Rok szkolny 2011/2012


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Tradycyjnie jak co roku Szkolny Klub Wolontariusza podczas przerw lekcyjnych wróżył wszystkim chętnym nauczycielom i uczniom .

tekst: Justyna Lao


do góry

Dzień Pluszowego Misia

Chyba wszyscy kochają pluszowe misie - w 2002, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Szkoła Podstawowa w Głobinie też postanowiła świętować. Impreza zorganizowana przez Sabinę Słabą – punkt przedszkolny i Ewę Koszutowską – biblioteka, skierowana była do klas młodszych i przedszkola. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły do szkoły z ulubionymi pluszakami. Razem z nimi obejrzały występ przygotowany przez maluszki z oddziału przedszkolnego. Następnie odbył się konkurs wiedzy o misiach. Przebieg konkursu był bardzo emocjonujący, poziom wysoki a atmosfera napięta lecz życzliwa. Ostatecznie wygrała klasa III. Najmłodsi wzięli udział w zawodach polegających na jak najszybszym zjedzeniu bez pomocy rąk miodu z talerzyka. Było naprawdę dużo zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy. Razem z przedszkolakami wszyscy zaśpiewali piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi” i roztańczonym krokiem wrócili do klas. W szkolnej bibliotece przygotowana była również niespodzianka w postaci wystawki misiów i książek o nich – „Kubuś Puchatek”, „Miś Padington” i inne. Budziły one rozczulenie i falę tęsknoty nie tylko wśród młodszych uczniów ale przede wszystkim wśród szóstoklasistów, którzy przecież „oficjalnie” rozstali się z misiami. Może w przyszłym roku zorganizujemy „Bal Misiów” również dla starszych uczniów.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Jesienne spotkanie w oddziale przedszkolnym

Zajęcia dydaktyczne w oddziale przedszkolnym rozwijają ciekawość i aktywność poznawczą dzieci. Każda zaplanowana sytuacja edukacyjna zachęca je do działania. Tym razem dzieci wzbogacają wiedzę na temat środowiska przyrodniczego. Odkrywają tajemnice jesieni, poznają charakterystyczne dla niej zjawiska, utrwalają nazwy drzew i ich owoców.

tekst: Mariola Paszkiewicz


do góry

Spotkanie z policjantem

Do tej wizyty przedszkolaki przygotowywały się od kilku dni, podczas zajęć i zabaw. Dzieci doskonale wiedzą, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym do tego miejscu, znają niektóre znaki drogowe i zasady działania sygnalizatora świetlnego. Wyposażone w taką wiedzę z radością spotkały się 04 listopada 2011 roku z funkcjonariuszem policji - st. sierż. Krzysztofem Wojsławem z I Komisariatu Policji w Słupsku.
Pan policjant opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz o bezpieczeństwie w szkole i poza nią. Następnie zaprezentował podręczny sprzęt: lizak, latarkę, kamizelkę kuloodporną, radiotelefon, itd. Jednak największy zachwyt w dzieciach wzbudził radiowóz, a w nim możliwość zabawy sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi.
Przedszkolaki zaśpiewały dla Pana Krzysztofa piosenkę pt. „Kolorowe światła”, powiedziały rymowankę oraz podziękowały za odwiedziny. Policjant miłym akcentem zakończył spotkanie z dziećmi - wręczył im upominek w postaci kolorowanki o ruchu drogowym i bezpieczeństwie.

tekst: Sabina Słaba


do góry

Obchody Święta Niepodległości we Wrześciu

W czwartek, 10 listopada br. poczet sztandarowy naszej szkoły oraz zespół wokalny pod opieką pani Emilii Semeniuk wzięli udział w gminnej uroczystości upamiętniającej 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej we Wrześciu. Występ zespołu wokalnego przed gośćmi oraz licznie zgromadzoną publicznością był dużym wyzwaniem dla naszych uczniów, którzy zaledwie od dwóch miesięcy doskonalą swoje umiejętności wokalne. Atrakcją tegorocznych obchodów były także występy taneczne delegacji uczniów z Mińska, którzy goszczą w parafii Duninowo.

tekst: Renata Lemisiewicz


do góry

Alarm przecipożarowy

4 listopada w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy. Uczniowie zapoznali się ze sposobami ewakuacji z budynku w razie zagrożenia pożarowego. Po sygnale dźwiękowym wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili budynek szkoły udając się na boisko szkolne. Wychowawcy klas zdali raport dyrektorowi szkoły o frekwencji. Pani Dyrektor przypomniała wszystkim zasady postępowania w czasie zagrożeń. Po sygnale odwołującym alarm wszyscy uczniowie udali się do klas. Cały alarm obserwował gminny inspektor do spraw p-poż p. Andrzej Małyszka.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej