Rok szkolny 2009/2010


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Konkurs Biblijny

10 kwietnia 2010roku odbył się w Wejherowie etap rejonowy Konkursu Biblijnego.
Uczniowie reprezentowali 70 szkół. Z naszej szkoły udział wzięli Krystian Kus z klasy V oraz Damian Mikutajcis z klasy IV.
Obaj chłopcy zakwalifikowali się do finału Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego zajmując odpowiednio I miejsce Krystian Kus i III Damian Mikutajcis. Uczniów przygotowywała p. katechetka Krystyna Smuga . Wszystkim serdecznie gratulujemy

tekst: Krystyna Smuga


do góry

Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

24 kwietnia Aneta Skoniecka reprezentowała naszą szkołę i powiat podczas Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych, które odbyły się w Człuchowie. Nasza lekkoatletka nie uplasowała się w pierwszej dziesiątce, ale jak na prawdziwego sportowca przystało pokonała dystans 1000 m i nie poddała się w biegu. GRATULUJEMY!!!

tekst: Urszula Kacprzak


do góry

Gminny Konkurs Ekologiczny kl. I-II

To już po raz dziewiąty w naszej szkole, 24 kwietnia, tradycyjnie już we współpracy z Nadleśnictwem Leśny Dwór, odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny klas I-II.
Szansą dla zachowania przyrody dla przyszłych pokoleń jest wychowanie w jej poszanowaniu i potrzebie jej ochrony. Mając na uwadze, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, ważnym jest zapoznanie dzieci od najmłodszych lat z potrzebami, problemami i zagrożeniami dla przyrody, jakie niesie za sobą rozwój cywilizacji. Nasza szkoła wychodząc naprzeciw tym problemom od początkowych klas kształtuje wśród uczniów odpowiednie nawyki dotyczące jej ochrony. Jesteśmy dumni, że organizowany przez nas konkurs wciąż cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych uczniów szkół naszej gminy. W różnych konkurencjach, podczas ciekawych form zabawowych, młodzi przyjaciele przyrody mają możliwość wykazania się szeroką wiedzą i już wdrożonymi nawykami.
Dla laureatów konkursu Nadleśnictwo Leśny Dwór ufundowało szczególne nagrody.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Występ podczas Dnia Kaszubskiego

Uczniowie klasy III, którzy od początku swej edukacji w nauczaniu zintegrowanym kultywują tradycje narodowe i te bliższe im – naszej Małej Ojczyzny, otrzymali zaproszenie od prezesa KKS Tatczezna do udziału w występach artystycznych podczas uroczyście obchodzonego 23 kwietnia na Akademii Pomorskiej w Słupsku - Dnia Kaszubskiego.
W zamienionym w kaszubską checz Wydziale Filologiczno-Historycznym, uczniowie mieli możliwość na specjalnie przygotowanych stoiskach podziwiać kaszubskie rękodzieła i posmakować kaszubskich przysmaków, takich jak na przykład młodzewi kuch, czyli drożdżówka, którą zostali ugoszczeni.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Wystawa druków promujących zdrowie w bibliotece.

Od 26.04.2010 w bibliotece naszej szkoły, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi, można obejrzeć wystawę druków promujących zdrowie. W jej skład wchodzą książki, poradniki, czasopisma i druki ulotne, których zadaniem jest informowanie jak zdrowo żyć. Wystawa już cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników, szczególnie chętnie sięgających po czasopisma.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Dzień Ziemi -apel

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel o tematyce ekologiczno-zdrowotnej. Uczniowie klasy piątej pod opieką nauczyciela przyrody pani Marzeny Żywieckiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Żyj zdrowo-dbaj o Ziemię”. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali wyniki zadań wykonanych w ramach projektu o tematyce zdrowotnej, który został napisany przez panią Marzenę Żywiecką. Prezentacja została przygotowana w postaci multimedialnej.

Do pobrania prezentacja przedstawiona na apelu

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Obchody Światowego Dnia Książki W naszej szkole

Pomysł oddania hołdu książce wywodzi się z Katalonii, gdzie od dawna 23 kwietnia, w dniu Św. Jerzego, patrona regionu, obdarowuje się bliskich książkami. W 1996 roku 23 kwietnia został ustanowiony przez UNESCO Światowym Dniem Książki. Wybrano datę symboliczną – w ten dzień przypada rocznica Śmierci Miguela Cervantesa oraz urodzin i śmierci Williama Szekspira.

W tym roku z okazji obchodów Światowego Dnia Książki w naszej szkole na drzwiach biblioteki i wokół wejścia uczniowie z Koła przyjaciół biblioteki powiesili plakat informujący o pochodzeniu święta oraz sentencje i cytaty „wielkich ludzi” dotyczące książek i ich roli w naszym życiu. Podczas przerw międzylekcyjnych prowadzone były pogadanki na temat historii książki, a oddział „0” został zaproszony na specjalnie przygotowane z tej okazji zajęcia. Biblioteka tego dnia cieszyła się szczególnym powodzeniem.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Konkurs przyrodniczy „Blizej lasu”

Dnia 16 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym „Bliżej lasu”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Motarzynie. Konkurs odbył się pod patronatem Nadleśnictwa w Łupawie oraz Leśny Dwór. Uczniów Krzysztofa Pawłynę, Przemysława Brachaniec oraz Julię Kalatę przygotowywała nauczycielka przyrody pani Marzena Żywiecka. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne drugie miejsce, zaś pierwsze uczniowie z Motarzyna. Zwycięzcom GRATULUJEMY!

tekst: Marzena Żywiecka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej