Rok szkolny 2016/2017


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

ABC bezpiecznego przedszkolaka

W tym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego realizują zadania w ramach innowacji: Profilaktyka dla smyka, czyli ABC bezpiecznego przedszkolaka. 22 września odwiedził, więc dzieci pan policjant, który przypomniał im zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i zapoznał z symboliką wybranych znaków drogowych. W zainscenizowanych w sali scenkach sytuacyjnych przedszkolaki przetestowały swoje zachowania w różnych sytuacjach na drodze, a potem wykorzystały zdobyte umiejętności w praktyce. Dzięki swojej wiedzy dzieci czuły się na drodze bezpieczniej i pewniej. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniały im kamizelki odblaskowe zakładane przed każdym wyjściem poza teren szkoły,

Mariola Paszkiewicz


do góry

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola, ponieważ wówczas obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Inicjatywa powstania tego święta została zapoczątkowana w 2010 roku przez dyrektorów łódzkich przedszkoli. Wtedy też powstał „Hymn Dnia Przedszkolaka”. Przez pierwsze dwa lata obchody miały charakter regionalny. Dopiero w 2013 roku, uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września, dzień 20 września został oficjalnie ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka i na stałe wpisał się w kalendarz imprez.

Z okazji jubileuszowego V Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rodzice wraz z wychowawczynią przygotowali dla dzieci z punktu przedszkolnego niespodziankę. Wychowawczyni przeprowadziła atrakcyjne zajęcia, z kolei rodzice zadbali o to, aby było coś słodkiego. Podczas tego dnia na twarzach dzieci można było dostrzec uśmiech, radość i zadowolenie.

Sabina Słaba


do góry

Obchody Jubileuszu

„Dotąd doszliśmy.
Tu się związały dni nasze współczesne z tymi, co minęły”.

Takimi słowami dyrektor szkoły p. Renata Lemisiewicz powitała przybyłych Gości na jubileuszową uroczystość z okazji

Byli wśród nich: Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura w Słupsku Pani Renata Kulik, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura w Słupsku Pan Marian Chachaj, Starosta Słupski Pan Zdzisław Kołodziejski , Ksiądz Prałat Jan Giriatowicz, Radni Rady Gminy Słupsk, Pracownicy Urzędu Gminy Słupsk, Rady Sołeckie , Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Słupsk wraz z pocztami sztandarowymi, zaprzyjaźnieni Partnerzy i Przyjaciele szkoły, przedstawiciele służb mundurowych, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, absolwenci placówki, rodzice oraz uczniowie.

Pani dyrektor serdecznie podziękowała byłym Dyrektorom placówki, byłym i obecnym pedagogom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie , wysoko postawioną poprzeczkę, za wszystko co powstawało i powstaje- za wspólne działania dla dobra uczniów i całego środowiska.

Szczególne podziękowania skierowała do osób, które na co dzień wspierają szkołę w realizacji różnorodnych zadań i celów.
Do grona „Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie” w imieniu społeczności szkolnej zaprosiła:

Piękne słoneczniki ,które są symbolem radości, ciepła i promieni słonecznych, w podziękowaniu otrzymały także Rady Sołeckie Głobina oraz Stanięcia wraz z Sołtysami obu wsi.

W dalszej części uroczystości zebrani mogli obejrzeć inscenizację utworu H. Sienkiewicza „Legenda żeglarska” , wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu Trio Arte i wspólnie zaśpiewać „Dumkę na dwa serca”.

W podsumowaniu uroczystości jubileuszowych ogłoszono wyniki konkursów sienkiewiczowskich, które zostały przeprowadzone wśród uczniów szkoły oraz przedszkolaków.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD


do góry

Wizyta policjanta

W poniedziałek , 12 września 2016 r. policjanci mł. aspirant Mateusz Manaj i podinspektor Marek Dąbrowski odwiedzili uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie. W trakcie tych odwiedzin funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę profilaktyczną z uczniami szkoły. Funkcjonariusze przedstawili dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w trakcie pobytu w domu, na drodze, a także w trakcie zabawy. Dzieci zostały też poinformowane jak należy zachować się podczas rozmowy z obcą osobą. Pogadanki przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Dzieci miały mnóstwo pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali.

Paulina Szajner


do góry

Wycieczka - Kartuzy

W sobotę 10 września uczniowie biorący udział w zajęciach z języka kaszubskiego po raz kolejny byli na wycieczce. Tym razem pojechaliśmy do Kartuz, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera. Pan przewodnik w wyjątkowo ciekawy sposób przybliżył nam kulturę Kaszub, życie codzienne Kaszubów i ich zwyczaje. Dzieci mogły zobaczyć eksponaty- narzędzia i zabawki, których wcześniej nie widziały w żadnym innym muzeum. Następnie udałliśmy się do Kolegiaty Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to kościół mający dach w kształcie wieka trumny. Przewodnicy uważają, że jest to najciekawsza świątynia na Pomorzu. Po zwiedzeniu Kolegiaty zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do Chmielna, gdzie mieści się Muzeum Ceramiki i Garncarstwa. Podczas odwiedzin w tym muzeum niektórzy uczniowie mieli możliwość wykonania na kole garncarskim glinianych naczyń. Pogoda nam dopisała. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni .

Wiesława Wódz


do góry

Narodowe Czytanie 2016 w naszej szkole

W sobotę w ponad 2000 miejsc w całej Polsce oraz za granicą odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Było to wielkie, wspólne spotkanie z klasyczną literaturą, pisaną pięknym polskim językiem. Henryk Sienkiewicz opisał w tej powieści losy Ligii, Winicjusza, Petroniusza, świętego Piotra. Jest tam miłość, ale jest też nienawiść i okrucieństwo – jednak najważniejsze w tej książce jest zwycięstwo dobra nad złem. To zawsze ujmuje za serce i dodaje otuchy. W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie także włączyliśmy się w tę akcję. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek o " Quo vadis", jej popularności, rękopisie i samym autorze. Nauczyciel języka polskiego - Małgorzata Kubik zaapelowała: - "Pamiętajcie! Czytanie, nas jednoczy i otwiera nas na siebie i na świat. I to jest właśnie najpiękniejsze w czytaniu. A dzieje się tak dlatego, że czytanie powoduje , że jesteśmy szczęśliwsi, że jesteśmy bardziej radośni i bardziej wrażliwi. Zachęcam Was do czytania, nie tylko od święta. Wejdźcie w świat pięknej literatury, niech ona rozbudzi Waszą wyobraźnię i samodzielne myślenie".

Quo Vadis Domine

Nie pytaj świata dokąd zmierza,
Bo nie daj Boże prawdę powie.
Miast pytać, z paciorków pacierza,
Ułóż modlitwę za jej zdrowie.

Co ma przeminąć, to przeminie...
A co ma zranić do krwi zrani...
Piotr rzekł:
Quo Vadis Domine,
Quo Vadis Domine,

Dokąd zmierzasz Panie?

W drugiej części uroczystości nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie ciekawe fragmenty "Quo vadis". Narodowe Czytanie w naszej szkole rozpoczęła pani dyrektor - Renata Lemisiewicz.

Następnie wybrane przez siebie fragmenty przedstawili:

Serdecznie dziękuję występującym za przyłączenie się do tej wspaniałej akcji, a nam wszystkim życzę ciekawych lektur.

Małgorzata Kubik


do góry

Inauguracja roku szkolnego

Tradycyjnie 1 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość prowadził nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Kamil Oleksiński.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" głos zabrała pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Głobinie - Renata Lemisiewicz.

Pani dyrektor serdecznie i ciepło przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli.

Przypomniała, że tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody i wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

Pani dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci na spotkania z wychowawcami, a potem "na dwa dzwonki": duży(Kamil) i mały (Pani dyrektor) ogłoszono rok szkolny 2016/2017 za otwarty.

Małgorzata Kubik


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej