Rok szkolny 2009/2010


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

„Grudniowa noc”

22.12.09r. Koło Teatralne „Smyki” ze Szkoły Podstawowej w Głobinie zaprezentowało przedstawienie pt. „ Grudniowa noc”. Scenariusz napisała opiekunka koła – pani Małgorzata Kubik. Spektakl został przygotowany w konwencji lalkowo-aktorskiej. Przepiękne lalki , przedstawiające Maryję, Józefa, Heroda, Diabła, Anioły i Trzech Króli, przygotowali uczniowie wraz z rodzicami. Akompaniament gitarowy przygotowała Magda Pawłyna. Przedstawieniem „Grudniowa noc” i tradycyjnymi kolędami chcieliśmy przybliżyć historię narodzin Jezusa, ale też zwrócić uwagę na ważność tego wydarzenia.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

Konkurs na najładnieszy stół wigilijny

W grudniu przed świetami pani dyrektor ogłosiła szkolny konkurs na przygotowanie nakrycia wigilijnego stołu. Wysoki poziom wystrojów konkursowych zaowocował nagrodami, wyróznieniami dla wszystkich klas.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Potyczki Rodzinne 2009

Spotkanie otworzyła pani dyrektor Renata Lemisiewicz. Po powitaniu wszystkich zebranych, na środek sali gimnastycznej zaproszone zostały reprezentacje poszczególnych klas. W skład każdej drużyny wchodziło troje uczniów i dwoje rodziców. Grupy zostały podzielone na dwie kategorie. Razem ze sobą rywalizowali przedstawiciele klas „0” – 3 i klasy 4 – 6.

Po części oficjalnej, drużyny przystąpiły do zawodów sportowych, które przygotowała i poprowadziła pani Urszula Kacprzak. Każda z drużyn musiała wykazać się umiejętnościami kozłowania i toczenia piłki slalomem, prowadzenia piłki do unihokeja zakończonej strzałem na bramkę, rzucaniem woreczków do celu, skokami na skakance i szybkością. Uczestnicy wzięli udział w zabawie „do celu”, w której rodzic prowadził dziecko po wyznaczonym torze. Dzieci miały przewiązane oczy opaską. W trakcie podliczania wyników, starsi uczniowie bawili się w „ poszukiwaczy skarbów”, gdzie na końcu zagadkowej trasy czekała na zwycięzców słodka niespodzianka.

Wszyscy zebrani głośno kibicowali swoim drużynom, więc trema nie dawała o sobie znać. Przez cały czas uczestnikom zabawy towarzyszył uśmiech, ale najwięcej radości widać było na twarzach rodziców, którzy pewnie z wielką przyjemnością przypomnieli sobie czasy dzieciństwa.

Między zawodami, ogłoszona została przerwa, w trakcie której można było skorzystać z kiermaszu świątecznego zorganizowanego przez panią Małgorzatę Jakóbik - Zacharską i panią Justynę Lao lub też skosztować smakołyków i napojów przygotowanych przez Radę Rodziców. Fundusze z kiermaszu zbierane były na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a z poczęstunku na Radę Rodziców.

„Potyczki Rodzinne” zakończyły się wspólnymi ćwiczeniami przy muzyce. Po intensywnym aerobiku pani dyrektor ogłosiła wyniki rozgrywek: I miejsce zajęła reprezentacja klasy szóstej „a”, II miejsce klasa druga i III miejsce klasa trzecia. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom rozdane zostały nagrody, które sponsorowała Rada Rodziców, a wręczała je przewodnicząca rady pani Barbara Kus.

Jednak największą niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja, oczywiście z workiem pełnym prezentów. Gdy wszyscy zostali obdarowani podarkami, pełna emocji impreza zakończyła się.

tekst: Urszula Kacprzak


do góry

Świąteczny kiermasz książek

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w szkolnej bibliotece został zorganizowany kiermasz, na którym można tanio kupić nowe ładne książki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup nowych książek do naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!!!

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Konkurs Przyrodniczy

Dnia 10 grudnia 2009 roku odbył się szkolny konkurs przyrodniczy zorganizowany przez uczennice klasy szóstej Annę Klasę i Magdę Pawłynę pod opieką pani Marzeny Żywieckiej. Uczennice samodzielnie przygotowały zadania konkursowe z wykorzystaniem środków multimedialnych. Konkurs odbył się po lekcjach w ramach koła przyrodniczego.

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Poeci Dzieciom

Dnia 8 XII odbył się coroczny przegląd „Poeci Dzieciom”. W tym roku tematem wiodącym były Mikołajki. Dzieci z klas 0-III zaprezentowały wiersze i piosenki o Mikołaju. Każde dziecko otrzymało słodki podarunek, a wychowawcy klas zielone choinki przygotowane przez dzieci ze świetlicy szkolnej.

tekst: Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Loteria na rzecz WOŚP

Działający w szkole Klub Wolontariusza wraz z opiekunkami p. M. Jakóbik –Zacharską i J. Lao zorganizował w dniach 7- 11 grudnia 2009r „Mikolajkową „ loterię fantową . Fanty w cenach 1, 2, 3 i 5 złotych dały pokaźny dochód. Można było wylosować ozdoby świąteczne, maskotki, rzeczy nowe i używane. Loterię przygotowały i prowadziły uczennice klasy VI , członkinie Szkolnego Klubu Wolontariusza : K. Muller, P. Muller, A. Skoniecka, O. Zagórska,M. Gabriel , J. Zawada. Na XVIII Finał WOŚP do Słupskiego Sztabu przekażemy kwotę 263 zł.

tekst: Justyna Lao


do góry

Przedstawienie teatru „Zielona nutka”

7. 12 z okazji Mikołaja do szkoły przyjechała „Zielona Nutka”. Uczniowie klas 0-III mięli okazję wziąć udział w zajęciach umuzykalniących pt” Zima z Bolkiem i Lolkiem”. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem śledzili losy bohaterów dobranocki, a przy okazji posłuchali brzmienia ciekawych instrumentów muzycznych np. Zamienili się również w bajkowe postacie (królową zimę, stangreta, konie). Audycja muzyczna wszystkim bardzo się podobała.

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Inscenizacja klasy III

Na pożegnanie jesieni uczniowie klasy trzeciej przygotowali dla przedszkolaków i „zerówki” przedstawienie o tematyce jesiennej.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej