Rok szkolny 2011/2012


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Dożynki

Podtrzymując tradycję, drugoklasiści, należący do zespołu tańca regionalnego, przygotowali oprawę artystyczną na tegoroczne Gminne Dożynki, które odbyły się w pierwszych dniach września w Jezierzycach.
Wzięli udział we mszy i korowodzie dożynkowym. Staropolskim zwyczajem, podzielili się chlebem upieczonym z letnich zbiorów zbóż.
Dzięki aktywnemu, żywemu udziałowi w życiu naszej społeczności lokalnej, uczniowie poznają i uczą się pielęgnować rodzime tradycje.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Wycieczka do lasu i mini zoo

Wykorzystując piękną jesienną pogodę, uczniowie klas I-III z przedszkolakami odbyli wycieczkę do lasu w Strzelinku, by tam, w malowniczo położonej Dolinie Charlotty zwiedzić mini zoo.
Podczas tej wyprawy uczniowie rozpoznawali drzewa i krzewy rosnące w lesie. Największą atrakcją było odwiedzenie mini zoo, gdzie zobaczyli zwierzęta żyjące w naszych lasach, takie jak dziki, jelenie, sarny, daniele, żubry i wiele ptaków, a wśród nich bielika i jastrzębie. Ciekawostką były zwierzęta, które żyją w krajach tropikalnych, jak żyrafa czy wielbłąd.
Dla wielu uczniów był to pierwszy taki kontakt.
Dla wszystkich było to wielkim przeżyciem, które pozostawiło po sobie niezapomniane wrażenia.

tekst: E. Grabosz-Karnicka


do góry

Wyjazd do schroniska dla zwierząt

W piękny i słoneczny dzień 21 września 2011r. nasi uczniowie wybrali się z wizytą do swoich podopiecznych w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Słupsku. Dzieci zawiozły zebrane dary: koce, karmę, kaszę, puszki dla psów i kotów. Przy okazji wysłuchali prelekcji na temat opieki nad zwierzętami i pogłaskały wybrane zdrowe pieski i kotki z zachowaniem zasad higieny pod kontrolą weterynarza schroniska. Wizyta dała ogromną radość i zadowolenie uczniom. Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom trwa już od 16 lat pod opieką nauczyciela przyrody pani Marzeny Żywieckiej.

tekst: M. Żywiecka


do góry

Sprzątanie Świata

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji ekologicznej Sprzątanie Świata. Przed akcją uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci. Klasy młodsze sprzątały teren wokół szkoły, zaś klasy starsze drogę wzdłuż Głobina, prowadzącą do Kusowa i Stanięcina. Z roku na rok świadomość ekologiczna naszych mieszkańców wzrasta, co objawia się zmniejszoną ilością dzikich wysypisk.

tekst: M. Żywiecka


do góry

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września rozpoczął się kolejny rok w naszej szkole. Uroczystość poprowadził nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Paweł Pietkiewicz z klasy VI. Jak co roku Pani Dyrektor powitała uczniów i przedstawiła wychowawców i nauczycieli uczących w naszej szkole. Odbyły się także pierwsze po wakacjach spotkania uczniów z wychowawcami.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej