Rok szkolny 2010/2011


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Wielkanocny występ

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne i towarzyszy im wiele religijnych i ludowych obrzędów. O wielu obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Ale te stare - właściwie już zanikają.
Dlatego też w okresie przedświątecznym, w Wielką Środę, najmłodsi uczniowie na uroczystym apelu przybliżyli społeczności szkolnej wielkanocne tradycje. Zaprezentowali bogaty program artystyczny, w którym przedstawili coraz rzadziej pielęgnowane tradycje, jak chociażby bicie palemkami, czy chodzenie z kogucikiem.
Występ dzieci przebiegał w miłej i bardzo ciepłej atmosferze, co sprawiło dużo radości debiutującym na forum szkoły pierwszakom.
Wielkanocny apel zakończył występ uczniów klasy IV. Przy dużym aplauzie widzów zaprezentowali skoczny, pomorski taniec – polkę szczecińską, opatrzony (pod kierunkiem E. Grabosz-Karnickiej) własną choreografią.
Kolorowy wystrój holu dodał oprawę całości i wszystkich wprowadził w świąteczny nastrój.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

IX GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY I WARSZTATY „NIE TRUJ SIĘ, NIE BĄDŹ TOKSYCZNY”

Dnia 16 kwietnia 2011 r w Szkole Podstawowej w Głobinie odbył się IX GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY I WARSZTATY„ NIE TRUJ SIĘ, NIE BĄDŹ TOKSYCZNY”. Każda szkoła z naszej Gminy zgłosiła 4-ro osobową drużynę wraz z opiekunem gotową na pięciogodzinne zmagania. Program tegorocznych warsztatów przewidywał zajęcia zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. W programie zajęć dla uczniów znalazły się zajęcia warsztatowe informatyczne i profilaktyczne z kuratorem sądowym oraz zasady bezpieczeństwa na drodze i test sprawnościowy z zastosowaniem alkogogli –poprowadzony przez pracowników WORD. Nieodłączną częścią zajęć był test wiedzy z zakresu szeroko pojętej profilaktyki przygotowany i przeprowadzony przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej . W ciągu całodniowych zmagań trwała rywalizacja drużyn. Oceniane były wykonane przez grupy prezentacje multimedialne na temat hasła konkursu „Nie truj się , nie bądź toksyczny”. Najbardziej jurorom spodobała się prezentacja drużyny organizatorów. Pani kurator oceniła wiedzę grup zdobytą podczas przeprowadzonych zajęć . Decydujący wpływ na punktację ogólną miały wyniki indywidualnych testów konkursowych każdego uczestnika. W punktacji ogólnej zwyciężyła SP Siemianice z wynikiem 143 punkty, II miejsce zajęła SP Głobino z 141 punktów, III miejsce równorzędnie zajęły – SP Bierkowo, SP Wrzeście, SP Jezierzyce z wynikiem 129 punktów, IV miejsce zajęło SP Redzikowo-120 punktów, V miejsce SP Włynkówko-110 punktów. Liderem Zdrowego Stylu Życia i organizatorem przyszłorocznego X konkursu gminnego została SP Siemianice. W konkursie profilaktycznym I miejsce zajęła Aleksandra Drozd z SP Jezierzyce, II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Jarosław Daglis, III miejsce zajął Adam Kosidlak z SP Siemianice, IV miejsce zajęła Karolina Kupis z SP Bierkowo – te osoby będą reprezentować Gminę Słupsk podczas Powiatowych Warsztatów Profilaktycznych i Konkursu w Warcinie-14 maja 2011r(4 uczniów).

Organizator imprezy: Justyna Lao
Pedagog SP Głobino


do góry

Wiosenne Potyczki Rodzinne

Wiosna zagościła w nas już na dobre, obiecując piękną pogodę. W umysły i ciała wdarł się głód ruchu i zabawy. Aby ten zdrowy głód zaspokoić w Szkole Podstawowej w Głobinie po raz kolejny zorganizowano WIOSENNE POTYCZKI RODZINNE. Biorące udział w zabawie drużyny zostały wylosowane spośród uczniów poszczególnych klas , oddziału zerowego oraz chętnych rodziców. Kapitanami drużyn zostali nauczyciele. Impreza rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki przy muzyce wszystkich uczestników, widzów, komisji sędziowskiej i organizatorów. Aerobik poprowadzony przez P. Sławomira Dębickiego - nauczyciela wychowania fizycznego – wprawił wszystkich w świetny nastrój. Do współzawodnictwa nikt nie musiał nikogo namawiać. Emocje, koncentracja, radość z wygranej i zdrowy duch walki biły ze wszystkich twarzy. Całość utrzymana była w konwencji wielkanocno – wiosennej. Dekoracje i konkurencje nawiązywały do świątecznych tradycji: króliczków, kurczaczków, pisanek. Uczestnicy biegali np. z jajkiem na łyżce ,a zamiast piłki do hokeja na trawie, slalomem prowadzili kijami wielkie dyngusowe pisanki . Najlepsza okazała się drużyna „Niebieskich” w składzie – kapitan p. Małgorzata Kubik , uczniowie: Krzysztof Kleban i Łukasz Błażyca kl. VI, Łukasz Gadomski kl. V, Damian Wituła kl. IV, Dominik Koczorowski kl. III, Krystian Kowalczyk kl. II. ,Jagoda Krawczyk kl. I, Kewin Poświętny 0 oraz p. Joanna Janeczek-rodzic. Zwycięzcy otrzymali puchar, a dla wszystkich biorących udział w zawodach były nagrody w postaci słodkich upominków od Rady Rodziców i organizatorów. „Niebieskim” gratulujemy wygranej ,a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę. Tegoroczne WIOSENNE POTYCZKI RODZINNE przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Szkoły Podstawowej w Głobinie: p.Ewa Koszutowska, p.Sabina Słaba, p.Sławomir Dębicki, a oprawą muzyczna imprezy zajął się p.Daniel Podkowicz.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej