Rok szkolny 2015/2016


>>Inne lata szkolne<<


Luty

Wsiąść do pociągu... - bal integracyjny w Jezierzycach

13 lutego dzieci, uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w balu integracyjnym, który odbył się w hali sportowo - widowiskowej w Jezierzycach. W tym roku aktorzy z grupy teatralnej Zaradni przedstawili bajkę pt. „Cudowny pociąg, czyli zwierzęta małe i duże i ich wspaniałe podróże”. Zgromadzona publiczność ochoczo reagowała, gdy na scenie pojawiały się coraz to nowe zwierzęta (koty, psy, wielbłąd, pingwin, kaczka, lis, żyrafy, hipopotam, paw, itd.). Oprócz przedstawienia organizatorzy zapewnili dzieciom liczne atrakcje: zabawę taneczną z konkursami, malowanie twarzy, słodki poczęstunek. Każde dziecko otrzymało też paczkę. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się ciuchcia elektryczna, którą dzieci mogły się przejechać i zrobić sobie w niej zdjęcia.

Sabina Słaba


do góry

II edycja Konkursu Recytatorskiego ,,Pojmë na Kaszëbë”

12 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Domaradzu odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego ,,Pojmë na Kaszëbë”. Naszą szkołę w konkursie tym reprezentował Robert Osiewicz z klasy III, Oliwia Węgierska z klasy IV i Klaudia Giza z klasy V.

Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie i zaprezentowanie utworu, który powstał w języku kaszubskim. Komisja sędziowska oceniała:

W kategorii uczniów klas młodszych Oliwia Węgierska zajęła II miejsce, a Robert Osiewicz otrzymał wyróżnienie. Wyróżnienie otrzymała także Klaudia Giza w kategorii klas starszych. Uczniów klas młodszych przygotowała p. Wiesława Wódz a uczennicę klasy V p. Marzena Żywiecka. Naszym uczniom gratulujemy odniesionego sukcesu !

Wiesława Wódz


do góry

"Pieszy w odblasku -koniecznie!"

Dnia 8 lutego 2016 r uczniów naszej szkoły odwiedziła funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji p. E. Żuk i funkcjonariusze Straży Gminnej z programem

"Pieszy w odblasku -koniecznie!"

Nasi uczniowie wysłuchali z uwagą pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym i ich słabej widoczności , bez używania elementów odblaskowych .

Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski i broszurki informacyjne dla siebie i rodziców informujące o zmianie przepisów prawa w ruchu drogowym a nasza Szkoła otrzymała komplet kamizelek odblaskowych dla uczniów i opiekuna aby być bezpiecznym w czasie spacerów poza szkołą .

W dalszej części spotkania poruszony był aspekt bezpieczeństwa dzieci w czasie ferii zimowych . Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed możliwymi niebezpieczeństwami w czasie wypoczynku zimowego.

organizator spotkania
pedagog szkolny
Justyna Lao


do góry

Srebrny Wirtuoz dla naszej uczennicy

Dnia 7 lutego 2016 roku w Sanoku odbyło się XI Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”, którego uczestniczką była nasza uczennica klasy szóstej Agata Tutak. Agata zagrała na fortepianie, zaś jej muzycznym partnerem był Ludwik Wiśniewski. Para wykonała dwa utwory- Sonatina D-dur, op.33 Antoniego Diabelnego. W efekcie nasza uczennica zdobyła Srebrnego Wirtuoza. W dniu forum zagrał wybitny japoński pianista laureat IV nagrody Konkursu im. F. Chopina Takashi Yamomoto. Wystąpili także Zbigniew Wodecki i jeden z najlepszych pianistów amerykańskich- Kevin Kenner. W ostatnim dniu forum odbył się koncert ,,Muzyka 5-kultur” oraz uroczyste zakończenie XI MFP ,,Bieszczady bez granic” ,Gala Finałowa ,,Geniusz Beethovena-koncerty fortepianowe” z udziałem Lwowskiej Narodowej Orkiestry Kameralnej ,,AKADEMIA”. Gratulujemy naszej uczennicy!

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Bal karnawałowy 2016

Tegoroczny bal karnawałowy dla przedszkolaków i klas I-III odbył się, w kolorowej od balonów i serpentyn, szkolnej sali gimnastycznej. Tym razem dzieci uczestniczyły w show z balonami i konkursami. Nie było czasu na nudę. Prowadzący zabawę animator nie pozwolił na stanie pod ścianą. Konkursy i pokazy ,,balonowych” zwierzątek zachęciły dzieci i rodziców do kreatywnej zabawy. W tym roku do przygotowania balu włączyła się także Rada Rodziców. Rodzice zadbali między innymi o napoje dla wszystkich dzieci.

O godzinie 18.00 zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy balu rozeszli się do domów.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

SKRZATY w Centrum Edukacji i Promocji w Przewłoce koło Ustki

5 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały do CEiP w Przewłoce. Przedszkolaki znalazły się wśród 10 przedszkoli, które wzięły udział w plastycznym happeningu. Pokolorowany przez dzieci schemat ryby został powiększony i utrwalony w PCV. Tego dnia, w obecności dzieci, ryba została zawieszona na ogrodzeniu siedziby CEiP. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach edukacyjnych o tematyce rybackiej i w zabawach utrwalających nazwy sprzętu rybackiego. Niesamowite wrażenia towarzyszyły dzieciom po powrocie. Pozytywnym emocjom i wspomnieniom nie było końca.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Tłusty czwartek u przedszkolaków

„Pączka zjeść dziś powinniśmy, by dostatek nam się ziścił”.

Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę w rozwoju dziecka, dlatego należy ją pielęgnować. Zgodnie z nią każdy w „tłusty czwartek” powinien zjeść pączka. Przedszkolaki chcąc być wierne wielowiekowej polskiej tradycji, 4 lutego objadały się pysznymi pączkami.

Sabina Słaba


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej