Rok szkolny 2011/2012


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Dzień Chleba

W tym roku szkolnym klasa VI zaprosiła uczniów i nauczycieli naszej szkoły na Święto Chleba. Przez cały tydzień poprzedzający święto, uczniowie zgłębiali tajniki wypieku chleba, a także poznawali ciekawe historie z nim związane. Zaczerpnęliśmy je z literatury, która jest bardzo bogata w przysłowia, opowieści, baśnie, legendy i podania.
Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Trzeba być dobrym jak chleb”.

tekst: Małgorzata Kubik


do góry

VI Seminarium taneczne folklorystycznych tańców pomorskich i europejskich

22 i 23 października na zaproszenie Przewodniczącego Słupskiego Związku Ludności Pochodzenia Niemieckiego, uczniowie klasy II należący do zespołu tańca regionalnego „Muszelki”, wzięli udział w dwudniowym VI Seminarium tanecznym folklorystycznych tańców pomorskich i europejskich.
Zajęcia, wzorem lat poprzednich, były prowadzone przez zaprzyjaźnionych z zespołem byłych mieszkańców naszych terenów, przemiłych staruszków, państwo Hildegund i Wolfa Hergenhan, którzy przyjechali do nas aż z Kiel w Niemczech.
Podczas wspaniałej zabawy, przebiegającej w przemiłej atmosferze, integrując się ze słupskimi gimnazjalistami, uczniowie poznawali kroki tańców pomorskich, holenderskiego, angielskiego i duńskiego.

tekst: E. Grabosz-Karnicka


do góry

Porządki na cmentarzu w Głobinie

Tradycyjnie, w przeddzień Święta Zmarłych, uczniowie klasy drugiej, przy pomocy swoich rodziców i wychowawczyni, zrobili porządki na opuszczonych grobach byłych mieszkańców naszych terenów i lapidarium znajdujących się na miejscowej nekropolii.
Wykazali się dużym zaangażowaniem, pracowicie wygrabiając liście i oczyszczając z chwastów mogiły. Zapalonymi zniczami i cichą modlitwą uczcili pamięć tych, którzy cieszyli się radością życia mieszkając na tych ziemiach, gdy nas jeszcze nie było na świecie.

tekst: E. Grabosz-Karnicka


do góry

Dzień Papieski

„Wiara uczy nas, że Bóg jest miłością…
…wzywam was byście wzrastali w człowieczeństwie, byście przyznawali pierwszeństwo wartościom duchowym przyjmując w waszym życiu obecność Boga – Który jest Miłością.”

W październiku 2011 roku przeżywaliśmy kolejny Dzień Papieski ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski jako dzień łączności z błogosławionym już Janem Pawłem II pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”.
Papież był człowiekiem modlitwy, mistykiem i dlatego Bóg, mógł przez Niego działać i uobecniać swoją miłość. Uczniowie kl. III-VI przygotowali pod kierunkiem pani katechetki Krystyny Smugi program słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną.

tekst: Krystyna Smuga


do góry

święto Pieczonego Ziemniaka

Po raz kolejny w październiku spotkaliśmy się na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych oraz przedszkola. W czasie, gdy przedstawiciele klas brali udział w zawodach sportowych pozostali uczniowie ciekawe stworki z ziemniaków warzyw i owoców. Tradycyjnie odbył się konkurs na najdziwniejszy i najbardziej oryginalny kształt ziemniaka. Spośród uczestników święta wybraliśmy Ziemniaczaną Królową i Króla. Królową została Kamila Wengierska z klasy III, A królem Olaf Ziemba z zerówki. Na zakończenie wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku.

tekst: V. Warmowska, M. Jakubik-Zacharska


do góry

Dzień Edukacji Narodowej

11 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor odczytała list Kuratora Oświaty skierowany do pracowników szkoły oraz nagrodziła za szczególne osiągnięcia nauczycieli i pracowników obsługi naszej szkoły. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas 0-III. Na zakończenie apelu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przekazał życzenia od wszystkich uczniów.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Ślubowanie pierwszoklasistów

7.10.2011 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie podczas uroczystości prezentowali swoją wiedzę i umiejętności a zgromadzona publiczność ich oceniała. Nad prawidłowym przebiegiem pokazu czuwała pani dyrektor. Po wykonaniu wszystkich zadań, komisja uznała, iż pierwszaki mogą zostać przyjęte do grona uczniów szkoły.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

tekst: Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Pasowanie na czytelnika

Dnia 4 października 2011 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki z klas V i VI . Przygotowali możnaż literacki o książce. Po inscenizacji uczniowie klasy pierwszej, złożyli przyrzeczenie i już wszyscy mogli wypożyczyć książki.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej