Rok szkolny 2010/2011


>>Inne lata szkolne<<


Maj

Promocja zdrowia

Piosenką pt. ,,Szczotka, pasta...” i ,,Fikający zuch” dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klasy II rozpoczęli apel promujący zdrowie. Zachęcali wszystkich do dbania nie tylko o swoje zdrowie, ale też o kondycję fizyczną. Zapominalskim przypomnieli o konieczności przestrzegania higieny, leniwym o konieczności ruchu na świeżym powietrzu, a wszystkim o spożywaniu owoców i warzyw. Dzieci potwierdziły, że ….ABY ZDROWIE MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ..., i , że tak naprawdę wiele zależy od nas samych, a już na pewno, pomoże nam w tym dobrze zaplanowany harmonogram dnia, w którym nie powinno być za dużo czasu na gry komputerowe.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Miniomnibus 2011

10 maja odbył się w bibliotece szkolnej Konkurs Wiedzy Ogólnej MINIOMNIBUS 2011. Dwudziestu pięciu uczniów z klas 0-III walczyło o Certyfikat i tytuł MINIOMNIBUSA 2011. W finałowej trójce znalazło się 2 uczniów z klasy III i uczennica z klasy II. Certyfikat i główną nagrodę książkową zdobyła Michalina Pokuć z klasy III, II miejsce zajął Filip Szewczyk z klasy III, a III Zuzanna Hubisz z klasy II. Wszystkim uczestnikom, finalistom i zwycięzcy GRATULUJEMY!

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Dzień Strażaka

W maju, z okazji Dnia Strażaka, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli OSP w Kusowie. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla gości niespodziankę. Strażacy i uczniowie klas I – III obejrzeli przedstawienie pt. ,,Zapałka”, w którym zerówkowicze przypomnieli o zasadach zachowania się w czasie pożaru w pomieszczeniach oraz numery telefonów, pod które należy dzwonić w momencie niebezpieczeństwa i zagrożenia życia. Na koniec spotkania dzieci wręczyły strażakom laurki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Zajęcia edukacyjne w sadzie

Korzystając z pięknej pogody, w połowie maja, uczniowie klasy pierwszej udali się na edukacyjną wycieczkę do pobliskiego sadu, by obserwować w nim zmiany zachodzące na wiosnę.
W sadzie dowiedzieli się, jak z kwiatka powstaje owoc. Oglądali kwitnące drzewa wiśni, czereśni i jabłoni. Poznali budowę kwiatków. Porównywali ich wielkość i kolor, przeliczali płatki, oglądali pręciki i słupek. Pośród unoszącego się w powietrzu upojnego, migdałowego zapachu, przysłuchiwali się i przyglądali uwijającym się przy pracy owadom, a przede wszystkim pszczołom, które mozolnie zbierały nektar i pyłek z kwiatków. W pobliżu obejrzeli również małą pasiekę.
Za pomocą dowolnie dobranych środków plastycznych przedstawili piękno kwitnącego sadu. Następnie skosztowali wytworów pracy pszczół: próbowali miód wielokwiatowy i sok zrobiony z dojrzałych owoców jabłoni.
Ze śpiewem, w radosnej atmosferze powrócili do szkoły.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Polubić czytanie

IX Gminny Konkurs Czytelniczy: „Polubić Czytanie” odbył się 14 maja2011 roku, jak zwykle we Wrześciu. Konkurs składał się z trzech etapów – indywidualny testu wiedzy o wybranych lekturach, prezentacji ulubionej książki lub bohatera literackiego z zamieszczonego wykazu lektur oraz krzyżówki rozwiązywanej zespołowo. W rozgrywkach grupowych nasi reprezentanci : Julia Kozłowska – kl. I, Michał Siciński –kl. II i Grzegorz Bednarz – kl. III, zajęli IV miejsce, ale Julka, indywidualnie, zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Uczniów do konkursu przygotowywały panie Ewa Koszutowska i Ewa Grabosz-Karnicka. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożoną w przygotowanie pracę i gratulujemy.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Dzień Patrona Święto szkoły – 16 maj 2011r.

Dzień Patrona zawsze jest wielkim wydarzeniem w życiu Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie. Uczniowie, nauczyciele i goście gromadzą się na uroczystym apelu. Oficjalna część uroczystości odbywa się według ustalonego ceremoniału: wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu szkolnego i złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową.
Kolejnym punktem programu był w tym roku spektakl „Bajka” według tekstu H. Sienkiewicza przygotowany przez Koło Teatralne „Fortuna”. Poprzez ten utwór Sienkiewicz chciał przekazać potomnym, że piękno i bogactwa tego świata są niczym bez dobroci, bo „Dobroć, to jedyny skarb niewyczerpany”. Widzowie podziwiali także piękne stroje wróżek i wspaniałe rekwizyty. Dzień Patrona to święto wszystkich uczniów, więc w tym dniu rozstrzygnięto wiele ogłoszonych wcześniej konkursów:

  1. „Duch sienkiewiczowski w naszej szkole” – konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną - wygrała klasa III.
  2. „Na sienkiewiczowskim biurku” – konkurs plastyczny na wykonanie lub namalowanie gadżetu, który mógłby się znaleźć na biurku pisarza. W tym konkursie najpiękniejszą pracę wykonała uczennica klasy IV - Daria Notzel.
  3. Konkurs literacki na wiersz o Sienkiewiczu lub postaci literackiej, bądź utworze, przyniosły nagrody Weronice Bednarek z klasy IV i Julii Kalacie z klasy V (I miejsca).
  4. III Dyktando sienkiewiczowskie, w którym zmagali się uczniowie klas IV – VI najlepiej napisała Dominika Najdowski z klasy IV i Krzysztof Pawłyna z klasy V.
  5. Konkurs fotograficzny „Ja i patron mojej szkoły” zostanie rozstrzygnięty w innym terminie.

Konkursy miały na celu wdrożenie uczniów do pogłębienia wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, zachęcenie uczniów do aktywności artystycznej oraz rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni i poczucia estetyki.
Po krótkiej przerwie rozpoczęła się muzyczna uczta. Odbył się koncert przygotowany przez Trio Kameralne „Arte”, które działa od 1998 roku. Tworzą je muzycy związani z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica i Zespołem Szkół Muzycznych w Słupsku: Małgorzata Madejska (skrzypce), Barbara Żydzianowska (fortepian) i Jarosław Madejski (wiolonczela). Wysłuchaliśmy utworów z epoki naszego Patrona. Były to utwory Moniuszki, Młynarskiego, Paderewskiego, Wieniawskiego, a także współczesnych kompozytorów W. Kilara, K. Dębskiego. Na koniec uczniowie przy akompaniamencie zespołu „Arte” wykonali piosenkę „Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy”.
Podczas kolejnej przerwy wszyscy uczniowie przygotowywali się do III Biegu sienkiewiczowskiego, który odbył się na szkolnym boisku. Bieg poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego – pan Sławomir Dębicki. Poszczególne kategorie wyłoniły zwycięzców. W kategorii klas „0” – I pierwsze miejsce przypadło Krzysiowi Wichłaczowi z klasy I, w kolejnej kategorii klas II – III zwyciężył Filip Szewczyk z klasy III, w kategorii dziewcząt klas IV – VI wygrała Sandra Zielińska z klasy VI, w kategorii chłopców klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Damian Wituła z klasy IV. Ostatnia kategoria przeznaczona była dla wszystkich chętnych uczniów z klas „0” – VI, w której zwyciężył Paweł Siok z klasy VI. Święto szkoły jest u nas zawsze okazją do dobrej zabawy i nauki o tym, co w życiu ważne i piękne.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

Gminny Konkurs Matematyczny kl.III

Dnia 7 maja w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III. Konkurs ten przebiegał pod hasłem „ As trzecich klas”. W szranki stanęło sześć szkół. Pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Grzegorz Bednarz. Gratulujemy.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Święta majowe

29 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Święta majowe”. Przypomnieliśmy sobie wszyscy o ważniejszych wydarzeniach, mających miejsce w maju: Dniu Flagi, Święcie Konstytucji 3 Maja, Dniu Matki oraz o urodzinach wspaniałego Polaka – Karola Wojtyły.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały teksty. Przypominały wszystkim, że jesteśmy Polakami i powinniśmy być dumni z naszej historii i dokonań naszych przodków. Całość dopełniła wspaniale dobrana muzyka. Przedstawienie przygotowane zostało przez Koło Teatralne „Fortuna” pod kierunkiem p. M. Kubik, a nad stroną techniczną czuwał p. D. Podkowicz.

teks: Małgorzata Kubik


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej