Rok szkolny 2015/2016


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Dzień ulubionej książki

W dniu 30.09.2015r. uczniowie klasy 1a mogli zaprezentować swoje ulubione książki, ponieważ był to ,,Dzień ulubionej książki’’ . W każdym miesiącu został wyznaczony dzień na opowiadanie o swojej ulubionej książce . Uczniowie chętnie odwiedzali bibliotekę w celu znalezienia ciekawej książki. Wszyscy uczniowie chętnie opowiadali oraz wykonali pracę plastyczną przedstawiającą ciekawą sytuację z książki.

tekst: Paulina Szajner


do góry

„Przyjaciele zwierząt”

30 września w ramach projektu „Przyjaciele zwierząt” realizowanego przez Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu edukacyjno - informacyjnym z udziałem wyszkolonego psa.

Dzieci poznały zwyczaje czworonogów oraz zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami. Zdobyły cenne informacje na temat zachowania i postawy psa w różnych sytuacjach, np. gdy jest radosny i odprężony oraz gdy czuje zagrożenie i lęk. Ponadto dowiedziały się, jakie warunki bytowe należy zapewnić psu, aby czuł się dobrze i bezpiecznie. Przedszkolaki poznały różne rodzaje psów, ich wygląd i pochodzenie.

Panie zaprezentowały dzieciom bezpieczną postawę „żółwik”, którą należy przyjąć, jeśli w pobliżu pojawi się nieznany pies bez opiekuna. Oprócz tego udzieliły wskazówek, że jeżeli chcemy zbliżyć się do psa, to najpierw powinniśmy zapytać o zgodę właściciela.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał odznakę i dyplom „Przyjaciela zwierząt”. Jednak największą radość dzieciom sprawiło pogłaskania psa - Kropki.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Kropla wody

We wtorek 22 września klasy II i III uczestniczyły w wycieczce edukacyjno- ekologicznej do Centrum Edukacji Ekologicznej w Słupsku. Ze szkoły wyruszyliśmy o godz. 9.00. Po przybyciu na miejsce powitały nas Panie pracujące w Wodociągach Słupsk. Następnie zaprosiły wszystkich na poczęstunek, po którym dzieci wzięły udział w lekcji na temat wody, jej zasobów i ochrony tych zasobów. Lekcja była bardzo ciekawa, a uczniowie wykazali się wiedzą i aktywnością. Wszyscy wiedzą, że woda to dar natury, o który trzeba szczególnie dbać.

tekst: Wiesława Wódz


do góry

Zielony sygnał ruszaj, czerwony znaczy stop!

We wrześniu, w dwóch grupach przedszkolnych rozpoczęło edukację 31 przedszkolaków. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, a szczególnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, 16 września odbyło się zaplanowane spotkanie z policjantem.

Pan Lesław Kot, od kilku lat współpracujący ze szkołą policjant, przeprowadził z dziećmi pogadankę oraz praktyczne ćwiczenia na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach oraz prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Spotkanie wzbudziło wiele emocji, a szczególnie motocykl, który zrobił duże wrażenie, nie tylko na chłopcach. Dzieci wyposażone w odpowiednią wiedzę na pewno poczują się pewniej i unikną na drogach wielu niebezpiecznych niespodzianek.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Dzień Przedszkolaka

Dzień 20 września uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyń zaczęły świętować już 18 września. Przez cały dzień wszyscy z uśmiechem na twarzy doskonale się bawili. Dzieci rysowały swoje portrety, śpiewały piosenki: „Hymn Przedszkolaka”, „Marsz Przedszkolaka”, „Jestem sobie przedszkolaczek”, recytowały wiersze, uczestniczyły w zabawach ruchowych ze śpiewem na świeżym powietrzu. Maluszki i starszaki złożyły uroczystą obietnicę. Następnie wychowawczynie wręczyły dzieciom „certyfikaty” potwierdzające ich przynależność do społeczności przedszkolnej. Od tego dnia już wszystkie dzieci - te małe i te duże są prawdziwymi przedszkolakami, bo bycie przedszkolakiem jest naprawdę super!!!

tekst: Sabina Słaba


do góry

Rowerowy Rajd

12 września uczniowie szkoły w Głobinie pojechali na rowerowy rajd po lesie w okolicach Krępy Słupskiej. Dopisała pogoda i humory, a pieczone w ognisku kiełbaski smakowały wybornie.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku uczniowie SP w Głobinie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami spotkali się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2015/2016 oprócz uczniów klas 0-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Lena Kulak. Po komendzie "Baczność" został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn szkoły. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – p. Renata Lemisiewicz, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych, czyli oddziału „0” i klas I oraz ich rodziców.

Pani Dyrektor przedstawiła nauczycieli uczących w szkole i życzyła uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierowała obecna na uroczystości Wójt Gminy Słupsk – p. Barbara Dykier. Życzyła wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Po zakończeniu uroczystości dzieci z wychowawcami udały się do klas.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej