Rok szkolny 2011/2012


>>Inne lata szkolne<<


Kwiecień

Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

12 kwietnia 2012r. w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie. W miłej atmosferze rywalizowało ze sobą aż 46 wykonawców, podzielonych na kategorie wiekowe. Naszą szkołę reprezentował duet - Oliwka Mądra i Wiktoria Badeńska z piosenką „Siostrzana przekomarzanka” oraz zespół wokalny w składzie: Kamil Wengierski, Ania Żarczyńska, Natalia Chmielewska, Patrycja Janeczek, Nikola Sadowska, Marcelina Pokuć i Wiktoria Badeńska. Zespól wykonał utrzymaną w wiosennym nastroju piosenkę p.t. Chodź pomaluj mój świat. Uczniowie przygotowani zostali przez panią

Emilia Smeniuk


do góry

Dzień zdrowia

W miesiącu kwietniu obchodzony jest Dzień Zdrowia. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel pt „Więcej zdrowia, więcej życia”. Apel został przygotowany przez grupę uczniów klasy I i IV, którzy biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Czas na zdrowie”. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie oraz prezentację multimedialną przygotowaną pod kierunkiem pana Daniela Podkowicza.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Święta majowe w naszej szkole

Maj to szczególny miesiąc. Przypada w nim wiele świąt państwowych, upamiętniających ważne rocznice. 27 kwietnia scena na holu szkoły zamieniła się w studio telewizyjne. Prezenterzy: Marcelina Pokuć, Paweł Pietkiewicz i Krzysztof Pawłyna przenieśli nas nas do roku 1791, w którym została uchwalona pierwsza w Europie konstytucja – zwana Konstytucją 3 Maja. Ciekawym elementem przedstawienia przygotowanego przez uczniów pod opieką nauczycie-la historii, Marzeny Tuliszki, były prezentacje multimedialne, które przybliżyły nam ważne dla każdego Polaka treści dotyczące majowych uroczystości związanych ze Świętem Pracy, Dniem Flagi, przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, Dniem Zwycięstwa. Dzieci z ze-rówki pod opieką nauczyciela Marioli Paszkiewicz przygotowały wiersze i piosenki z okazji Święta Matki. Piękne wiersze, muzyka, pozwoliły nam przeżyć te ważne dla nas wydarzenia.

Marzena Tuliszka


do góry

Laureat konkursu fotograficznego

Paweł Pietkiewicz uczeń klasy VI zdobył III miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym, pt. „Krajobrazy i architektura Polski”, zorganizowanym pod patronatem honorowym prezydenta miasta Gdyni, przez Szkołę Podstawową nr 34 w Gdyni. Prace konkursowe zebrała i przesłała na adres organizatora pani Marzena Żywiecka. Fotografie przedstawiające krajobraz przyrody polskiej zgłosili także Aleksandra Ulczycka, Julia Kowalczyk, Julia Kalata. Gratulujemy Pawłowi zwycięstwa!

Marzena Żywiecka


do góry

Rajd pieszy

21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w
„I WIERSZOWANYCH DREPTACH Z NIESPODZIANKĄ”.
Celem imprezy była popularyzacja czynnego wypoczynku, turystyki pieszej oraz krajoznawstwa. Na wędrówkę wyruszyliśmy z Krępy Słupskiej. Zaopatrzeni w mapki oraz kilkanaście zagadek, które prowadziły nas po nieoznakowanych szlakach gminy Słupsk oraz Dębnicy Kaszubskiej- na lotnisko Aeroklubu w Krępie Słupskiej. Trasa tzw. questingu /turystyka z zagadkami/ liczyła ok. ok. 8 km . Na mecie rajdu czekało ognisko oraz specjalnie przygotowany program artystyczny- pokazy lotnicze, konkursy sportowo- sprawnościowe z nagrodami oraz występy. Ponadto wszyscy uczestnicy rajdu , którzy prawidłowo przeszli trasę, otrzymali upominki oraz z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi sadzonkę świerka.

Renata Lemisiewicz


do góry

Gminny konkurs profilaktyczny

21 kwietnia 2012 r drużyna w składzie : Julia Klata , Julia Kowalczyk , Natalia Czysta i Paweł Pietkiewicz reprezentowali naszą szkołę na X Gminnym Konkursie i warsztatach profilaktycznych w Zespole Szkół w Siemianicach. W czasie warsztatów brali udział w zajęciach z asertywności , zasad zdrowego odżywiania się i zajęciach sportowych. Na koniec każdy uczestnik zaprezentował swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą dziedziny profilaktyki rozwiązując test. Nasza uczennica Julia Kalata zakwalifikowała się do profilaktycznego konkursu na szczeblu Powiatu w Dębnicy Kaszubskiej jako jedna z czterech osób reprezentujących Gminę Słupsk. Niestety na konkurs nie pojedzie gdyż w tym samym czasie wyjeżdża na wycieczkę nagrodową dla uczniów klas VI . W zastępstwie reprezentować szkołę będzie Julia Kowalczyk uczennica klasy V. Julii życzymy sukcesów ! Na zdjęciach nasi uczniowie w czasie zmagań warsztatowych . Opiekun grupy -Justyna Lao

Justyna Lao


do góry

Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 14 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół Gminy Słupsk. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z dwóch szkół: Z Głobina – Zuzanna Hubisz i z Siemianic – Julia Kałuża. II miejsce – Jakub Janeczek ze szkoły z Jezierzyc i III miejsce uczennica z Wrześcia – Dominika Knapik. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i zadowoleni wrócili do domów.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Konkurs przyrodniczy w Motarzynie

Dnia 13 kwietnia 2012 r. uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie wiedzy o lesie „Bliżej lasu”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Leśników Polskich w Motarzynie. Uczniów: Natalię Chmielewską, Marcelinę Pokuć i Kamila Wengierskiego do konkursu przygotowywała Marzena Żywiecka-nauczycielka przyrody w naszej szkole. Choć był to dzień „13” i w piątek nie okazał się pechowy, uczniowie zajęli III miejsce, a do II zabrakło im zaledwie 1 punktu. GRATULUJEMY!

Mażena Żywiecka


do góry

Zajęcia dydaktyczne w nadleśnictwie

Uczniowie szkolnego Koła Przyrodniczego, którzy przygotowywali się do konkursu przyrodniczego wzięli udział w zajęciach dydaktycznych przeprowadzonych przez leśniczego panią Annę Kopka. Zajęcia odbyły się w sali dydaktycznej Nadleśnictwa „Leśny Dwór”. Dzieci obejrzały poroża jeleniowatych, skóry zwierząt leśnych, tj. kuna czy borsuk, dowiedziały się jakie metody ochrony młodego drzewostanu stosują leśnicy, co to jest pułapka feromonowa, poznały wiele ciekawostek z życia lasu.

Mażena Żywiecka


do góry

Wycieczka do szkółki leśnej

Dnia 11 kwietnia 2012 r. odbyła się wycieczka członków szkolnego Koła Przyrodniczego pod opieką pani Marzeny Żywieckiej do szkółki leśnej Nadleśnictwa „Leśny Dwór”. Uczniowie poznali zasady wysiewania i sadzenia drzew, dowiedzieli się na czym polega praca leśnika szkółkarza. Przewodnikiem po szkółce był leśniczy Paweł Halicki.

Marzena Żywiecka


do góry

„Jak pomagamy zwierzętom leśnym w czasie zimy”

Po raz drugi Zespół Szkół w Siemianicach zorganizował Gminny Konkurs Plastyczny o Tematyce Leśnej „Jak pomagamy zwierzętom leśnym w czasie zimy” dla uczniów z klas I-III i grupy „O”. Nasi uczniowie pokazali się w konkursie z najlepszej strony. Nagrody książkowe i dyplomy, ufundowane przez Nadleśnictwo Ustka oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku, otrzymało aż 12 uczniów:

Rozdanie nagród odbyło się drugiego kwietnia w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki na temat dokarmiania zwierząt leśnych zimą i roli myśliwych. Po rozdaniu nagród uczniowie obejrzeli trofea łowieckie i szczęśliwi wrócili do szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Ewa KOszutowska


do góry

Oddział "O" w Interfrysie

Dawną tradycję „chodzenia z kogucikiem” kultywują dzieci z oddziału przedszkolnego . W okresie przedświątecznym odwiedziły więc pracowników miejscowych firm: „Interfrys” i „Tektra”. Piosenką, życzeniami i własnoręcznie wykonanymi niespodziankami zachwyciły wszystkich i wprowadziły w świąteczny nastrój. Do szkoły dzieci wróciły z koszyczkiem pełnym prezentów. Dziękujemyp. Z. Jędrzejczykowi za ciepłe przyjęcie i miłe słowa.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej