oraz plakaty przybliżające tematykę tego dnia.
Obchody minęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Przedszkolaki świętują „Dzień Kota”

W kalendarzu oprócz świąt tradycyjnych można odnaleźć także święta nietypowe, takie jak np. „Dzień Kota”. 17 lutego przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, by razem z nimi obchodzić ich dzień. Wychowawczyni przeczytała dzieciom bajkę o „Kocie w butach” oraz wiersze: „Chory kotek”, „Kotek”, „Koty w pączkach”. Następnie zaprezentowała kilka ciekawostek na temat kotów, m.in. wyjaśniła, w jaki sposób należy się nimi opiekować, opowiedziała o ich zwyczajach oraz przedstawiła sposoby pielęgnacji tych zwierząt. W tym dniu dzieci oglądały kocie książeczki, rozpoznawały na ilustracjach bajkowe koty, bawiły się w wesołe kocie zabawy muzyczno - ruchowe („Puszysty kot”, „Kotki dwa”, „Kotek Puszek”) oraz oglądały kocią galerię. Celem obchodów tego święta było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi najmłodszego społeczeństwa na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Sabina Słaba


do góry

Bal karnawałowy

15 lutego odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów klas IV - VI naszej szkoły - bal karnawałowy. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły bawić się do utraty tchu. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił Samorząd Uczniowski, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez samorząd. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszyscy udali się na poczęstunek. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: M. Kubik


do góry

Wyjazd na spektakl do Słupskiego Inkubatora Technologicznego.

7 lutego uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami pojechali na spektakl przedstawiający najciekawsze baśnie Braci Grimm. Spektakl odbywał się na pięknej scenie Słupskiego Inkubatora Technologicznego . Budynek wybudowany w nowoczesnej technologi zwrócił swoim wyglądem również uwagę uczniów. Piękna duża scena oraz efekty świetlne sprawiły, że aktorzy wyglądali naprawdę realistycznie tak jakby na chwilę wyszli ze świata książki. Uczniowie byli zachwyceni i nagrodzili gromkimi brawami wszystkich grających aktorów. Wszyscy wróciliśmy do szkoły w dobrych humorach.

Paulina Szajner


do góry

WALENTYNKI

Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa.

14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zakochanych – popularne Walentynki. Samorząd Uczniowski przygotował się do tego szczególnego dnia. Zaprezentowano walentynkowe przedstawienie, a do specjalnej skrzynki każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojego wybranka lub wybranki. Uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, nie mogli doczekać się listonosza, który dotarł do każdej klasy i wręczył pocztę walentynkową. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: M. Kubik


do góry

Walentynkowy listonosz odwiedził przedszkolaków

Walentynki, czyli „Święto Zakochanych”, zwane również „Dniem Świętego Walentego”, obchodzone jest 14 lutego. W tym dniu wysyła się listy i kartki do ukochanej osoby z wyznaniem miłości. We wtorek, z samego rana do przedszkolaków zawitał walentynkowy listonosz. Niespodziewany gość z wielką torbą i w serduszkowym ubraniu wzbudził sensację wśród dzieci. Pan listonosz obdarował każdą dziewczynkę i każdego chłopca kartką z charakterystycznym symbolem Święta Zakochanych - „czerwonym serduszkiem”. Niejeden przedszkolak przez cały dzień zastanawiał się, od kogo mógł dostać tak miły i niespodziewany prezent.


do góry

Walentynki w klasie II b

Choć walentynki nie są polskim zwyczajem i mają wielu przeciwników, święto to każdego roku dostarcza uczniom wiele radości i zabawy Z okazji Walentynek uczniowie klasy II b postanowili zrobić z masy solnej serduszka. Dzieci podarowały walentynkową niespodziankę Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. To taki miły sposób na dowód ogromnej sympatii i docenienia ich pracy oraz troski o nich każdego dnia. Własnoręcznie zrobione i udekorowane serduszka wręczyli również rodzicom i ulubionym kolegom i koleżankom.

Violetta Warmowska


do góry

Spotkanie ze strażakiem.

Naukę po feriach klasa 3 rozpoczęła od bloku „Ogień” . Właśnie w ramach tego tematu zaprosiliśmy na zajęcia strażaka. Był to pan Michał Skiba , tata naszej Hani. Pan Michał jest zawodowym strażakiem i pracuje w Straży Pożarnej w Słupsku. Przyniósł na zajęcia część sprzętu jakim posługuje się podczas akcji ratowniczych. Uczniowie mogli również zobaczyć strój jakiego używa na co dzień i strój do gaszenia pożarów. Tata Hani również bardzo ciekawie opowiadał o swojej niebezpiecznej pracy. Zaprosił nas do swojej jednostki i obiecał , że pokaże samochód strażacki i więcej wyposażenia. Z zaproszenia na pewno skorzystamy.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Konkurs ekologiczny

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wykonali prace do konkursu ekologicznego „Wspólnie dbamy o środowisko” organizowanego przez PGK w Słupsku. W tym roku wyróżnienie otrzymały uczennice klasy czwartej: Oliwia Darżnik, Nikola Olczyk i Martyna Dubacka. Nagrody i dyplomy zostały wręczone dnia 3 lutego 2017 roku w siedzibie PGK w Słupsku. Aktywnym ekologom gratulujemy!

Marzena Żywiecka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej