Rok szkolny 2015/2016


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Zakończenie roku szkolnego 2015/ 2016

24 czerwca- tego dnia we wszystkich szkołach uczniowie stanęli na scenach, by pożegnać się, podziękować podczas specjalnie przygotowanych apeli. W naszej szkole uroczystość prowadził nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Kamil Oleksiński. Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor szkoły- Renata Lemisiewicz. Po przywitaniu wszystkich zebranych odczytała list Wójta Gminy Słupsk p. Barbary Dykier skierowany do społeczności szkolnej. Następnie uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomy, świadectwa i nagrody oraz odznaki ,, Wzorowego Ucznia”. Wielu zaangażowanych w pomoc szkole Rodziców otrzymało pamiątkowe podziękowania. Ostatnią część uroczystości wypełniły występy artystyczne uczniów klasy III, po czym specjalnym dzwonkiem Pani Dyrektor oznajmiła początek wakacji.

Wiesława Wódz


do góry

Pożegnanie klasy szóstej

Dnia 23 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów z klasy szóstej. Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Lena Kulak. Swoje obowiązki przekazała nowo wybranemu przewodniczącemu Kamilowi Oleksińskiemu. W skład nowego pocztu weszli: Anastazja Łukaczyk, Maksymilian Gral, Julia Gaweł. Po złożonej przysiędze klasy szóstej głos zabrała Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz, wychowawca klasy Pani Marzena Żywiecka oraz przedstawiciel rodziców Pani Urszula Tutak. Zostały rozdane świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o zdanym egzaminie.

Tradycyjnie wybrano ucznia Roku. Tytuł ten otrzymała uczennica Agata Tutak ze średnią ocen 5,64 oraz wzorowym zachowaniem. Agata w podziękowaniu dla nauczycieli zagrała cztery utwory, zaś Alicja Zamęcka zaśpiewała wzruszająca piosenkę, pt. „Cisza i wiatr”. Absolwenci przygotowali wesoły program artystyczny, na zakończenie którego zaśpiewali piosenkę Manchester „Ostatni raz z moją klasa”.

W piątek 24 czerwca odbył się Bal Szóstoklasisty w Gminnym Ośrodku Kultury w Głobinie. Na bal została zaproszona Pani Dyrektor szkoły oraz wychowawca klasy szóstej. Było dużo śmiechu i radości.

Życzymy naszym uczniom samych sukcesów edukacyjnych i powodzenia w nowych szkołach.

Marzena Żywiecka


do góry

Świat już pachnie wakacjami - zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych. Licznie przybyłych rodziców i zaproszonych gości powitała pani dyrektor Renata Lemisiewicz. Uczestnicy uroczystości obejrzeli przygotowaną przez dzieci część artystyczną pt. Świat już pachnie wakacjami. Za swoją całoroczną pracę dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki i dyplomy ukończenia oddziałów przedszkolnych. Książkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców, nagrodzono dzieci odnoszące w swojej pracy największe sukcesy. Odznakę WZOROWEGO PRZEDSZKOLAKA otrzymała w tym roku Zuzanna Sankowska z oddziału przedszkolnego. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za całoroczną współpracę i wsparcie w rożnych przedsięwzięciach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały lody zakupione przez Radę Rodziców.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji.

Mariola Paszkiewicz, Sabina Słaba


do góry

Biwak klasy III

W dniach 10.06.- 12.06. 2016 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią przebywali na biwaku klasowym w Ośrodku Wczasowym ,, Beata” w Smołdzińskim Lesie. Dzieci mogły odpocząć od szkolnej codzienności. Zwiedziły piękne tereny Słowińskiego Parku Narodowego, spacerowały brzegiem morza. Nie obyło się też bez ogniska, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przede wszystkim jednak uczniowie mogli cieszyć się własnym towarzystwem w miłej i przyjaznej atmosferze. Czas spędzony wspólnie był czasem niezwykłym, a biwak ciekawy i wypełniony atrakcjami.

Dziękuję moim Trzecioklasistom za wspólnie spędzony czas i za trzy lata wspólnej pracy. Ten biwak był moim pożegnaniem z Wami. Życzę Wam powodzenia na dalszych etapach nauki szkolnej.

Wiesława Wódz


do góry

Najsprawniejsze przedszkolaki w Gminie Słupsk

17 czerwca, w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się II Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem „Ćwicz, to dobre jest dla zdrowia” . Na spotkaniu obecni byli goście honorowi, Pani Barbara Dykier -Wójt Gminy Słupsk, Pani Teresa Graczyk- Kierownik GAO, Pan Zenon Jędrzejczyk- fundator pucharów i medali dla wszystkich zawodników, Dyrektor Przedszkola Bajka w Jezierzycach Pani Monika Szymczak , a także Dyrektor „Kolorowego przedszkola” z Siemianic Pani Małgorzata Jażdżewska . Gości i wszystkich małych sportowców wraz z ich opiekunami przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Głobinie Pani Renata Lemisiewicz. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Barbara Dykier Wójt Gminy Słupsk i nasze przedszkolaki, które wypuściły w górę kolorowe balony. Rywalizacja sportowa, której towarzyszyły duże emocje, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. Drużyna z oddziału przedszkolnego SKRZATY zdeklasowała wszystkie startujące zespoły i zajęła I miejsce. Zdobyty rok temu Przechodni Puchar Wójta Gminy Słupsk pozostanie w naszej szkole jeszcze przez następny rok szkolny. Wszystkim sponsorom, rodzicom dzieci, którzy zadbali o zdrowy poczęstunek dla wszystkich przedszkolaków i tym, którzy włączyli się do przygotowania i sprawnego przebiegu II Gminnej Spartakiady Przedszkolaków, serdecznie dziękujemy,

...a naszym przedszkolakom g r a t u l u j e m y !!!

Mariola Paszkiewicz


do góry

Bezpieczne wakacje, bezpieczny wypoczynek

20 czerwca przedszkolaki odwiedził pan policjant. Na zaproszenie dzieci z oddziału przedszkolnego pan Lesław Kot przyjechał, aby porozmawiać z przedszkolakami na temat bezpiecznego letniego wypoczynku. Spotkanie było przypomnieniem zasad prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym, szczególnie w czasie przechodzenia przez jezdnię oraz zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu dzieci. Scenki sytuacyjne pomogły zrozumieć dzieciom konsekwencje zabaw w pobliżu jezdni, niewłaściwego poruszania się po drogach bez chodników i przechodzenia przez jezdnię w miejscach nieoznaczonych. Dobre rady dotyczyły także korzystania z kąpieli w zbiornikach wodnych, zachowania się w kontaktach z nieznajomymi osobami i właściwego reagowania na ich natarczywe zaczepki. Utrwalona wiedza i cenne wskazówki na pewno zwiększą czujność dzieci i pozwolą uniknąć sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Wyjazd do Galerii

To już ostatni wyjazd w tym roku szkolnym klasy 2. Tym razem wraz z wychowawczynią Teresą Jaworską - Rudy pojechali do Galerii Sztuki w Słupsku na lekcję o sztuce. Spotkanie z pracownicą Galerii odbyło się w Baszcie Czarownic. Uczniowie wspólnie układali mapę skojarzeń dotyczącą sztuki. Pozyskali wiele ciekawych informacji o sztuce, galerii czy wystawie.Poznali sporo nowych zwrotów. Następnie mieli za zadanie wykonać kolaż przedstawiający artystę. Zajęcia były bardzo ciekawe i dobrze przygotowane.Uczniowie podziękowali za fajnie spędzony czas. Pani zaprosiła nas za rok. Na pewno z zaproszenia skorzystamy.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Konkurs- Wizerunek Matki Bożej na Kaszubach

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w konkursie „Wizerunek Matki Bożej na Kaszubach” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Potęgowie. Dnia 3 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów. Z naszej szkoły Roksana Kuńska z klasy IV otrzymała wyróżnienie, zaś Martyna Dubacka, uczennica klasy III – II miejsce. Dziewczęta w nagrodę pojadą na wycieczkę do Gdańska. Gratulujemy!

Marzena Żywiecka


do góry

Wycieczka do Władysławowa

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc czas na wycieczki. W tym roku uczniowie z klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Władysławowa do Ocean Parku. Mogli tam zobaczyć zwierzęta morskie naturalnej wielkości. Ogromna kałamarnica, kaszalot czy płetwal błękitny robiły na wszystkich ogromne wrażenie.Pani przewodnik opowiadała ciekawostki o życiu morskich stworzeń. Po skończonym spacerze było spotkanie z interaktywnym wielorybkiem, który zadawał dzieciom pytania związane z miejscem które zwiedzali. Oczywiście wszyscy znali odpowiedzi. Później obowiązkowo lody, pamiątki i plac zabaw. Pogoda i humory nam dopisały, więc można powiedzieć, że wycieczka była udana.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Szkolny Konkurs Recytatorski

Ujawnianie młodych talentów recytatorskich, promocja i rozwijanie zainteresowań twórczością Henryka Sienkiewicza oraz propagowanie wartości humanistycznych, a przede wszystkim wyłonienie Mistrza Recytacji Szkoły Podstawowej w Głobinie - to główne zadania Konkursu Recytatorskiego pt. " Mistrz pięknej recytacji". Konkurs odbył się 9 czerwca w ramach trwających obchodów 70 - lecia Szkoły Podstawowej w Głobinie. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 23 września podczas uroczystości jubileuszowych.

Małgorzata Kubik


do góry

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek 13 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za wysoką frekwencję.

Marzena Tuliszka


do góry

Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury - wycieczka przedszkolaków do Stryszej Budy

Piękna, słoneczna pogoda oraz zbliżający się dużymi krokami koniec roku szkolnego sprzyja poznawaniu świata. W związku z tym 10 czerwca przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie.

Po wejściu do parku udaliśmy się w podróż dookoła świata. Obejrzeliśmy z bliska kopie najbardziej charakterystycznych, zminiaturyzowanych zabytków architektury nie tylko Kaszub i Polski, ale również światowego dziedzictwa kulturowego. Wspaniale bawiliśmy się w Gabinecie Śmiechu, gdzie mnóstwo radości i zabawy sprawiło nam oglądanie swoich śmiesznych podobizn w krzywych zwierciadłach. Z kolei w Zamku Strachu przeżyliśmy prawdziwe chwile grozy. Zwiedziliśmy też Mini ZOO oraz Bajkową Krainę, w której spotkaliśmy prawdziwych bohaterów znanych nam bajek.

Po chwili odpoczynku i przerwie na II śniadanie udaliśmy się „bajkową lokomotywą” do położonego nieopodal Parku Gigantów, w którym podziwialiśmy: wielkie przedmioty, owady w wymiarze XXL, mega ryby, wielkie ptaki oraz prawdziwy samolot.

Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola.

Sabina Słaba


do góry

Festyn Rodzinny

Piękna pogoda dopisywała podczas corocznego Festynu Rodzinnego organizowanego przez naszą szkołę oraz przez Radę Rodziców. Jak każdego roku nasi uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach sportowych – tym razem były to konkurencje na wesoło . Oprócz występów artystycznych dzieci był czas na wykonanie strojów ekologicznego, wykonanie portretu Mamy, czy też wzięcie udziału w zmaganiach sportowych przeciwko rodzicom.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie stoiska ze słodkościami i innymi pysznymi rzeczami.


do góry

Wycieczka klas IV - VI

1 czerwca klasy IV - VI wyjechały na całodniową wycieczkę do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Farmy Strusi w Kniewie. ZOO w Gdańsku - Oliwie to miejsce szczególne. Jest największym Ogrodem Zoologicznym w Polsce. Rozciąga się na obszarze 125 hektarów. Mieszkają w nim zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. ZOO położone jest po części w lesie i ma urozmaicone ukształtowanie terenu. Zwierzęta mają duże wybiegi, więc można odnieść wrażenie, że przebywają w swoim naturalnym środowisku. Naszym uczniom, odwiedzającym ZOO przydały się wygodne buty i aparaty fotograficzne, bo z ochotą przemierzali alejki ogrodu. Małpy, żyrafy i surykatki najchętniej "pozowały" do zdjęć. W Kniewie uczniowie odwiedzili atrakcyjnie urządzoną i wyposażoną hodowlę strusi afrykańskich. Były także emu, kozy, króliki, owieczka, koń i lama. Można było tam kupić wiele pamiątkowych, strusich gadżetów. Zwiedzanie zakończyło ognisko i pieczenie pysznych kiełbasek.

Małgorzata Kubik


do góry

Konkurs SUPERKLASA

Gratulujemy klasie III i wychowawczyni p. W. Wódz !

W r. szk. to właśnie klasa III zwyciężyła w całorocznym konkursie na SUPERKLASĘ. Trzecioklasiści okazali się najlepszymi zbieraczami (pieniędzy )w "Gorączce Złota" i ( papieru)w zbiórce makulatury .Te konkurencje zadecydowały o ich zwycięstwie.

Zwycięska klasa otrzyma puchar i nagrodę Dyrektora Szkoły.

Wyniki ogólne po przeprowadzeniu wszystkich przewidzianych w tym roku do wykonania zadań przedstawiają się następująco:

Wszystkim klasom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w poszczególne konkurencje. Już po wakacjach kolejna szansa na wygraną ! Nad całością przebiegu konkursu czuwał Szkolny Klub Wolontariusza z opiekunem .

Justyna Lao


do góry

Wycieczka do straży pożarnej

Rok szkolny to dla uczniów nie tylko obowiązki, nauka, sprawdziany i odrabianie lekcji. Każdy uczeń wie, że w trakcie 10 miesięcy przychodzi też czas na szkolne wycieczki. Jest to okazja do odpoczynku, nawiązania bliższych relacji z kolegami oraz innego sposobu na zdobywanie wiedzy. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1A podczas wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku , która odbyła się 3 czerwca. Dzięki życzliwości strażaków dzieci obejrzały samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Zapoznano dzieci z zawodem strażaka. Niebywałą atrakcją dla uczniów było przebywanie w wozie strażackim. Strażacy zaprezentowali dzieciom próbny alarm oraz sprzęt, którego używają w trudnych warunkach, oraz kurtynę wodną, z której miały wielką frajdę i ochłodę podczas upalnego dnia. Dziękujemy pani Joannie Dulemba mamie ucznia naszej klasy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Paulina Szajner


do góry

Radio FAMA

Z okazji Dnia Dziecka klasa druga wraz z wychowawczynią Teresą Jaworską - Rudy pojechała na wycieczkę do Słupska do rozgłośni lokalnego radia FAMA. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca w radio. Jednak najciekawszym i najfajniejszym momentem był udział w audycji na żywo. Drugoklasiści mieli okazję porozmawiać, zaśpiewać, a także pozdrowić panią Dyrektor i najbliższych. Oczywiście musiały być też obowiązkowo lody, a potem przejazd ciuchcią. Wyjazd był bardzo udany, pogoda nam dopisała i wrażenia z pobytu w radio pozostaną na długo w pamięci dzieci.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Z przedszkolakami o prawach dziecka - z okazji Dnia Dziecka

Przedszkole to pierwsza instytucja, gdzie dziecko nabywa kompetencji społecznych. W atmosferze spokoju i akceptacji zdobywa pierwsze informacje na temat własnych praw, uczy się poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania praw własnych.

01 czerwca podczas zajęć z przedszkolakami wychowawczyni uświadomiła dzieciom, że każde z nich ma prawo do: radości, miłości i szacunki, prywatności, zabawy i nauki, niewiedzy, niepowodzeń i łez, przeciwstawiania się złu, wyrażania własnych myśli i uczuć, itd. Wszystkie wymienione prawa są zawarte w dokumentach: Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i Konwencji Praw Dziecka. Ponadto przekazała dzieciom informację, że istnieje organizacja (UNICEF), która dba o dzieci i ich prawa.

Na zakończenie zajęć nauczycielka przypomniała dzieciom o ich obowiązkach oraz obdarowała każdego przedszkolaka słodkim podarunkiem z okazji Dnia Dziecka.

Sabina Słaba


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej