Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

226 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia w naszej szkole odbyła się, jak każdego roku o tej porze, uroczystość poświęcona kolejnej, tym razem 226 Rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie z klasy VI, pod kierunkiem nauczyciela historii, zaprezentowali przedstawienie poświęcone temu wydarzeniu.

Marzena Tuliszka


do góry

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Głobinie

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. W Szkole Podstawowej w Głobinie ekologiczne święto odbyło się 25 i 26 kwietnia. W dniu 25 kwietnia wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono. Na początek dnia uczniowie klas starszych przygotowali apel, podczas którego zaśpiewali „Jesteśmy dziećmi Ziemi”, wyrecytowali wiersze o tematyce ekologicznej oraz przypomnieli historię i znaczenie Dnia Ziemi. Po apelu każda klasa na przygotowanych wcześniej latawcach umieściła hasła poświęcone naszej planecie. Latawce puszczaliśmy w słoneczny dzień 26 kwietnia. W międzyczasie na specjalnie przygotowanych kartkach z naklejonymi paskami taśmy dwustronnej uczniowie wykonali „Przyrodnicze obrazy” z zebranego materiału przyrodniczego, tj. liści, patyczków, kwiatów i ziaren piasku. Powstałe uczniowskie obrazy zostały wyeksponowane na holu szkolnym. W celu zachowania bioróżnorodności dzieci rozsiewały na zieleńcu przyniesione nasiona kwiatów: niezapominajki, maciejkę, bratki, stokrotni, lawendę. W ten sposób „rozszarzali” teren wokół szkoły. Na zakończenie święta czwartoklasiści posadzili świerki, tamaryszek, kalinę, żylistek i trzmielinę. Podczas tegorocznego świętowania Dnia Ziemi uczniowie przeżyli wielką frajdę.

Marzena Żywiecka


do góry

"Malowane święta" w Głobinie

W Szkole Podstawowej w Głobinie tradycyjnie zaprezentowano przedstawienie pt. "Malowane święta". Koło teatralne solidnie się przygotowało, by uczniom, nauczycielom i rodzicom przypomnieć tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Na scenie stanął stół, na którym pojawiały się świąteczne potrawy: lukrowane baby, kolorowe mazurki, cukrowe baranki oraz malowane jajka, czyli pisanki i kraszanki. Młodzi aktorzy przybliżyli widzom tradycje i historię malowania jajek. W ruch poszły farby, pędzle i pędzelki, a na stole zrobiło się bardzo kolorowo. Jest taki dzień w roku, w którym wszyscy odkrywamy, że przyszła wiosna. Nie potrafimy określić, jak to się dzieje. Może to specyficzny bukiet zapachów, których brakowało zimą. Może cieplejszy wiatr, a może dotyk promyczka słońca? To Wielkanoc sprawia, że budzi się w nas wiara, miłość do ludzi i do przyrody oraz nadzieja na lepsze dni.

Małgorzata Kubik


do góry

Dzień Czekolady

12 kwietnia, to najsłodszy dzień w roku, bo właśnie wtedy, na całym świecie, obchodzony jest „Światowy Dzień Czekolady”. W tym dniu wszystko kręci się wokół tego smakołyku. Pamiętając o tym święcie przedszkolaki wraz z wychowawczynią przygotowały dla całej społeczności szkolnej słodką niespodziankę. Dzieci wędrowały po całej szkole i częstowały wszystkich czekoladowymi smakołykami. Było naprawdę, w czym wybierać. Nie było takiej osoby, która mogłaby się oprzeć takim pysznościom. Wszyscy się doskonale bawili i nikt w tym dniu nie liczył kalorii.

S. Słaba


do góry

Apel wielkanocny u przedszkolaków

Dzieci z punktu przedszkolnego po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności. Pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowały 11 kwietnia apel wielkanocny dla swoich rodziców. Mali aktorzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce świątecznej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki prezent od „zajączka”.

S. Słaba


do góry

Przedszkolaki pamiętają o świątecznych życzeniach

Prze świętami wielkanocnymi dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pracowników miejscowych firm Tectra i Interfrys. Pan Zenon Jędrzejczyk, dyrektor firmy Tectra, przyjął dzieci w swoim gabinecie. Świąteczne życzenia i własnoręcznie wykonane wielkanocne prezenty wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i zachęciły do refleksji. Przedszkolaki przyznały się, że z niecierpliwością czekają na wielkanocnego zajączka. Bardzo ucieszyły się, więc z niespodzianki przygotowanej przez pana Jędrzejczyka. Spotkanie przebiegło, jak zawsze, w miłej i serdecznej atmosferze.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Konkurs Zdrowotny

8 kwietnia 2017 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Konkursie Zdrowotnym klas III, który odbył się w Jezierzycach. Zmagali się z pytaniami dotyczącymi zdrowego trybu życia i musieli wykonać piramidę zdrowia. Nasi uczniowie znaleźli się wsród najlepszych. Hania Skiba zdobyła I miejsce, Ola Nowak-II, a Ola Ćmiel - III.Gratulujemy.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Udział w akcji pt. „DRZEWO WIELKANOCNE”

07 kwietnia przedszkolaki wraz z wychowawczynią odwiedziły pracowników Centrum Kultury w Głobinie. Na ręce Dyrektora – Zbigniewa Podolaka dzieci przekazały w imieniu swoim oraz uczniów własnoręcznie wykonane pisanki, które zostaną wyeksponowane na jednym z drzew przed Urzędem Gminy Słupsk.

S. Słaba


do góry

Konkurs ortograficzny

1 kwietnia w naszej szkole odbył się już po raz 16 Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 3. W tym roku w konkursie udział wzięły wszystkie szkoły z naszej gminy. Do pisania dyktanda przystąpiło 20 najlepszych uczniów. Tekst przygotowała pani Elżbieta Wild- metodyk z ODN w Słupsku. Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Hania Skiba -1 miejsce, Ola Nowak -2 miejsce. Gratulujemy sukcesu.

T. Jaworska-Rudy


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej