Rok szkolny 2009/2010


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Zajęcia wychowania komunikacyjnego

W celu utrwalenia zasad ruchu drogowego i poprawy bezpieczeństwa uczniów klas młodszych ( I-III), w wyniku współpracy z dyrekcją Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku, przedstawiciel ośrodka przeprowadził na terenie naszej szkoły zajęcia na temat: „Bezpieczna droga do i ze szkoły”.
W prezencie przekazał dzieciom książeczki pt. „Sam(a) wracam do domu”.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Występy zespołu tańca regionalnego „Muszelki”

Gminne Dożynki w Warblewie

6 września uczniowie klasy III, należący do zespołu tańca regionalnego „Muszelki” wraz z byłą uczestniczką zespołu, uczennicą klasy VI, Magdaleną Pawłyną , na Gminnych Dożynkach w Warblewie przedstawili okazjonalny program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni E. Grabosz- Karnickiej. Na gminny konkurs zrobili mały wieniec dożynkowy . Wzięli również udział w dziękczynnej mszy polowej. Następnie, jak nakazuje tradycja, przez władze naszej gminy zostali poczęstowani „równo dzielonym chlebem” z życzeniami, by nikomu go nie zabrakło.

Niesprzyjająca, deszczowa pogoda nie była w stanie popsuć dobrego humoru. Świetnie bawili się w towarzystwie klauna na szczudłach. Ola Chmielewska nawet…z nim tańczyła. Dzieciom, którym (jak zwykle przy takich okazjach) towarzyszyły całe rodziny. Wszystkim dopisywały apetyty. Bo któż na świeżym powietrzu nie zjadłby chętnie kiełbasek pieczonych na grillu?

Miłą niespodzianką, która sprawiła wszystkim wielką radość, było otrzymanie wyróżnienia w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Jest nadzieja, że starsze pokolenie rolników będzie miało godnych następców i tradycja nie zaginie.

Wojewódzkie Dożynki

Tydzień później, 13 września, zespół taneczny „Muszelki” został zaproszony do wzięcia udziału w części artystycznej i zaprezentowania tańców regionalnych na Wojewódzkich Dożynkach, które w tym roku odbyły się w malowniczej „Dolinie Charlotty” w Strzelinku. Piękna sceneria i prawdziwa duża scena oraz feria świateł reflektorów wywarły na dzieciach wielkie wrażenie. Przez chwilę mogły się poczuć na scenie jak prawdziwi artyści. Mimo tremy i późnej pory, już trochę zmęczone, swym występem dostarczyły widzom wiele radości, za co otrzymały duże brawa.

Niedzielna wyprawa nie obyłaby się bez dodatkowych atrakcji, jaką było np. wspólne zdjęcie z sową i smakowite kiełbaski z grilla oraz żurek, które świetnie smakowały po wielu godzinach dobrej zabawy podczas oglądania występów artystycznych.
Nasi uczniowie naprawdę umieją się bawić- również na widowni.

Parafialne Dożynki w Głobinie

Nasze Parafialne Dożynki, które odbyły się pod koniec września w Głobinie oczywiście również zostały uświetnione okazjonalnym programem słowno-muzycznym przez szkolny zespół taneczny z klasy III wraz z ucz. kl. VI-Magdaleną Pawłyną.

Uczniowie aktywnie wzięli udział we mszy dziękczynnej, która była dopełnieniem treści programowych realizowanych w ramach zintegrowanych zajęć.

W towarzystwie swych rodzin, aktywnie na świeżym powietrzu spędzili sobotę. Podczas festynu skorzystali z wielu atrakcji (wzięli udział w różnych konkurencjach sprawnościowych) zaoferowanych przez rady sołeckie współpracujących ze sobą okolicznych wsi.

Wojewódzkie Dni Pszczelarza

Następnego dnia , 27 września , zespół taneczny „Muszelki” - zawsze aktywne i chętne do współpracy z naszym bliższym i dalszym środowiskiem -wzięły udział w części artystycznej podczas uroczyście obchodzonych w Jezierzycach Wojewódzkich Dni Pszczelarza i 70-lecia istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Słupsku, podczas których, wraz z ucz. kl. VI Magdą Pawłyną zaprezentowały swe umiejętności wokalno-taneczne.

Podczas uroczystości dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych oraz odwiedziły stoiska z wyrobami z miodu i wosku pszczelego, a przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia pszczół, tych jakże pożytecznych owadów.

Dopełnieniem przyjemnie spędzonego czasu był ciepły posiłek na świeżym powietrzu.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Porządki przy obelisku

Uczniowie z nauczania zintegrowanego z wychowawczynią, E. Grabosz-Karnicką od pięciu lat opiekują się odrestaurowanymi obiektami zabytkowymi, które znajdują się na terenie Głobina.

W tym roku trzecioklasiści podczas akcji Sprzątania Świata wyzbierali śmieci wzdłuż drogi prowadzącej do parafialnego cmentarza. Dzień później oczyścili teren i powycinali dzikie pędy, które zarastały wokół pamiątkowego obelisku, znajdującego się na skarpie przy wiejskim boisku.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Sprzątanie świata

W poniedziałek 21 września nasza szkoła uczestniczyła w akcji
"Sprzątanie świata - Polska 2009". Wszyscy uczniowie brali udział w akcji, zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki na śmieci. Przed rozpoczęciem zadania odbyły się pogadanki w klasach o tematyce bezpieczeństwa w czasie sprzątania terenu przy szkole i wyznaczonych dróg. Posprzątaliśmy teren wzdłuż drogi w Głobinie, drogę do Kusowa i Stanięcina. Więcej o akcji dowiesz się z informatora.

Marzena Żywiecka


do góry

Rajd „Siedmiomilowe buty”

Dnia 19 września uczniowie klas II i V pod opieką p. Teresy Jaworskiej – Rudy uczestniczyli w rajdzie pieszym „Siedmiomilowe buty” zorganizowanym przez PTTK – Słupsk. Przy blasku słonka maszerowali po lesie i pięknych polankach. Na koniec rajdu brali udział w zawodach sprawnościowych i zjedli pyszną wojskową grochówkę. Ania Żarczyńska zdobyła II miejsce w skakaniu przez skakankę. Rajd był bardzo udany i uczniowie już czekają na następny!

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Półkolonie UKS START

W dniach od 24 do 28 sierpnia, na terenie naszej szkoły odbyła się półkolonia dla uczestników UKS „START”. Celem półkolonii było przygotowanie uczniów do zawodów sportowych w roku szkolnym 2009/2010. Doskonaląc swoje umiejętności młodzi zawodnicy zwiedzili Rąbkę – miejscowość położoną na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie kształtowali wytrzymałość, wchodząc na Górę Łącką i pokonując ruchome wydmy. Nagrodą za trudną wspinaczkę była kąpiel w morzu i zabawy na plaży. Przygotowanie lekkoatletyczne zapewnił uczestnikom półkolonii dwu i półgodzinny marsz plażą z Poddąbia do Ustki, a wycieczka rowerami na „Trzy Stawki” pozwoliła sprawdzić wiedzę o ruchu drogowym. W pozostałe dni odbywały się rozgrywki w unihokeja, mini piłkę siatkową, nożną i koszykową. Mamy więc nadzieję, że takie przygotowanie zaowocuje wieloma sukcesami sportowymi.

Urszula Kacprzak


do góry

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

1 września 2008 r. o godzinie 9.00 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2008/2009. Uroczystość prowadziła nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Pawłyna. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor szkoły pani Renata Lemisiewicz, która powitała serdecznie wszystkich zebranych i poinformowała o organizacji nadchodzącego roku szkolnego.

Bożena Michałowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej