Rok szkolny 2015/2016


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Bal karnawałowy w SP Głobino

Jak co roku Samorząd Uczniowski był organizatorem balu karnawałowego.

Sekcja organizacyjna i imprezowa SU spotkała się w celu przydzielenia zadań związanych z dekoracją sali i konkursami podczas zabawy. W realizacji tych zadań wyróżniła się klasa V.

Zadbała ona o karnawałowy wystrój sali, ciekawe konkursy i nagrody za nie. Na szczególne wyróżnienie zasługują Maks Gral i Oliwia Mądra. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili przy dobrej muzyce przygotowanej jak zwykle przez p. Daniela Podkowicza.

B. Michałowska


do góry

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 1b

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego darzymy Ich szczególnym uczuciem. Wszyscy wiemy, jak wspaniale opiekują się nami, pocieszają i przytulają. Gdy jesteśmy starsi, dają nam rady, które zapamiętujemy na całe życie i które są dla nas drogowskazem. Aby wyrazić swój szacunek i wdzięczność za okazywaną troskę i zrozumienie, uczniowie klasy I b przygotowali dla swoich bliskich program artystyczny, złożony ze wzruszających wierszy, piosenek i przedstawienia. oraz własnoręcznie zrobione laurki i prezenty. Liczne przybycie Babć i Dziadków uszczęśliwiło dzieci i zachęciło je do iście aktorskiego odegrania swych ról. Niejednej Babci, niejednemu Dziadkowi zakręciła się w oku łza wzruszenia na widok swego wnuka. Po części artystycznej przybyłych zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Ta serdeczna atmosfera przyczyniła się do wzmocnienia rodzinnych więzi i na długo pozostanie w sercach nie tylko dostojnych gości, ale i dzieci, które każdego dnia otaczane są ich miłością.

Violetta Warmowska


do góry

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

21 stycznia przedszkolaki powitały zaproszonych gości w bajkowej scenerii. Swoje babcie i dziadków zabrały w niezwykłą podróż i udowodniły, że bardzo, bardzo ich kochają. Inscenizacja przeplatana piosenkami i tańcami wycisnęła niejedną łezkę w oku. Brawom nie było końca. Samodzielnie wykonane laurki i serduszka z masy solnej dopełniły całą uroczystość. Były także tańce i konkursy. Spotkanie, któremu towarzyszyła miła i bardzo serdeczna atmosfera, zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólną herbatką według przepisu,,Babci Jagody”.

Sto lat kochana babciu i dziadku!

Mariola Paszkiewicz


do góry

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 1a

Święto Babci i Dziadka - to dzień odwiedzin, wzruszeń, radości oraz prezentów. Uczniowie klasy 1a przygotowali specjalne przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były również wiersze, piosenki i prezenty , które uczniowie wykonali własnoręcznie. Do naszej odświętnie udekorowanej klasy przybyli oczekiwani goście. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00. Babcie i Dziadkowie bardzo się wzruszyli. Był też mały słodki poczęstunek. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Święta życzę dużo zdrowia i radości.

Paulina Szajner


do góry

Dawniej i dziś

W dniu 19 stycznia uczniowie klasy 1a i 1b mogli zobaczyć stare sprzęty gospodarstwa domowego takie jak: wytwornica piany, żelazko na duszę oraz tarę. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z urządzeniami wykorzystywanymi dawniej i dziś. Dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie człowieka bez maszyn i urządzeń, które pomagają w życiu codziennym. Dlatego podczas realizacji tych zajęć dzieci zostały uświadomione jak szybki jest postęp techniki, od tary po pralkę z suszarką.

Paulina Szajner


do góry

Spotkania z ciewawymi ludźmi

„Samotny traper
zmierzył się z Himalajami,
głodem i chorobą.
Przeżył trzęsienie ziemi,
skrajne temperatury i wysokości,
ale pokonały go udar i zatrucie”
GŁOS SŁUPSKI, 4 września 2015

W ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi” , w środę-19.01.2016 r., gościliśmy w naszej szkole Pana Seweryna Falkowskiego - pasjonata podróży. Pan Seweryn w 2011 r. pokonał trasę długości 1 tys. km przez polskie góry, w 2013 przemierzył samotnie 1,5 tys. km w Alpach, a w roku 2015 postawił sobie poprzeczkę wyżej, zmierzył się z Himalajami. Początkowo planował przejść samotnie 3,5 tys. km przez Himalaje i Karakorum. Logistycznie i wytrzymałościowo przygotowany był świetnie. Przeżył wspaniałą przygodę i zmierzył się z własnymi słabościami. Niestety na ostatnim odcinku wędrówki organizm odmówił posłuszeństwa. Pan Seweryn powrócił do Polski, pokonawszy 2,5 tys. km. Na pytanie :

Dlaczego Himalaje, Dlaczego góry?

Pan Seweryn odpowiedział:

„W górach człowiek zapomina o świecie, który jest u ich podnóża, zostaje opętany mocą której nikt nie jest w stanie wyjaśnić, znikają wszystkie problemy świata. Liczy się zachwycająca harmonia oddechu, bicia serca i dążenia dalej, wyżej i szybciej w celu podziwiania niesamowitych i niespotykanych widoków. Później przychodzi satysfakcja z osiągniętego celu i spostrzeżonych widoków, które już nigdy więcej się nie powtórzą. Gdy siada się na szczycie góry, bądź jest się u celu wędrówki, która trwała przez wiele dni, przychodzi moment ,w którym chce się krzyczeć w niebogłosy, lecz nie jest się w stanie wydobyć nawet najcichszego głosu, przeszywa niesamowita cisza głuchnie się na wołania i chaos nas otaczający, jest się całkowicie samemu z pytaniami: „i co dalej?, gdzie dalej mam podążać?”. Po przejściu samotnie przez Alpy nie wiedziałem przez dłuższy czas co robić dalej, aż wymyśliłem - Himalaje.”


do góry

"Piękno w glinie zaklęte"- wystawa ceramiki

Już od kilku dni można podziwiać w naszej szkole wystawę prac z pracowni ceramicznej z Centrum Kultury w Głobinie. Są wśród nich aniołki, zwierzęta, ozdobne liście, misy, czy też ozdobne domki. Bardzo cieszy fakt, iż wśród zaprezentowanych prac, są także prace naszych uczniów: Oliwii Węgierskiej, Franka Kaźmierczaka, Zuzi Poświętnej, Kewina Poświętnego, Weroniki Szczapańskiej, Krystiana Gabriela , Anastazji Łukaczyk oraz Kornelii Kiestrzyńskiej.
Na szczególną uwagę zasługują także prace, wykonane przez osoby niepełnosprawne, które biorą udział w terapii zajęciowej prowadzonej w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.
Autorom prac serdecznie gratulujemy


do góry

Ciekawe lekcje z tablicą interaktywną w klasie I b

Posługiwanie się nowoczesnymi technologiami informacyjno–komunikacyjnymi ma przygotować współczesnego ucznia do życia w społeczeństwie informacyjnym. Dlatego tak ważne jest, aby w klasie uczniowie mogli korzystać z technologii informacyjnej.

W naszej klasie mamy tablice multimedialną, z której często na lekcjach korzystamy. Wykonujemy szereg różnorodnych ćwiczeń i zadań. Praca z multimedialną książką, porządkowanie puzzli, układanie zadań, wykonywanie ćwiczeń związanych z koordynacją wzrokowo –słuchową, praca z e-podręcznikiem oraz na materiałach dostępnych z internetu sprawia, że nasze zajęcia są bardzo atrakcyjne. Uczniowie podczas zajęć bardzo żywiołowo i z zaciekawieniem reagują na ćwiczenia wykonywane przy tablicy interaktywnej. Stanowi to dla dzieci naturalną motywację do uczenia się nowych umiejętności i utrwalania już nabytych.

Violetta Warmowska


do góry

Występ w kościele

W niedzielę 17 stycznia uczniowie klasy drugiej - Ola Ćmiel, Nikola Borkowska, Paweł Kurak, Julia Taczała i Hania Skiba zaprezentowali kolędę "Narodzenia czas " w kościele NSJ w Słupsku. Wszyscy byli występem zachwyceni , a szczególnie pan organista.Gratulujemy. Możemy być z Was dumni.


do góry

Goście w klasie 2.

15 stycznia 2016 roku do klasy drugiej przyjechali goście. Byli to wolontariusze ze słupskiego schroniska dla zwierząt.Przyjechał z nimi też pies, który również kiedyś przebywał w schronisku. Obecnie zaadoptował go jeden z wolontariuszy. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca w schronisku i jak wygląda tam życie zwierząt.Wolontariusze opowiadali również, dlaczego zwierzęta trafiają do schroniska i kiedy takich przypadków jest najwięcej. Przypomnieli też dzieciom , jak należy się zachowywać , gdy zaatakuje nas pies. W podziękowaniu za fajne zajęcia , dzieci ofiarowały dla zwierzaków karmę, zabawki i koce. Po takiej lekcji na pewno każdy zanim weźmie psa lub kota poważnie przemyśli swoją decyzję.Pies lub kot to nie zabawka, którą można wyrzucić gdy się znudzi.Pamiętajmy o tym.


do góry

Wycieczka do lecznicy zwierząt.

W ramach zajęć o zwierzętach uczniowie klasy drugiej pojechali w styczniu do Słupska do lecznicy zwierząt "Tygrysek" na ulicy Westerplatte. Tam od miłej pani weterynarz mogli się dowiedzieć na czym polega jej praca.Mogli też zobaczyć cały gabinet weterynaryjny, salę operacyjną , salę RTG i szpital w którym przebywały zwierzęta. Pani doktor odpowiadała również na pytania uczniów. W trakcie rozmowy do gabinetu przyszła pani z kotkiem na zastrzyk. Wszyscy mieli okazję obserwować jak w praktyce wygląda praca weterynarza. Wycieczka była bardzo pouczająca i udana.


do góry

Dzień Wegetarian w SP Głobino

11 styczeń to Dzień Wegetarian. Nie zapomniano o tym w naszej szkole. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował degustację dań wegetariańskich W akcji wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. To oni ,sami lub z pomocą rodziców wykonali potrawy. Prezentacja odbywała się w formie „szwedzkiego” stołu. Każdy dostawał papierową tackę i sztućce i sam decydował o tym, co zjeść. Wybór dań był duży: tarta z warzywami, pierogi z soczewicą, bezmięsne kanapki i mnóstwo sałatek warzywnych i owocowych oraz ciasta. Degustacja zaplanowana była na dwie długie przerwy, ale już po pierwszej prawie wszystko zniknęło z talerzy. Degustowali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Była PYSZNA zabawa !!!

B. Michałowska


do góry

Kolędowanie.

Uczniowie klasy drugiej - Ola Ćmiel, Nikola Borkowska, Paweł Kurak, Julia Taczała i Hania Skiba oraz grupa uczniów z klasy 3 wzięli udział w festiwalu kolęd w Damnie.Uczniowie klasy 2 zaśpiewali kolędę "Narodzenia czas", a grupa z klasy 3 kolędę po kaszubsku. Obydwie klasy zaprezentowały bardzo wysoki poziom i godnie reprezentowały naszą w szkołę w powiecie. Uczniów z klasy 2 przygotowała pani Teresa Jaworska- Rudy , a uczniów z klasy 3 pani Wiesława Wódz.Gratulujemy pięknego występu.


do góry

Wyjazd do teatru

Dnia 08.01.2016 uczniowie klas 0- III i oddziału przedszkolnego wybrali się do teatru na baśń muzyczną „Piotruś i wilk”, w wykonaniu aktorów z teatru ARTENES z Wrocławia. Spektakl oparty został na znanej baśni Sergiusza Prokofiewa o tym samym tytule. Opowiadał o przygodach chłopca Piotrusia i jego przyjaciół, w tym Kaczuszki i Kotka. Promował takie wartości jak: odwaga, praca zespołowa, zaradność, pogoda ducha i niepoddawanie się w trudnych sytuacjach. Uczył też, że przyjaźń, dobro i wspólne działanie potrafią „przenosić góry” i pokonywać wszelkie przeszkody. Spektakl wszystkich bardzo się podobał, choć maluchy bały się trochę przebiegłego wilka.

Violetta Warmowska


do góry

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „Biblia i przypowieści biblijne”

Z wielką radością pragnę poinformować, iż zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „Biblia i przypowieści biblijne”, którą uczennice naszej szkoły pisały 27 listopada 2015r. Z kl. IV-VI w całej Polsce wzięło udział 2163 osób, wśród których uczennice uplasowały się w czołówce otrzymując następujące miejsca:

Uczennice systematycznie były przygotowywane przez p. Krystynę Smuga


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej