Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Marzec

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W marcu bibliotekę szkolną odwiedziły pierwszaki wraz z wychowawczynią p. Wiesławą Wódz. Uroczystość pasowania na czytelnika rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez klasę V „W krainie baśni”. Po nim piątoklasiści zadawali młodszym kolegom zagadki o bajkach i ich bohaterach.

Na zakończenie tej części dziewczynki przeczytały dzieciom życzenia książek, po czym pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę, obiecując dbać i szanować wszystkie książki. Po tym ważnym momencie uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Wizyta pani pielęgniarki

Nauczenie małego dziecka właściwej dbałości o higienę jamy ustnej jest inwestycja w jego zdrowie, która będzie przynosić korzyści przez całe życie. Dlatego klasa II b na zajęcia zaprosiła panią pielęgniarkę Edytę Ostrowską, która przypomniała o konieczności dbania o zęby oraz jamę ustną. Pokazała, jak prawidłowo szczotkować zęby, jak o nie dbać i co jeść, aby były jak najdłużej zdrowe. Uczniowie dowiedzieli się także, jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów. Dzieci obejrzały krótki film profilaktyczny- „Doktor Ząbek”. Na koniec zajęć zaśpiewały piosenkę „Szczotko, szczotko” dziękując pani Edycie za ciekawe zajęcia.

Violetta Warmowska


do góry

Wyjazd do teatru

W marcu uczniowie klasy 3 z wychowawczynią Teresą Jaworską - Rudy byli w Nowym Teatrze w Słupsku na sztuce „Szary domek”. To piękna, ciepła opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia dla dzieci i dorosłych. Główny jej bohater - niby szaraczek - przepełniony jest dobrocią i domowym ciepłem. Zaraża dobrodusznością, nienachalnie wskazuje na to, co w życiu jest ważne. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły wydarzenia. Sztuka bardzo im się podobała.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Patrol rozminowania z Lęborka w Szkole Podstawowej w Głobinie

22 marca uczniów naszej szkoły odwiedzili saperzy I Batalionu Zmechanizowanego z Lęborka. Mundury saperów, profesjonalny sprzęt i pancerne samochody zrobiły na wszystkich duże wrażenie. O odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy saperów opowiadał uczniom dowódca sekcji saperów, starszy chorąży sztabowy Marek Ozimek. Wyjaśnił uczniom różnice między niewypałami i niewybuchami, wzbudził ich czujność i uświadomił konieczność zachowania bezpieczeństwa w kontakcie z przedmiotami niewiadomego pochodzenia i przeznaczenia. Dowódca saperów przestrzegł dzieci przed zbliżaniem się do tych przedmiotów, dotykaniem ich oraz próbą detonacji pod groźbą utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Spotkanie było niezwykle pouczające. Na zakończenie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły saperów do swojej sali na krótki program artystyczny. W imieniu całej społeczności uczniowskiej i grona pedagogicznego przedszkolaki wręczyły saperom laurkę i pamiątkowy dyplom.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Rajd PTTK

Co prawda wiosna przychodzi dopiero we wtorek, ale klasa III z rodzicami już w sobotę jej szukała na rajdzie.Wspólnie z innymi uczestnikami rajdu zorganizowanego przez PTTK "Mokołajek" w Słupsku wyruszyliśmy w trasę i nawet deszcz nam nie przeszkodził.Po 2 godzinach poszukiwań dostaliśmy grochówkę i trochę zmoknięci i zmęczeni wróciliśmy do domu z dobrą wiadomością o nadejściu wiosny.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Wiosna, pora zdrowa i radosna w Szkole Podstawowej w Głobinie

Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się na powitanie nowej pory roku z zaproszonymi gośćmi aby zgodnie z tradycją szkoły powitać ją na profilaktycznie.

Naszym tegorocznym gościem była :p. st.sierżant Edyta Żuk funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji KMP, która zapoznała dzieci młodsze z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – podkreśliła rolę i znaczenie elementów odblaskowych i bezpieczeństwem w sieci oraz wyjaśniła zjawisko cyberprzemocy, natomiast uczniów klas starszych zapoznała z zagrożeniami związanymi z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Kolejna zaproszona - pani dietetyk Sylwia Laskowska odniosła się do przygotowanych przez wszystkie klasy plakatów dotyczących zdrowego żywienia, oraz ugruntowała wiedzę dzieci na temat piramidy zdrowia i odniosła się do lubianych lecz niezdrowych fast foodów , a u uczniów starszych Pani dietetyk skupiła się na produktach wysokocukrowych w naszej diecie i wywoływanymi przez nie stanami przed cukrzycowymi .

Klasy starsze przygotowały plakaty dotyczące profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „Czy wiesz co jesz ?„przypomniały znaczenie i rolę witamin, minerałów i konserwantów w żywności.

Samorząd Uczniowski przygotował do degustacji zdrowe potrawy i przepisy dotyczące ich wykonania.

Nasz kolejny gość p. Luiza Rajkowska, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zachęcała młodzież do rozwijania zainteresowań.

Na koniec nasi najmłodsi uczniowie w kolorowym pochodzie przespacerowali się z przygotowanymi kolorowymi „gaikami” tradycyjnie witając kalendarzową wiosnę, a starsi zaangażowali się w rozgrywki drużyn mieszanych, odtańczyli wspólnie Zumbę.

Liczne atrakcje tego dnia spowodowały, że nasi uczniowie przyjemnie i zdrowo spędzili ten pierwszy powiew wiosny w szkole.

Justyna Lao


do góry

O dwóch takich, co skroplili azot

Uczniowie naszej szkoły, którzy szczególnie interesują się zagadnieniami przyrodniczymi, dnia 6 marca 2017 roku uczestniczyli w spektaklu, pt. „O dwóch takich, co skroplili azot”. Spektakl został wystawiony w SOK w Słupsku przez aktorów ze Szczecina. Występ tematycznie był przeznaczony dla uczniów z gimnazjum, ale nasi uczniowie świetnie poradzili sobie ze zrozumieniem treści, a te związane były z chemią. Dzieci dowiedziały się jaką rolę pełni azot, kto po raz pierwszy skroplił gazy. Aktorzy w sposób ciekawy i dowcipny przedstawili historię pracy polskich uczonych Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego, którzy 5 kwietnia 1883 r. skroplili tlen.

Marzena Żywiecka


do góry

Uczniowie klasy 2a własnoręcznie szyli postać zajączka Filipa z omawianej lektury.

Trudno nazwać je pięknymi, ale z pewnością są oryginalne i niepowtarzalne. Zrobione własnoręcznie wygrają konkurencję z każdą zabawką kupioną w sklepie. Tylko z pozoru uszycie takich maskotek wydaje się trudne, jednak nic bardziej mylnego. By je zrobić wystarczą: kawałki materiału, nożyczki, igła i nici. Nie ma dwóch podobnych przytulanek, bo to prawdziwie autorskie projekty, a wyobraźnia dzieci nie zna granic. Część uczniów dokończyła swoje prace w domu. Dzięki pomocy rodziców i babć powstały prawdziwe cudeńka.

Paulina Szajner


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej