Rok szkolny 2010/2011


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Szkolne Jasełka

Dnia 21 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel „bożonarodzeniowy”. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia. Koło teatralne „Fortuna” zaprezentowało przepiękny program artystyczny. Rada Szkoły wręczyła nagrody za ekologiczne choinki i bombki. Przewodnicząca SU złożyła wszystkim życzenia. Uroczystość zakończyliśmy wspólną kolędą.


do góry

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu świątecznego

W grudniu przed świętami pani dyrektor ogłosiła szkolny konkurs dla klas na najpiękniejszą choinkę zrobioną z materiałów ekologicznych. Efekt zaskoczył wszystkich i przeszedł wszelkie oczekiwania. Prace były po prostu przepiękne – wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Wszystkie klasy i oddziały otrzymały nagrody pieniężne a uczniowie którzy indywidualnie wykonali ozdoby świąteczne otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.

Ewa Koszutowska


do góry

Konkurs plastyczny Kliniki SALUS

W grudniu 2010r. Klinika Salus w Słupsku ogłosiła liste laureatów konkursu zdrowotnego, „Kto zajrzał chorobie w oczy, ten wie jak bestia wygląda...” Wśród nagrodzonych uczestników znalazła się nasza uczennica Aleksandra Włodarczyk z klasy szóstej. Nagrody wręczono w Akademiii Pomorskiej. Okazało się, że wpłynęło 500 tys. prac z czego tylko 20 zostało nagrodzonych. Gratulujemy.

Marzena Żywiecka


do góry

Spotkanie wigilijne dla seniorów 2010

18 grudnia w Szkole Podstawowej w Głobinie przy wigilijnym stole zasiadło ponad 180 seniorów. Podzielili się opłatkiem i jak zwykle nie zabrakło świątecznej atmosfery, wigilijnych potraw, wspólnego śpiewania kolęd. Program artystyczny zatytułowany „Narodził się w Betlejem” przygotowało Koło Teatralna „Fortuna” pod opieką p. Małgosi Kubik oraz p. Daniela Podkowicza a zespół wokalny działający przy świetlicy wiejskiej w Krępie oraz panie z świetlicy GOK-u z Głobina ślicznie zaśpiewały kolędy i pastorałki I choć pogoda nie sprzyjała wyjściu z domu - mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli. Z chęcią przybyli, aby zjeść świątecznego karpia i przepyszne ciasta upieczone przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku uroczystość rozpoczął Wójt Bernard Rybak a gościem specjalnym wigilii dla seniorów był Przewodniczący Rady Gminy Słupsk P. Mirosław Klemiato.


do góry

Święty mikołaj w szkole

Święty Mikołaj to baśniowa postać, w którą wierzą nie tylko dzieci. Znany on jest na całym świecie, ale choć wszędzie inaczej go nazywają (w Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA - Santa Claus, we Włoszech - Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus ), to nie da się go nie rozpoznać. Każdy doskonale potrafi opisać św. Mikołaja. Jest to uśmiechnięty grubasek o czerwonych policzkach i długiej białej brodzie. Ubrany jest w czerwoną kurtkę wykończoną białym futerkiem, zapinaną pod samą szyję, na wielkie białe guziki. Spodnie są także czerwone, w pasie są opięte na wystającym brzuchu, bo przecież każdy prawdziwy Święty Mikołaj ma wystający brzuszek. No i czapka, również czerwona wykończona białym futerkiem, z białym pomponem na czubku. Nieodzownym elementem Mikołaja jest oczywiście worek na prezenty, bo co to za Święty Mikołaj bez worka pełnego prezentów? Święty Mikołaj podróżuje wielkimi saniami w zaprzęgu reniferów. Taka jest baśń. Ale skąd ona się wzięła? Dlaczego akurat Święty Mikołaj przynosi nam prezenty? Otóż Święty Mikołaj, biskup ze względu na przypisywane mu legendą uczynki, został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Św. Mikołaj urodził się prawdopodobnie w bogatej rodzinie kupieckiej. Gdy miał kilkanaście lat stracił rodziców i wstąpił do seminarium duchownego. Swój majątek anonimowo rozdawał biednym. W nocy niepostrzeżenie podkładał pieniądze osobom najbardziej potrzebującym oraz sprawiał prezenty dzieciom. W naszej szkole 6 grudnia też pojawił się Święty Mikołaj. Chodził od klasy do klasy i rozdawał wszystkim uczniom słodkie prezenty – nie tylko tym grzecznym. Impreza zorganizowana przez Radę Rodziców przyniosła dzieciom dużo niespodziewanej radości.


do góry

Książka pod choinkę

Przed świętami w szkolnej bibliotece został zorganizowany kiermasz książek pod hasłem „Książka pod choinkę”. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mogli kupić ładne nowe i tanie książki, dla siebie lub jako prezenty pod choinkę. Dzięki tej akcji przeprowadzonej z Kołem Przyjaciół Biblioteki nasza szkoła zyskała nowe książki, z których wszyscy będziemy mogli korzystać.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej