Rok szkolny 2010/2011


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Dnia 22 czerwca 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011.
W czasie akademii zaprezentowano osoby wchodzące w nowy skład pocztu sztandarowego. Wychowawcy klas wraz z Panią Dyrektor wręczyli zasłużone nagrody i dyplomy uczniom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. Gratulujemy!
Nie zapomnieliśmy także o rodzicach. Ci najbardziej zasłużeni dla naszej szkoły także zostali uhonorowani pięknymi dyplomami oraz podziękowaniami.
Roczną pracę szkoły podsumowała Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz.
Po oficjalnej części apelu została przedstawiona część artystyczna przygotowana przez Sekcję Karate Soju-Ryu oraz grupy tanecznej „Muszelki”.
W części artystycznej zaprezentowali się także Maciej i Kordian Środa oraz Radosław Faryna, którzy w zaskakującym i nagrodzonym głośną owacją występie przestawili próbkę swoich umiejętności tanecznych.
Na zakończenie wystąpiła klasa III przygotowana przez panią Teresę Jaworską-Rudy prezentując kolorowy, rozśpiewany i roztańczony program artystyczny, którym cała szkoła przywitała wakacje.
Jeszcze ostatni symboliczny dzwonek w wykonaniu Pani Dyrektor i Przygodo witaj…!

tekst: Magdalena Rojewska


do góry

Zakończenie roku klasy 6

Dnia 21 czerwca nasi szóstoklasiści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Podczas uroczystości wręczone zostały także świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce, a także podziękowania dla rodziców. Absolwenci zaprezentowali część artystyczną, a rodzice podziękowali pani dyrektor za współpracę przez siedem lat. Oczywiście nie obyło się bez łez.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Gminny Konkurs Ekologiczny

Co roku organizujemy w naszej szkole Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas młodszych „ Żyj z przyrodą w zgodzie”. W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco swoje zwyczaje i wspólnie z nadleśnictwem „Leśny Dwór” zorganizowaliśmy nasz konkurs w plenerze, w lesie w Łysomicach. Wzięło w nim udział pięć szkół z terenu naszej gminy. Uczniowie, w 4 osobowych drużynach z klas I i II wraz ze swoimi opiekunami, pokonywali leśną ścieżkę edukacyjną, rozwiązując przy tym konkursowe zadania, przygotowane przez pana leśniczego .
Drużyny wywiązały się ze swoich zadań znakomicie, dlatego komisja postanowiła przyznać wszystkim I miejsca. Szkoły otrzymały piękne albumy o przyrodzie ufundowane przez Nadleśnictwo, a każdy uczestnik konkursu piękny kubeczek z nadrukiem Nadleśnictwa „Leśny Dwór” i kolorowankę.
Na zakończenie odbyło się ognisko. Wszyscy z apetytem zajadali smaczne kiełbaski.
Impreza w plenerze spełniła oczekiwania uczniów, nauczycieli i organizatorów. Postanowiono, iż na drugi rok również odbędzie się w plenerze.

tekst: Violetta Warmowska


do góry

Park Dinozaurów w Łebie

8 czerwca uczniowie I i II klasy odbyli wycieczkę autokarową do Parku Dinozaurów w Łebie, znajdującego się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Obejrzeli miejsce, gdzie na 20-hektarowym obszarze zostały zgromadzone repliki praprzodków wszystkich żyjących obecnie zwierząt z dziejów naszej planety. Podczas tej pięknej przygody podziwiali piękno terenu, jego walory i nie mogli się oprzeć, by głośno nie wyrażać swoich emocji.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Występy zespołu tańca regionalnego „Muszelki”

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku

4 czerwca, już tradycyjnie, Małe Muszelki z grupą uczniów z IV klasy, w ramach współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Słupsku, przyczyniły się do oprawy artystycznej V Festynu Rodzinnego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Niepełnosprawni – ale tak samo bezpieczni uczestnicy ruchu drogowego”, prezentując występ wokalno-taneczny. W czasie całodniowej imprezy uczniowie wzięli udział w różnych atrakcjach festynu: jeździli rowerkami po miasteczku drogowym, obejrzeli przedstawienie „Nieśpiąca Królewna ”, obserwowali tresurę psów, zasiadali za kierownicą straży pożarnej. Licznie wzięli też udział w konkursie plastycznym pt. „Rower moich marzeń”. Uczniowie z IV klasy zajęli czołowe miejsca (Julia Kowalczyk – I miejsce, a Łukasz Żurawski - II). Julia poprawiła swój ubiegłoroczny wynik – wówczas zajęła III miejsce. W czasie tego pełnego wrażeń dnia, wszyscy utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Muzealna Zagroda Albrechta w Swołowie

Już następnego dnia, 5 czerwca „Muszelki” (z I i IV klasy) swoim występem tanecznym uatrakcyjniły Szparagowe Święto, które odbyło się w Muzealnej Zagrodzie Albrechta w Swołowie. Podczas kilkugodzinnego pobytu na festynie uczniowie zwiedzili Zagrodę i próbowali regionalnych potraw. Jedną z atrakcji był udział w plastycznych zajęciach, podczas których z dowolnie dobranych środków plastycznych należało stworzyć Szparagową Pannę. Wszyscy pochłonięci pracą, z wykorzystaniem drewnianej łyżki, stworzyli piękne Panny, których końcowy efekt wprawił wszystkich w zachwyt.

Dni Gminy Słupsk

11 czerwca „Małe Muszelki” zaprezentowały tańce regionalne na festynie z okazji Dni Gminy Słupsk, obchodzonych w Parku Wodnym w Redzikowie. Tutaj również uczniowie mieli sporo uciechy. Obejrzeli przedstawienie o smoku wawelskim oraz wzięli udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Ich pobyt został utrwalony na wspólnym zdjęciu mieszkańców Gminy Słupsk.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej