Rok szkolny 2015/2016


>>Inne lata szkolne<<


Maj

Dzień Marchewki

Marchew jest jednym z głównych źródeł witaminy A, odpowiedzialnej za prawidłowy wzrost oraz budowę mocnych kości i zębów u dzieci. Dodatkowo zawiera też witaminę E, C, K, większość witamin z grupy B, kwas foliowy, żelazo, wapń i miedź. Jej wartość energetyczna w 100 g wynosi zaledwie 30 - 35 kcal. Tego wszystkiego oraz jeszcze wiele innych ciekawostek dowiedziały się przedszkolaki 25 maja podczas świętowania „Dnia Marchewki”, w ramach realizacji programu edukacyjnego pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Podczas zajęć dzieci nauczyły się rymowanki; zastanawiały się, które zwierzęta mogą lubić marchew; układały jej sylwety od najmniejszej do największej oraz kształt witaminy A; tworzyły różne kompozycje; rysowały „marchewkowego przyjaciela”; odszukiwały w sali ukryte marchewkowe skarby; wymieniały ulubione marchewkowe potrawy.

Na zakończenie marchewkowego dnia wszyscy dostarczyli sobie sporą dawkę witamin, zjadając surowe marchewki oraz pijąc sok marchwiowy.

Sabina Słaba


do góry

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

21 maja w sobotę odbył się w Redzikowie przed parkiem wodnym Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Festyn rozpoczął się o godz. 14.00 występami na scenie zespołów muzyczno-teatralnych z gminnych szkół. Nas reprezentował zespół teatralno - taneczny z programem pt. „Koty”.

Poza programem artystycznym każda ze szkół przygotowała stoisko promujące szkołę oraz przedstawiające jej ofertę i osiągnięcia. Nasze stoisko prezentowało się bardzo atrakcyjnie. Wiele osób interesowało się informacjami zawartymi na tablicach ze zdjęciami zawierającymi informacje o nauce języka kaszubskiego , a także przegląd najciekawszych wydarzeń jakie odbyły się w tym roku szkolnym.

Uczniowie w strojach kaszubskich rozdawali kolorowe kwiaty i ulotki promujące szkołę.

Dzień minął w miłej atmosferze szczególnie,że pogoda dopisała.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Międzyszkolny Dzień Kaszubski

20 maja w piątek w Zespole Szkół w Damnie odbył się po raz drugi Międzyszkolny Dzień Kaszubski. Tego dnia uczniowie szkół z Damna, Damnicy, Domaradza, Zagórzycy oraz naszej zaprezentowali swoje umiejętności opanowane w ramach języka kaszubskiego. Prawie wszyscy śpiewali i tańczyli, tylko uczniowie z Domaradza przedstawili scenkę teatralną ,, Leśna bajka”. Wszyscy mogli też podziwiać gościnny występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Jantar” przy SP w Motarzynie. Dzieci miały także możliwość zakupu regionalnych upominków, gadżetów i publikacji kaszubskich oraz obejrzenia następujących wystaw tematycznych:

Uczniowie wzięli także udział w warsztatach plastyczno- technicznych.

Wiesława Wódz


do góry

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka w naszej szkole, to już tradycja. 18 maja gościliśmy strażaków z OSP w Kusowie. Wśród zaproszonych, których uroczyście powitała Pani Renata Lemisiewicz, dyrektor szkoły, byli także: Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Słupsk Dh. Barbara Dykier, Gminny Komendant OSP Dh. Andrzej Małyszka oraz pan Michał Skiba ogniomistrz z Powiatowej Straży Pożarnej w Słupsku. Tradycyjnie już spotkanie przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyni. W tym roku przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu pt. Zwierzaczkowo, czyli strażak jest odważny jak mało kto. Po części artystycznej strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i sztandarze, który otrzymali w 2009r. Zaprezentowali także mało znane dzieciom kombinezony używane do rożnych akcji ratowniczych. Dla najmłodszych dużą atrakcją był wóz strażacki oraz pokaz strażackich węży w akcji. Na zakończenie spotkania dzieci uhonorowały strażaków, za ich troskę i działania na rzecz bezpieczeństwa, wręczając im odznaki Przyjaciel Dziecka. Wszystkim strażakom życzymy jak najmniej pracy związanej z gaszeniem pożarów i dziękujemy za spotkanie.


do góry

Ustanowienie Rekordu Polski w czytaniu Sienkiewicza

Szkoła Podstawowa w Głobinie została zaproszona przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu Polski w kategorii: „Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza”.

5 maja 2016 roku punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły podjęli się zaszczytnego zadania ustanowienia rekordu Polski w kategorii: „Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza”. Wszyscy zgromadzili się pod tablicą pamiątkową z przygotowanym fragmentem tekstu VII rozdziału „Potopu”. Na umówiony sygnał rozpoczęli wspólne czytanie, które trwało jedną minutę i czterdzieści sześć sekund.

M. Kubik


do góry

Dzień Patrona

W tym roku przypada 170. rocznica urodzin, 100. rocznica śmierci oraz 50. rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. W związku z tymi wydarzeniami chcemy zachęcić uczniów naszej szkoły do sięgnięcia po książki tego pisarza, bo, jak mawiał Sienkiewicz: „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

W związku z tym 11 maja 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uczniowie klasy V przygotowali inscenizację pt.: „Z wizytą w Woli Okrzejskiej”. W rolę kustosza wcielił się Kamil. Jego zadaniem było przybliżenie odwiedzającym go dzieciom życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie dowiedzieli się gdzie i kiedy urodził się pisarz, jakim był uczniem i człowiekiem. Mieli też okazję przyjrzeć się pięknie wydanym książkom, autorstwa naszego Patrona. Dowiedzieli się, które utwory były najpopularniejsze i najpoczytniejsze.

Trwa Rok Henryka Sienkiewicza i dlatego na uczniów naszej szkoły czeka jeszcze wiele „spotkań” z Patronem.

M. Kubik


do góry

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 14 maja 2016r drużyna uczniów z kl VI ,w składzie: P. Skoniecka , W. Szczepańska , M. Dombrowski , K. Wichłacz pod opieką Pani pedagog uczestniczyła w Warsztatach profilaktycznych zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Bierkowie. W czasie kilkugodzinnych zajęć uczniowie brali aktywny udział w zajęciach plastycznych, sportowych i dramowych. W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi poznali pracę funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej. Aktywnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy pamiętajmy aby aktywnie spędzać czas wolny, w ten sposób będziemy promować zdrowy styl życia w swoim środowisku!

Opiekun grupy - J. Lao


do góry

Zajęcia edukacyjne w Dolinie Jadwigi

Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc.

14 maja uczniowie uczestniczący w zajęciach z języka kaszubskiego wyjechali do Doliny Jadwigi. W tej malutkiej kaszubskiej miejscowości, w gospodarstwie agroturystycznym wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Program był bardzo bogaty. Dzieci zapoznały się z zagrodą rolniczą, przygotowały kluseczki do zupy ziemniaczanej i piekły bułeczki, spacerowały doliną ścieżką kaszubskich baśni. Odbyły również wycieczkę AGROBUSEM po najbliższej okolicy gospodarstwa oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Szczególnie interesujące były warsztaty z kaszubszczyzny prowadzone przez kapelę „ Bas” z Sierakowic. Członkowie kapeli, Państwo Klasa opowiadali uczniom o historii Kaszub, o tutejszych zwyczajach i legendach, języku, pieśniach i tańcach. Zajęcia w Dolinie Jadwigi były ciekawe, różnorodne i prowadzone w interesujący sposób. Do domów dzieci wróciły zmęczone, ale i bardzo zadowolone.

Wiesława Wódz


do góry

Udział w projekcie „Z Biblioteką przez Słupsk”

W środę 11 maja klasa III wzięła udział w projekcie „Z Biblioteką przez Słupsk”. Była to już IX edycja projektu czytelniczego dla dzieci trzecich klas szkół podstawowych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską w Słupsku, podczas których poznały historię zabytków. Wzięły też udział w spotkaniu z Prezydentem Miasta Słupsk Robertem Biedroniem, który jako Gospodarz Ratusza Miejskiego przeczytał dzieciom jedną z baśni pochodzących ze zbiorku „Wyprawa do Krainy Baśni” Jolanty Nitkowskiej – Węglarz. Później zaprosił wszystkich uczestników projektu do zwiedzenia swoich gabinetów i zabytkowych gmachów. Na koniec z wieży widokowej dzieci podziwiały panoramę miasta.

Wiesława Wódz


do góry

Leśny Piknik

Dnia 10 maja klasa I b pojechała do Szkoły Podstawowej w Siemianicach na przedstawienie przygotowane przez rodziców pt. „Leśny piknik” Przedstawienie nawiązywało do Międzynarodowych Obchodów Dnia Ziemi. Dzieci dowiedziały się, jak powinno się dbać o środowisko naturalne i przypomniały sobie, jak należy zachowywać się w lesie. Przedstawienie bardzo im się podobało.

Violetta Warmowska


do góry

Strażacy pamiętają o przedszkolakach, a przedszkolaki o nich też

Pierwszy dzień po świętach majowych był z pewnością dniem, którego dzieci szybko nie zapomną. W tym dniu, z okazji święta św. Floriana, który obchodzony jest 04 maja zawitali do nich strażacy z OSP we Warzącej - p. Grzegorz Jopek oraz Filip Pilśniak. Podczas spotkania dzieci nauczyły się odróżniać i rozpoznawać wyjściowy mundur strażacki od stroju bojowego, w którym strażak wyrusza na akcję ratunkową. Ponadto przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć strój i hełm strażaka. Poznały numery alarmowe oraz dowiedziały się jak ich używać w sytuacji zagrożenia. Strażacy opowiedzieli dzieciom, jakie konsekwencje może przynieść nieodpowiedzialne zachowanie takie jak np. zabawa zapałkami, pozostawienie szklanych butelek w lesie oraz wypalanie traw. Dalszy ciąg spotkania miał miejsce 06 maja w świetlicy wiejskiej w Reblinie, gdzie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych strażaków oraz licznie przybyłych innych gości. Po występie OSP z Sycewic zaprosiła dzieci do zwiedzania wozu strażackiego, pokazała i opisała najprostszy sprzęt, z jakim strażak może wyruszyć do akcji. Oprócz tego strażacy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy, każdy mógł za pomocą szybkiego natarcia strącić pachołek, oddalony o kilka metrów. Po występie, zwiedzaniu wozu, pokazie sprzętu i zabawach była też pora na słodki poczęstunek. Z całą pewnością spotkanie ze strażakami na długo pozostanie w pamięci dzieci, strażaków oraz wszystkich innych osób, które uczestniczyły w obchodach „Dnia Strażaka” w Reblinie.

Sabina Słaba


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej