Rok szkolny 2015/2016


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Z kolędą u seniorów

W okresie przedświątecznym przedszkolaki nie zapomniały o najstarszych mieszkańcach naszej miejscowości. Odwiedziły seniorów z życzeniami i przygotowanymi przez siebie upominkami symbolizującymi nadchodzące święta. Oprócz upominków podarowanych ze szczerego dziecięcego serca były także, zaśpiewane przez dzieci, kolędy. Łzy wzruszenia i serdeczny uśmiech odwiedzonych mieszkańców to dla dzieci najlepsze podziękowanie za przygotowaną dla nich niespodziankę.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Z życzeniami...

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, przedszkolaki odwiedziły pracowników miejscowych firm Tectra i Interfrys. Dzieci przywitali pracownicy administracji oraz właściciel firmy Tectra, pan Zenon Jędrzejczyk z żoną, którym dzieci, wraz z życzeniami i zaproszeniem na przedszkolne jasełka, podarowały samodzielnie przygotowane świąteczne stroiki. Zaśpiewana przez dzieci kolęda wprowadziła wszystkich w świąteczny czas oczekiwania i wspomnień z lat dziecięcych. Wspólne zdjęcie przy choince i czekoladowe niespodzianki zakończyły niecodzienne spotkanie.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Jasełka - oddział przedszkolny

Jasełka przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły się 18 grudnia. Wśród zaproszonych gości byli: pani dyrektor Renata Lemisiewicz, właściciel miejscowej firmy Tectra pan Zenon Jędrzejczyk, Komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej Dh Andrzej Małyszka, strażacy z OSP w Kusowie oraz rodzice. Dzięki dzieciom goście odbyli niezwykłą podróż w tajemnicze czasy narodzenia Jezusa. Spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój i magiczny klimat stworzony przez dzieci i ich stroje, dekorację i kolędy zaśpiewane z niezwykłym uczuciem i dziecięcą wrażliwością.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Jasełka w klasie 1

W dniu 18 grudnia 2015 roku o godzinie 17:00 w pięknie udekorowanej sali zebrali się: Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz oraz rodzice uczniów klasy 1a. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Zebrani goście mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Tegoroczne jasełka miały klimat nieco teatralny, gdyż większość uczniów naszej klasy uczestniczy w zajęciach koła artystyczno- teatralnego. W stajence pojawiają się kolejno ulubieni bohaterowie ze znanych baśni m.in: Czerwony Kapturek, Pinokio, Jaś i Małgosia i wiele innych. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

Paulina Szajner


do góry

Teatr Cieni

Klasa 2 przed świętami Bożego Narodzenia przygotowała kolegom i koleżankom z przedszkola i klas 1-3 miłą niespodziankę. Zrobili teatr cieni. Każda klasa miała możliwość obejrzenia innej bajki. Był "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek" i "Królewna Śnieżka". Uczniowie sami przygotowali scenariusze, kukiełki, plakaty, bilety i inne rekwizyty. Na występ trzeba było zakupić bilet w cenie 5 zł ( pieniądze wykonane przez dzieci) .Bajki bardzo się podobały, a klasa 2 otrzymała duże oklaski.Fajny pomysł i wykonanie. Gratulujemy.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Pieczemy świąteczne pierniczki

Poniedziałkowy ranek, 14 grudnia był dla przedszkolaków bardzo pracowity, ponieważ postanowiły piec pierniczki. Dzieci najpierw odpowiednio się przygotowały do ciężkiej pracy – umyły ręce i założyły fartuszki. Następnie poznały składniki i sposób wykonania ciasta, przygotowały potrzebne przybory kuchenne oraz przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Przedszkolaki wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka i układały je na blaszkach z papierem do pieczenia. Efekt naszej pracy był naprawdę imponujący. A cudowny zapach korzennych przypraw unosił się przez cały dzień w przedszkolu.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Wigilia dla Seniorów

„To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha.”

Słowami wiersza Emilii Waśniowskiej „To właśnie tego wieczoru” p. Renata Lemisiewicz- dyrektor szkoły, powitała wszystkich zebranych na tegorocznej, tradycyjnej już wigilii dla seniorów.

Każdego roku seniorzy zbierają się, aby wspólnie przy świątecznym stole podzielić się opłatkiem, obejrzeć i wysłuchać świątecznego programu artystycznego, a przede wszystkim spotkać się i miło spędzić czas. W tym roku w wigilii zorganizowanej w naszej szkole uczestniczyło 155 seniorów. Na wstępie głos zabrała Pani Wójt Barbara Dykier, która złożyła zebranym najserdeczniejsze świąteczne życzenia . Następnie seniorzy mieli okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe odegrane przez uczniów klasy piątej i wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu szkolnych zespołów wokalnych oraz zespołu wokalnego „Świtezianki”.

Jednak najważniejszym punktem programu było składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, które nastąpiło po modlitwie poprowadzonej przez ks. proboszcza Jarosława Aleksandrowicza.

Było również wspólne śpiewanie kolęd, nie zabrakło także tradycyjnych przysmaków świątecznej kuchni.

Spotkania opłatkowe to piękna tradycja. Po zaśpiewaniu kilku kolęd i złożeniu życzeń, wszystkich zebranych ogarnął bożonarodzeniowy – świąteczny nastrój. Nastrój serdeczności i radości.


do góry

Warsztaty filmowe

Z okazji Mikołajek klasy 0- III i grupa przedszkolna wybrały się do kina na warsztaty filmowe. Uczniowie tworzyli i realizowali dźwięki oraz efekty dźwiękowe do filmu rysunkowego. Rozwiązywali też kilka życiowych problemów, z którymi borykała się ekipa rysunkowego zespołu Lala Mire. Były to tak zwane „wartości życia”, czyli postawa wobec takich zagadnień jak przyjaźń, miłość, odwaga, strach,szacunek, zaufanie, pomoc, sława, sukces, etc. Oprócz zabawy i pracy był też czas na naukę. Dzieci słuchały jak śpiewają wieloryby, dowiedziały się jak się śmieją i cieszą niektóre zwierzęta, posłuchały jak brzmi mowa niektórych ludów. A także zobaczyły kilka felietonów filmowych o tematyce dotyczącej pracy nad głosem i dźwiękiem. Przebieg zajęć był realizowany na żywo i widownia mogła obserwować pracę swoich rówieśników na scenie. Z całości warsztatów powstał reportaż o charakterze „wideolekcji” na temat pracy nad kreowaniem dźwięków. Oto link do filmu: >>zobacz film<<

Violetta Warmowska


do góry

Rajd mikołajkowy

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, panią Teresą Jaworską -Rudy i Mariolą Paszkiewicz wzięli udział w rajdzie mikołajkowym organizowanym przez klub Mikołajek z PTTK w Słupsku.Tym razem szukaliśmy Mikołaja w Lasku Północnym . Komu udało się go odszukać , otrzymał prezent. Jak zwykle na zakończenie wyprawy było ognisko i pyszne kiełbaski.Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Robimy świąteczne kartki

W XXI wieku sposobów na złożenie życzeń jest naprawdę wiele, jednak żaden e-mail, sms, mms nie zastąpi tradycyjnej kartki papieru z kolorowym nadrukiem. Pomysłów i technik ich wykonania jest mnóstwo. 9 grudnia przedszkolaki postanowiły zabrać się do pracy i przygotować kilka kartek bożonarodzeniowych na kiermasz świąteczny. Każde dziecko z ogromnym zaangażowaniem wykonywało swoją pracę. Było dużo uśmiechu, radości i satysfakcji, bo czy może być coś piękniejszego, niż własnoręcznie zrobione dzieło?

tekst: Sabina Słaba


do góry

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Jezierzycach

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie, 7 grudnia zawitał do hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach. Na jego przybycie czekały dzieci z gminnych przedszkoli. Wszystkie grupy przygotowały dla Mikołaja specjalny występ. Nasze przedszkolaki recytowały wiersz, śpiewały piosenki oraz ubierały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Szkoda, że taki gość pojawia się tylko raz w roku, ale w tym tkwi cała jego magia.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Zbiórka karmy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Głobinie pod opieką nauczyciela przyrody co roku czynnie uczestniczą w akcji zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt, która odbywa się jesienią. W tym roku organizatorami akcji byli uczniowie klasy szóstej. W sumie zebrano 16 kg karmy w puszkach, 18 kg kaszy oraz 68 kg suchej karmy dla psów i kotów. Dary szkoła przekazała dla podopiecznych Straży Gminnej Gminy Słupsk.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Coraz bliżej święta, pora pomyśleć o ozdobach

Półki sklepowe uginają się od świątecznych gadżetów: bombek, łańcuchów, stroików. Czy widzieliście jednak kiedykolwiek ładniejsze ozdoby niż te wykonane przez dzieci? To nie są puste słowa, spójrzcie jakie ozdoby wykonywały na zajęciach przedszkolaki. Może uda się Wam zrobić coś podobnego?

tekst: Sabina Słaba


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej