Rok szkolny 2010/2011


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Dzień Chleba

Dzień Chleba przeżywaliśmy w naszej szkole w październiku. Klasa VI pod opieką pani M. Kubik przygotowała okolicznościowe plakaty tematycznie związane z chlebem, tradycjami i zwyczajami dotyczącymi jego wypieku . Uczniowie podkreślali stosunek człowieka do chleba dawniej i dziś. Zwieńczeniem Dnia Chleba był poczęstunek podczas, którego degustowano wiele rodzajów pysznego chleba.

Małgorzata Kubik


do góry

Porządki na parafialnym cmentarzu

Koniec października, to czas, kiedy pielęgnujemy miejsca pamięci.
W tym roku, tradycyjnie, pod opieką wychowawczyni najmłodsi uczniowie naszej szkoły -pierwszoklasiści „uzbrojeni” w grabie i miotły wybrali się na miejscową nekropolię, by tam, przy pomocy rodziców zrobić porządki na opuszczonych grobach byłych mieszkańców naszych terenów.
W skupieniu, zapalonymi zniczami i modlitwą uczcili ich pamięć.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Miesiąc Bibliotek Szkolnych - konkurs poetycki

W związku z obchodzonym, w październiku, w naszej szkole Miesiącem Bibliotek Szkolnych zorganizowany został konkurs poetycki. Udział w nim mogli wziąć uczniowie klas IV-VI. Warunkiem było złożenie w bibliotece konkursowej pracy do dnia 12 października. Wiersze miały dotyczyć biblioteki, książki lub bieżącego tematu zaakceptowanego przez komisję np. Wszystkich Świątych. Wyróżnienie, słodką nagrodę, dyplom oraz punkty w zeszycie zachowania otrzymała Weronika Bednarek z klasy IV. Serdecznie gratuluję!!! Wszystkie prace można do końca roku zobaczyć i przeczytać w naszej bibliotece – zapraszam.

Ewa Koszutowska


do góry

Miesiąc Bibliotek Szkolnych - konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny dla klas 0-III został zorganizowany z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Temat konkursowy to: Najpiękniejsza ilustracja do ulubionej książki. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i spłynęło bardzo dużo prac z których komisja w składzie: P. Dyrektor, bibliotekarz, 1 nauczyciel, 1 pracownik obsługi oraz 1 uczeń wyłonili z niemałym trudem trzech laureatów. I miejsce zajęła Wiktoria Badeńska z klasy II za ilustrację do wiersza Jana Brzechwy Na straganie. II miejsce zajęła Zuzanna Poświętna, która zilustrowała Calineczkę. Hansa Chrystiana Andersena III miejsce komisja przyznała maleńkiej Oliwii Mądrej z oddziału 0, za ilustrację Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Wszystkie prace konkursowe przez cały miesiąc październik były prezentowane na dolnym holu szkoły. Uczestnikom dziękujemy a gratulujemy zwycięzcom.

Ewa Koszutowska


do góry

Pasowanie na czytelnika

Ze względu na duże zainteresowanie pierwszoklasistów, którzy już od września pytali o możliwość wypożyczeń, w ostatnim tygodniu października zostali oni pasowani na czytelników. Po powitaniu przez bibliotekarkę i krótkiej rozmowie na temat książek i zasad korzystania z biblioteki, członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawili montaż poetycki. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzecznie wierności książce. Obiecali ….przy tym miłość, wierność i posłuszeństwo bez granic… Na pamiątkę otrzymali zakładki do książek i pamiątkowy dyplom dla całej klasy oraz wykonany na zajęciach plakat - Prośby Książki, aby im przypominał jak postępować należy z książką. Na koniec każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej jako jej pełnoprawny użytkownik.
Mam nadzieję, że będą do biblioteki często zaglądać!

Ewa Koszutowska


do góry

Jan Paweł II - Odwaga Świętości

W Szkole Podstawowej w Głobinie uczniowie pod kierunkiem katechetki Krystyny Smugi przygotowali montaż słowno- muzyczny przybliżający postać i nauczanie papieża Polaka- odważnego i świętego człowieka naszych czasów. Hasło Dnia Papieskiego 2010 r. to „ Jan Paweł II- Odwaga Świętości”. Ojciec Św. emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Świętość uczynił programem własnego życia- usłyszeliśmy z ust narratora.

Krystyna Smuga


do góry

Pasowanie na ucznia

19 października był bardzo ważny w życiu siedmio i sześciolatków. Tego dnia grono uczniów naszej szkoły powiększyło się o 20 pierwszoklasistów, którzy w uroczystej atmosferze, w obecności zaproszonych gości - Pani Dyrektor, przedstawicieli Grona Pedagogicznego, rodziców i starszych kolegów - złożyli Ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Dumni, dostojnie prezentujący się w swych odświętnych strojach pierwszoklasiści otrzymali od wychowawczyni pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej , główni bohaterowie uroczystości zaprezentowali się w części artystycznej. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W ten jesienny wieczór miłą niespodzianką dla pierwszaków było zaproszenie przez wychowawczynię rodziców do wspólnej zabawy, w celu przyłączenia się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, propagowanej w mediach i rozpoczętej na terenie naszej szkoły. Opisującą wesołe przygody małego chłopca, wesołą książeczkę pt.„Rekreacje Mikołajka” jako pierwsza czytała pani bibliotekarka - Ewa Koszutowska, w dalszej kolejności - Pani Dyrektor, wychowawczyni i rodzice.
Jak stwierdzili uczniowie: „Był to wspaniały dzień”, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

DEN - 2010

13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji DEN. Pani Dyrektor odczytała list od wójta gminy, rozdała nagrody wyróżniającym się pracownikom szkoły. Program artystyczny zaprezentowało Koło Teatralne.

Bożena Michałowska


do góry

Święto Drzewa - edukacyjnie

W październiku nasza szkoła od kilku lat obchodzi Święto Drzewa. W tym roku z tej okazji odbyły się zajęcia dydaktyczne w Nadleśnictwie Leśny Dwór. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i pracowali zgodnie z instrukcją przygotowaną przez nauczyciela przyrody panią Marzeną Żywiecką. Uczniowskie karty pracy zawierały treści dotyczące wiedzy o lesie, przy okazji uczniowie i nauczyciele mieli przyjemność obcowania z piękną polską przyrodą leśną.


do góry

Loteria fantowa na rzecz zwierząt

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W naszej szkole odbyła się zbiórka fantów, które zostały sprzedane na loterii, a dochód zostanie przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Słupsku. Całą akcję przeprowadziły uczennice ze Szkolnego Koła Przyjaciół Przyrody pod opieką pani Marzeny Żywieckiej.


do góry

Nocne Czytanie w szkole

Z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowana została impreza - Nocne Czytanie w Szkole”. Uczniowie - prawie 30 osób i nauczyciele – Daniel Podkowicz i Ewa Koszutowska przyszli do szkoły 8 października o godzinie 8 wieczorem żeby przeczytać książkę „Charlie i wielka szklana winda” Roalda Dahliego”. O godzinie 21 gdy wszyscy uczestnicy mieli już przygotowane „posłania” (śpiwór i materac) oraz przebrani byli w pidżamy pierwszy rozdział przeczytała Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz. Następne 19 rozdziałów czytali na zmianę uczniowie i nauczyciele. Książka skończyła się chwilę przed drugą. Uczniowie żałowali, że książka nie była dłuższa. Na wyróżnienie zasługują Jarosław Daglis i Przemek Brachaniec, którzy czytali najładniej i najdłużej. Jarkowi nie zamykały się usta niezależnie od tego czy czytał czy przeszkadzał więc przeczytał całe 5 rozdziałów. Rodzice odebrali uczniów o godzinie 8 rano w sobotę… Może w przyszłym roku tez poczytamy.


do góry

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień jest porą roku, która zachwyca nas bogactwem barw, różnorodnością przyrodniczych zjawisk oraz obfitością darów. Stało się to dla nas inspiracją do zorganizowania w dniu 1 października Święta Pieczonego Ziemniaka dla uczniów klas 0-III. Była to ciekawa i udana impreza. Każda klasa wytypowała drużynę do zawodów sportowych i drugą, do wykonania ciekawych stworków z warzyw. Wybraliśmy też Ziemniaczaną Królową i Króla, tzn. dzieci które przyniosły najdziwniejszego ziemniaka. Za wspaniałe stworki z warzyw każda klasa dostała dyplom i słodki upominek. Wszyscy bawili się wspaniale. Na koniec spróbowaliśmy pysznych ziemniaków upieczonych w popiele.

Violetta Warmowska
Teresa Jaworska-Rudy
Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej