Rok szkolny 2010/2011


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Konkurs Biblijny

Uczniowie naszek szkoły Żurawski Łukasz i Środa Kordian brali udział w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym, którego etap rejonowy odbył sie 10 stycznia w Słuspku. Nasi uczniowie zajęli II i III miejsce z punktacją:

Zakwalifikowali się równocześnie do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 1 kwietnia w Liceum Salezjańskim w Rumi.
Gratulujemy sukcesu, cieszymy się razem z nimi.


do góry

Bal karnawałowy klas I-III

14 stycznia , przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi , odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3. Po raz pierwszy w zabawie uczestniczyły dzieci z punktu przedszkolnego.
Bal rozpoczął się przedstawieniem p.t. ’Miesiące w przysłowiach”, przygotowanym przez uczniów klasy II, pod kierunkiem p. Violetty Warmowskiej.
Dzieci w różnokolorowych strojach karnawałowych wesoło się bawiły przy dźwiękach zespołu MK Dance. Zabawa muzyczno- ruchowa o krasnoludkach zachęciła do tańca nawet rodziców. Dodatkową atrakcją balu były konkursy i oczywiście Mikołaj. W tym roku Swięty podesłał do naszej szkoły swojego małego pomocnika, który doskonale sobie poradził.

Violetta Warmowska


do góry

Wyspy odkryć

W trzydniowych zimowych warsztatach naukowych „Laboratoria edukacyjno-twórcze: Wyspy odkryć” wzięli udział uczniowie klas IV-VI. W trakcie zajęć budowali i wykorzystywali w praktyczny sposób elektromagnesy, budowali obwody elektryczne, badali przepływ prądu, rozmawiali o niekonwencjonalnych źródłach energii, a także mierzyli ciśnienie krwi człowieka z wykorzystaniem monometru i stetoskopu. Zajęcia uatrakcyjniły zagadki matematyczno- przyrodnicze, filmy i zabawy logiczne Cast-Puzzle. Trzeciego dnia warsztaty zostały przeprowadzone na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tego dnia Pracownia fizyczna oraz elektroniczna stały przed nimi otworem. Uczniowie wysłuchali również wykładu „Wystawa zabawek”.

Renata Lemisiewicz


do góry

Zimowy spacer szlakiem łowisk w Słupsku.

W pierwszą sobotę po przerwie świątecznej uczestnicy szkolnego kółka wędkarskiego wybrali się na wycieczkę szlakiem łowisk w Słupsku. Jednym z najbardziej znanych łowisk naszego regionu jest Słupia mająca status rzeki górskiej. To między innymi do Słupska w styczniu na rozpoczęcie sezonu zjeżdżają wędkarze z całej Polski aby spróbować złowić troć i łososia w nurcie Słupi. Nie obyło się również bez zwiedzania przepławki wybudowanej w celu pokonania przez udającą się na tarło rybę tamy spiętrzającej wodę. Potem grupa zwiedziła pozostałe łowiska - stawy słupskie, jeszcze skute lodem, na którym jak widać na zdjęciach widać ślady spacerujących po nim zwierząt. Podczas wycieczki omówione zostały zagadnienia odnośnie tarła ryb łososiowatych i bezpieczeństawa podczas łowienia na lodzie. Na koniec udaliśmy się na gorącą pizzę :).

opiekun kółka: Daniel Podkowicz


do góry

Klub Wolontariusza, jak minął I semestr 2010-11

W naszej szkole od kilku lat istnieje Klub Wolontariusza. Działają w nim uczniowie klas IV-VI. W tym semestrze zrobiliśmy bardzo wiele.
Naszym pierwszym zadaniem było posprzątanie pobliskiego cmentarza przed Świętem Zmarłych. Przed świętem Edukacji Narodowej wpadliśmy na pomysł aby wysłać bardzo ciekawe życzenia dla emerytowanych nauczycieli. Zadanie okazało się łatwiejsze niż nam się wydawało, a życzenia były bardzo oryginalne i pomysłowe. 30 listopada przygotowaliśmy również wróżby andrzejkowe i na przerwach wróżyliśmy wszystkim chętnym.
Gdy święta zbliżały się pełną parą również wzięliśmy się do pracy. Musieliśmy wykonać zachwycające życzenia dla sponsorów i przyjaciół naszej szkoły. Nasze zadanie znowu okazało się sukcesem.
Po kilku dniach zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny na którym było wiele ozdób . Po długim czasie nastąpił bardzo ważny dzień była to zbiórka pieniędzy na „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” liczył się każdy grosik przeznaczony dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
W całej szkole zebraliśmy kwotę 220,11zł.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza
Julia Bokun


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej