Rok szkolny 2015/2016


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

„Nie bij mnie, kochaj mnie”

Szkolny Klub Wolontariusza działający w naszej szkole we współpracy z Gminnym Zespołem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zorganizował kampanię społeczną „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Kampania ta została zorganizowana w związku z obchodami Światowego Dnia Przeciwdziałania Biciu Dzieci który obchodzimy 30 kwietnia . Wszyscy uczniowie zaangażowali się w akcję – zbierali misie i inne zabawki pluszowe , zbierali bandaże i środki opatrunkowe, nawiązywali kontakty z okolicznymi przedsiębiorcami aby uzyskać ich zgodę na prezentację plakatu i maskotek. W trakcie zajęć Klubu Wolontariusza poznaliśmy historię Misia i ustylizowaliśmy zebrane zabawki pluszowe jako ofiary przemocy domowej. Każda zabawka –symbol kampanii miała na szyi zawieszona kartkę z napisem

„Nie bij mnie, kochaj mnie”

Gdy symbole kampanii były już gotowe , wyruszyliśmy w teren . Zabawki zostały przez nas umieszczone w miejscach publicznych – aby zasięg kampanii był jak największy - były w sklepach, świetlicach wiejskich i na przystankach autobusowych . Misie znalazły miejsce we wszystkich miejscowościach w których mieszkają nasi uczniowie z Klubu - w Krepie, w Kusowie, w Głobinie i w Warblewie. W Głobinie odwiedziliśmy również z kampanią Ośrodek Zdrowia . Celem kampanii było przekazanie ludziom, że zjawisko przemocy może być blisko i zawsze trzeba reagować na ludzką krzywdę . Mamy nadzieję, że wiadomość dotarła do wielu ludzi, a liczba dzieci krzywdzonych przez dorosłych dzięki tej akcji się zmniejszy.

Członkinie Szkolnego Klubu Wolontariusza: K. Giza, K. Kiestrzyńska, R. Buczyńska


do góry

Majowe święta

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie z V klasy oraz dzieci z punktu przedszkolnego pod opieką p. M. Tuliszki i p. S. Słabej. Maj to szczególny miesiąc. Przypada w nim wiele świąt państwowych, upamiętniających ważne rocznice. Uczniowie, przypomnieli o ważnych majowych wydarzeniach państwowych (Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Zwycięstwa).

Marzena Tuliszka


do góry

Mecz w Ergo Arena

Dnia 28 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego za udział w konkursie „Aktywne Kaszuby” zostali zaproszeni na finałowy mecz siatkarek do Ergo Areny. Impreza została zorganizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze. Dzieci miały wyjątkową możliwość obejrzenia zmagań siatkarek PGE Atom Trefl Sopot, które zmierzyły się z drużyną Chemika Police w wielkim finale OrlenLigi. Siatkarki z Sopotu walczyły o złoto, lecz ostatecznie zwyciężyły siatkarki z Chemika Police. Uczniowie byli zachwyceni wyjazdem na mecz i mimo, że późno wrócili do domu następnego dnia wszyscy byli w szkole o godzinie 8.00.

Marzena Żywiecka


do góry

"MAŁY MISTRZ" - ROWERZYSTA

27 kwietnia uczniowie klas pierwszych zdobywali kolejną sprawność „Małego Mistrza” - rowerzysta. Wspólnie z wychowawcami oraz p. Julitą Ślusarczyk wyruszyliśmy na boisko i teren w okolicy szkoły. Na specjalnym torze, wszyscy ćwiczyliśmy jazdę na rowerze, poznawaliśmy zasady poruszania się po drogach. Potem bawiliśmy się na placu zabaw. Mocno zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni, wróciliśmy do naszej szkoły. Cieszymy się, że udało nam się zdobyć kolejną już w tym roku umiejętność potrzebną do uzyskania dyplomu „Małego Mistrza”. Jazdę na rowerze uczniowie będą doskonalić w czasie wakacji wspólnie z rodzicami, poznając najbliższą okolicę.

Przygotowała: Paulina Szajner


do góry

Wyjazd klasy II

26 kwietnia klasa 2 z wychowawczynią Teresą Jaworską Rudy pojechała na halę sportową, która mieści się na stadionie w Słupsku. Tam uczniowie mieli okazję obserwować przygotowania paraolimpijczyków do mistrzostw Polski.Każdy również mógł wziąć do ręki ich złoty i brązowy medal olimpijski. Dzieci zobaczyły , że niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów.Uczniowie również spotkali tam mistrza świata w sztafecie 4x400m-Tomasza Czubaka. Na hali dzieci miały też zajęcia sportowe, przeprowadzone przez nauczyciela wf-u, Pana Tomasza Ćmiela. Wszyscy byli zachwyceni zajęciami i spotkaniem z mistrzami .

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

I MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI KASZUBSKIEJ

W piątek 15 kwietnia w Zespole Szkół w Damnicy odbył się I Międzygminny Przegląd Piosenki Kaszubskiej. Była to okazja do zaprezentowania umiejętności wokalnych przez dzieci i młodzież uczącą się języka kaszubskiego. Do szkoły w Damnicy oprócz uczennic z naszej szkoły zawitali także uczniowie z Zespołu Szkół w Łupawie, Zespołu Szkół w Damnie, Zespołu Szkół w Zagórzycy, Szkoły Podstawowej w Domaradzu i Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku. Szkoła w Damnicy gościła w sumie około dziewięćdziesięciu wykonawców oraz ich nauczycieli. Na przegląd przybyli także - wójt Gminy Damnica - pan Grzegorz Jaworski, prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego w Łęczycach- pan Zbigniew Byczkowski, sekretarz Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego w Słupsku - pani Małgorzata Drutkowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali od dyrektora szkoły - Pana Andrzeja Kordylasa dyplomy wyróżnienia, pamiątkowe gadżety i słodkości. Pani Małgorzata Drutkowska wręczyła przedstawicielom szkół książki autorstwa kaszubskiej pisarki Anny Łajming. Inicjatorka spotkania - pani Małgorzata Modzelewska serdecznie podziękowała nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków do wspaniałych występów.

tekst: Wiesława Wódz


do góry

Dzień Czekolady

Dzień Czekolady, to jedno z najsłodszych świąt w roku obchodzone 12 kwietnia. Tego dnia przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę na temat czekolady, zapoznały się z jej historią oraz procesem produkcji. Następnie wysłuchały kilku ciekawostek: właściwości odżywcze, skład, rodzaje, itd.. Dzieci udzielały odpowiedzi na pytania: Jaka jest czekolada? oraz Co można z niej zrobić? Z kolei wychowawczyni przeczytała przedszkolakom kilka opowiadań z książki Anny Onichimowskiej pt. „Dzień czekolady”. Na zakończenie zajęć odbyło się prawdziwe czekoladowe szaleństwo, maluchy przystąpiły do kosztowania tego smakołyku w formie fondue. Z apetytem spożywały owoce w płynnej polewie z mlecznej czekolady. Ten dzień może nie był całkiem zdrowy, ale na pewno pysznie czekoladowy i na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Sabina Słaba


do góry

XV Gminny Konkurs Ortograficzny

Już po raz 15 w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas III. Do konkursu przystąpili uczniowie z 6 szkół naszej gminy. Tekst dyktanda przygotowała pani Elżbieta Wild -metodyk nauczania wczesnoszkolnego przy ODN w Słupsku. Pierwsze miejsce zdobył Filip Jabłoński ze Szkoły Podstawowej w Redzikowie i to on został mistrzem ortografii . Drugie miejsce zajęła również uczennica tej szkoły Julia Klat, a trzecie- uczeń ze szkoły w Siemianicach. Gratulujemy.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Światowy Dzień Zdrowia

Obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

„ZDROWIE JEST TYM CZYNNIKIEM, KTÓRY DODAJE WARTOŚCI WSZYSTKIM ZEROM W ŻYCIU”

11 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Co roku to święto odbywa się pod innym hasłem, tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”. Wśród widzów znaleźli się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor szkoły – p. Renata Lemisiewicz. Spotkanie uświetnił występ klasy 1a pt. ,,Szkoda życia na nadużycia’’, którego celem była popularyzacja zdrowego stylu życia bez uzależnień. Po spotkaniu uczniowie klasy 1a częstowali warzywami oraz owocami wszystkich pracowników naszej szkoły oraz uczniów.

Przygotowała: Paulina Szajner


do góry

Konkurs BRD

W sobotę 9 kwietnia w ZS Jezierzyce odbył się gminny etap ogólnopolskiego konkursu BRD - bezpieczeństwo ruchu drogowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów klasy czwartej i piątej w składzie: Michał Malkiewicz, Julia Gaweł, Oliwia Mądra i Kewin Poświętny. Podczas zmagań konkursowych należało się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, zasadami pierwszej pomocy medycznej oraz bardzo trudną jazdą po torze sprawnościowym. Nasza drużyna wywalczyła 3 miejsce. Gratulujemy.

tekst: Daniel Podkowicz


do góry

XVI GMINNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH

Dnia 8 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej we Włynkówku odbył się XVI Gminny Festiwal Teatrów Dziecięcych. W tym roku udział w konkursie wzięła klasa 1a. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt,, Szkoda życia na nadużycia’’ opartej na losach Pinokia. Grupę do występu przygotowywała p. Paulina Szajner, ale również rodzice bardzo pomogli przygotowując stroje dla swoich pociech. Komisja przyznała nam dyplomy w następujących kategoriach:

Wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo fajne upominki, słodycze. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, kiedy otrzymaliśmy tak dużo dyplomów, czuli się naprawdę wyjątkowo.

Przygotowała: Paulina Szajner


do góry

Zdrowe śniadanie

W środę 6 kwietnia uczniowie klasy 1a rozmawiali z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, które mogą przynosić do szkoły. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowych i kolorowych kanapek. Uczniowie pracowali w grupach. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. Efekty pracy widać na zdjęciach. Na koniec uczniowie mogli oddać się rozkoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze, zdrowych kanapek. Zajęcia były bardzo smaczne…;)

Przygotowała: Paulina Szajner


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej