Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Maj

DZIEŃ MAMY W NASZEJ SZKOLE.

Witajcie nam goście, witajcie nam mili.
Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli.
Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy.
Będą pocałunki, życzenia i kwiaty”.

29 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy, podczas których uczniowie klasy 1, 2a i 2b zaprezentowali swój program wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy uczniowie zostali nagrodzeni burzą braw. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy.

Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Następnie po części oficjalnej , każda grupa przygotowała słodki poczęstunek. Ciekawą niespodzianką były portety mam umieszczone na sztalugach. Zadaniem każdej z mam było odnalezienie swojego portetu.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności i wiadomości.

Przygotowała:
Paulina Szajner
Violetta Warmowska
Wiesława Wódz


do góry

Bieg Olimpijski w Kwakowie

20 maja 2017 roku uczniowie klas IV – VI wzięli udział w XVI Biegu Olimpijskim w Kwakowie. W biegu uczestniczyło około 850 osób, a dystans do pokonania wynosił około 6 km. Wśród uczestników znalazły się również takie osoby jak: Barbara Madejczyk, polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, wielokrotna reprezentantka Polski w pucharze świata, pucharze Europy oraz drużynowych mistrzostwach Europy, Mirosława Sagun – Lewandowska, mistrzyni Polski w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, dwukrotna mistrzyni Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992), Sydney (2000) i w Pekinie (2008), Jan Huruk, polski lekkoatleta, długodystansowiec, specjalizujący się w biegu maratońskim, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego męskiego maratonu, Kazimierz Adach, polski bokser, medalista olimpijski oraz paraolimpijczyk Romuald Rasiak.

Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Olczyk (klasa IV), Oliwia Węgierska (klasa V), Kuba Faryna, Jakub Ślusarski, Mateusz Nadolny, Krystian Gabriel (klasa IV), Mikołaj Stachowicz, Tymoteusz Mądry, Mateusz Justyński, Kamil Oleksiński (klasa VI).

Uczniom gratuluję siły, wytrwałości i wytrzymałości w biegu.

Urszula Kacprzak


do góry

...bo strażak jest odważny jak mało kto

W piątek, 19 maja, uroczyście obchodziliśmy Dzień Strażaka.

Na zaproszenie dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedzili naszą szkołę druhowie z Ochotniczej Staży Pożarnej w Kusowie, których przywitała Dyrektor Szkoły Pani Renata Lemisiewicz. Zaproszenie przyjął także pan Michał Skiba, który jest pracownikiem Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku i tatą uczniów w naszej szkole. Przedszkolaki przygotowały inscenizacją o dzielnym strażaku Gaśniczku, którą razem z gośćmi obejrzeli też uczniowie klas I-III.

W inscenizacji dzieci przypomniały najważniejsze numery telefonów oraz jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i jak trzeba zareagować, gdy w niebezpieczeństwie jest ktoś inny.

Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły na podwórku obejrzeć wóz strażacki, przymierzyć hełmy i na chwilę usiąść w wielkim, czerwonym wozie strażackim. Przy okazji dzieci dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego do akcji oraz w jakim kombinezonie wchodzi on do płonącego mieszkania czy domu. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki wręczyły gościom laurki z życzeniami. Wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowego grupowego zdjęcia. Pełne wrażeń spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Wszystkim strażakom życzymy bezpiecznej służby i dziękujemy za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Spotkanie z pisarką

Tradycją naszej szkoły jest spotkanie z pisarzem w ramach Pomorskiej Wiosny Literackiej. W tym roku 22 maja nasi uczniowie z klas starszych spotkali się ze znaną słupską pisarką Jolantą Nitkowską – Węglarz. To nie pierwsze nasze spotkanie z Panią Jolantą, ponieważ gościła w naszej szkole 2010 roku na podsumowaniu projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Pani Jolanta opowiedziała uczniom o swoich początkach przygody z pisaniem książek. Dowiedzieliśmy się czym pisarka się interesuje, jak długo pisała poszczególne książki, jaka książka została w tym roku ukończona. Pisarka lubi zbierać dokumenty historyczne i na ich podstawie często powstają nowe utwory. Z jednej strony zajmuje się historią naszego regionu, a z drugiej pisze z dużym powodzeniem baśnie dla dzieci i dorosłych. Przed wizytą Pisarki w naszej szkole odbył się konkurs na „Zilustrowanie baśni i legend Jolanty Nitkowskiej – Węglarz”. Wręczenia nagród uczniom dokonała Pani Jolanta. Dzieci były zachwycone. Życzymy dalszych tak dużych sukcesów naszej słupskiej Pisarce.

Pogodna pogoda i nie tylko...

Plenerowe zajęcia dla przedszkolaków, w formie warsztatów, wprowadzające pojęcia z zakresu meteorologii i hydrologii odbyły się 17 maja. Dzieci poznały urządzenia i termometry, którymi na co dzień posługują się lub kiedyś posługiwali pracownicy IMiGW. Z pomocą prowadzącej zajęcia, pani Wiolety Stankiewicz, dzieci odczytywały na mapie symbole graficzne, rozpoznawały i nazywały zbiorniki wodne. Mogły też zaobserwować, w jaki sposób wykorzystuje się np. termometry do mierzenia temperatury ziemi i wody oraz sposób mierzenia siły wiatru. W podsumowaniu tych niecodziennych i bardzo interesujących zajęć prowadząca spotkanie zwróciła uwagę dzieci także na zagrożenia atmosferyczne i pogodowe. Podkreśliła, że silne wiatry, ulewne deszcze, burze i błyskawice, to nie tylko elementy pogody, ale także zjawiska atmosferyczne powodujące zniszczenia i zagrażające życiu ludzi, a przede wszystkim zagrażające życiu, nieświadomych tego zagrożenia, dzieci. Cenne okazały się również wskazówki dotyczące odpowiedniego zachowania się w określonych sytuacjach oraz właściwego postępowania i szybkiego reagowania na zagrożenia np. w czasie burzy czy silnych wiatrów. W podziękowaniu za bardzo ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły gościowi wspólnie przygotowaną laurkę i zaprosiły do pamiątkowego zdjęcia. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały kolorowe książeczki.

Mariola Paszkiewicz


do góry

DNI KSIĄŻKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GŁOBINIE.

16 maja w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie organizowane były Obchody Dni Książki, w trakcie których odbywały się różne konkursy i przedstawienia. Przygotowano gazetki ścienne z cytatami oraz zaletami czytania książek. Odbył się również apel z tej okazji, na którym Pani dyrektor Renata Lemisiewicz wręczyła nagrody książkowe za udział w konkursach. Uczniowie klas młodszych, którzy uczestniczą na zajęcia koła teatralnego przygotowali wiersze o tym jak należy dbać o książki. Mogliśmy również obejrzeć bajkę w stylu chińskim . Uczniowie należący do szkolnej świetlicy sami wykonali ilustracje do przedstawianej bajki ,, Kot w butach’’. W tym dniu chętni uczniowie mogli przyjść przebrani za ulubioną postać z bajki. Wszyscy przebrani uczniowie opowiadali za kogo są przebrani . Po prezentacji komisja na czele z Panią dyrektor wybała najciekawszy strój dzewczęcy i chłopięcy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować ten dzień równie atrakcyjnie.

Przygotowała:
Paulina Szajner
Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Konkurs w nadleśnictwie

Szkoła Podstawowa w Głobinie od wielu lat współpracuje z Nadleśnictwem Leśny Dwór w ramach szerzenia wiedzy przyrodniczej wśród uczniów. W tym roku 12 maja nasza szkoła wspólnie z Nadleśnictwem zorganizowała Międzygminny konkurs Przyrodniczy „Żyj z przyrodą w zgodzie” dla klas 4 – 6. Uczniowie spotkali się w siedzibie Nadleśnictwa Leśny Dwór w Dębnicy Kaszubskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to test wiedzy przyrodniczej, zaś drugi miał miejsce w pobliskim lesie. Test uczniowie napisali „migiem”, ale zadania terenowe zajęły aż 2 godziny. Uczniowie posługując się mapami topograficznymi mieli pokonać trasę o długości 4 km i wykonać 5 zadań w wyznaczonych punktach. Zadania wymagały od dzieci twórczego myślenia, sprytu i bystrości umysłu, bo według jednego z nich należało pobrać wodę ze stawu, nalać do dziurawej tuby, aby wyjąć pudełko z zadaniem do wykonania. Oczywiście w lesie byli pracownicy nadleśnictwa, którzy „mieli oko” na dzieci, aby te nie pogubiły się. Zabawa była przednia. Dzieci były zachwycone zadaniami i nawet zapomniały, że to rywalizacja. Wszystkie szkoły wykonały zadania wzorowo. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Motarzynie, drugie – ze Szkoły Podstawowej w Głobinie, zaś trzecie – ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy Kaszubskiej. Na zakończenie edukacyjnych potyczek odbyło się zasłużone ognisko z poczęstunkiem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

M. Żywiecka


do góry

„Gorączka Złota” w Szkole Podstawowej w Głobinie.

Nasza Szkoła przyłączyła się do do ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota” zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż . Akcja, polegała na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych.

Akcja "Gorączka Złota" oprócz pozyskania środków na kolonie, ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom. Koordynatorem akcji na terenie szkoły był Szkolny Klub Wolontariusza.

Nasza Szkoła w ramach zbiórek klasowych pozyskała aż 54 kg pieniędzy, które przekazaliśmy na ręce Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Słupsku p. Mieczysława Wiszniewskiego.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza - Justyna Lao


do góry

„Nie bij mnie, kochaj mnie”

10 maja uczniowie SP Głobino działający w Szkolny Klubie Wolontariusza we współpracy z Gminnym Zespołem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zorganizował kampanię społeczną „Nie bij mnie, kochaj mnie !” w rejonie działania szkoły. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w akcję – zbierali misie i inne zabawki pluszowe będące symbolem kampanii , a także bandaże i środki opatrunkowe, a następnie stylizowali zabawki pluszowe jako ofiary przemocy domowej. Zabawki zostały przez dzieci umieszczone w miejscach publicznych –aby zasięg kampanii był jak największy, znalazły się w sklepach ,świetlicach wiejskich , na przystankach autobusowych a nawet w Ośrodku Zdrowia w Głobinie . Misie znalazły miejsce we wszystkich miejscowościach w których mieszkają nasi uczniowie. Mamy nadzieję na kontynuację akcji za rok!

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza przy SP Głobino


do góry

Wycieczka na Wystawę Klocków Lego

W poniedziałek 8 maja 2017 r. uczniowie klas I- III wzięli udział w wycieczce do Gdańska, by zwiedzić największą w Polsce Edukacyjną Wystawę Budowli z Klocków Lego. Po przyjeździe do Gdańska dzieci z opiekunami wybrały się do Galerii Metropolia, gdzie mieści się wystawa. Mogły tam zobaczyć niesamowite, wielkie budowle z klocków Lego, przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną oraz wydarzenia historyczne, eksponaty interaktywne- roboty, makiety stanu wojennego, sceny znane z filmów i bajek, nietypową lekcję biologii, filmy ukazujące świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego. Uczniowie mieli również możliwość zabawy w strefie zabaw i gier, gdzie mogli konstruować wielkie budowle z dużych klocków, ,, pisać „ klockami na ścianie, ,, malować „ klockami oraz grać na Play Station 4 w strefie gier LEGO. W drodze powrotnej do domu uczniowie byli w restauracji McDonald's. Syci i zadowoleni wrócili do domu.

Wiesława Wódz


do góry

Wycieczka do Gdańska

W sobotę 6 maja uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w kolejnej już wycieczce. Tym razem odwiedzili Gdańsk- historyczną stolicę Kaszub. Wizyta w Gdańsku rozpoczęła się od zwiedzenia Katedry Oliwskiej słynącej z wyjątkowych organów i wysłuchania koncertu organowego oraz spaceru po pięknym Parku Oliwskim. Następnie udali się autokarem na Westerplatte. Droga na Westerplatte wiodła tunelem pod Wisłą. Na Westerplatte uczniowie zapoznali się z topografią półwyspu, rozmieszczeniem obiektów tworzących w1939 roku system obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej oraz przebiegiem działań obronnych w ciągu siedmiu dni we wrześniu 1939 roku. Kolejnym miejscem , które zachwyca wszystkich, a które dzieci odwiedziły była ulica Długa oraz Starówka z licznymi zabytkami. Po zwiedzeniu Starego Miasta dzieci udały się na obiad. W drodze powrotnej do autokaru uczniowie zatrzymali się przed Stocznią Gdańską, która stała się symbolem całego miasta. Pogoda mało łaskawa w tym roku akurat w dniu wycieczki wyjątkowo dopisała. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

Wiesława Wódz


do góry

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

„Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury”.
Jan Paweł II

8 maja – to dzień, kiedy obchodzimy „Dzień Bibliotekarza i Bibliotek”. Pamiętając o tym święcie dzieci z Punktu Przedszkolnego odwiedziły Panią Bibliotekarkę, wręczyły drobny upominek i złożyły następujące życzenia:

„Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek
życzymy
poczucia spełnienia w pracy,
ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury
oraz
coraz większej rzeszy czytelników odwiedzających bibliotekę”.

W podziękowaniu Pani Marzena przeczytała przedszkolakom kilka znanych wyliczanek oraz wypożyczyła książki, które wzbudziły ich zainteresowanie.

Sabina Słaba


do góry

Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

4 maja z okazji „Międzynarodowego Dnia Strażaka” dzieci z punktu przedszkolnego odwiedzili zaprzyjaźnieni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzącej. Druhowie Zbigniew Józwa i Grzegorz Jopek opowiedzieli przedszkolakom na czym polega praca strażaka oraz przypomnieli niezbędne wiadomości na temat bezpieczeństwa pożarowego. Ponadto każde dziecko mogło obejrzeć oraz przymierzyć poszczególne elementy stroju strażackiego. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, powiedziały wiersz i wręczyły strażakom piękny plakat. Dzieci wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują za wspaniałą wizytę oraz niezapomniane wrażenia.

Sabina Słaba


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej