Rok szkolny 2011/2012


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

19.06.2012r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI. Klasy III,IV,V zgłaszały swoich kandydatów na dwa tygodnie przed wyborami. W dniu wyborów uczniowie klas III-V głosowali wrzucając do urny kartki z nazwiskami wybranych przez siebie kandydatów. Wyniki wyborów zamieszczone zostały na tablicy Samorządu.

tekst: Bożena Michałowska


do góry

Festyn Rodzinny

Oficjalnego otwarcia festynu dokonali organizatorzy Dyrektor Szkoły w Głobinie- Renata Lemisiewicz, Zbigniew Podolak- Dyrektor GOK w asyście sołtysów Zygmunta Gabriela z Głobina i Ryszarda Rutkowskiego ze Stanięcina. Część artystycza rozpoczęła się występem grupy tanecznej „Iskierki „ z Kusowa w tańcu „Piosenka Na Dobranoc”. Następnie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły w Głobinie w atrakcyjnym godzinnym repertuarze wokalnym i tanecznym. Uwzględniając charakter festynu, dzieci i dorośli mogli wziąć udział w konkursach rodzinnych przygotowanych przez GOK w Głobinie, wspomaganych przez nauczycieli. Najmłodszym uczestnikom zapewniono wiele atrakcji: malowanie twarzy, gigantyczną dmuchaną zjeżdżalnię firmy AVIVA oraz losowanie maskotki „Pan Pikuś”,loterię fantową. Zadbano także o ducha sportowego zapewniając Strefę Kibica, której szczytowym momentem działalności było wspólne obejrzenie meczu Polska-Czechy na festynowym telebimie. O podniebienia uczestników zadbała Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej serwując wspaniałe ciasta, chleb ze smalcem oraz potrawy z grila. W trakcie festynu była okazja do spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy chętnie opowiedzieli zebranym o swojej pracy i pasjach. Komendant OSP Gminy Słupsk- Andrzej Małyszka przybliżył uczestnikom festynu działalność i pracę braci strażackiej oraz ich osiągnięcia i sukcesy. Następnie dał sygnał do zademonstrowania przez strażaków pokazu wytworzenia piany gaśniczej. Kolejny gościem był Sędzia Główny Zawodów Ringo – Edward Sznajder zaprezentował hymn „Ringo”, oraz opowiedział o zasadach gry i zaprosił chętnych do rozgrywek. Po godzinnych zmaganiach nagrodzono zwycięzców w następujących kategoriach: Jacek Jankowski z Kusowa- Mistrz w kategorii do lat 13, Natalia Słoniewska- Mistrzyni w kategorii Kadetek, Mateusz Matusiak – Mistrz w kategorii Kadetów . Interesująco o swojej pasji opowiadał Adrian Baran, który prezentował modele latające zdalnie sterowane. Jego pasją są śmigłowce TIREX 450. Festyn zakończył się zabawą taneczną, do której przygrywała grupa „Danser”. Dochód z festynu przeznaczony będzie na modernizację szatni dzieci młodszych w Szkole Podstawowej w Głobinie


do góry

ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA

12 czerwca 2012r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Głobinie obchodzili Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza.

Wszyscy zgromadzili się na górnym holu. Po odśpiewaniu Hymnu Szkoły przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Paweł Pietkiewicz, poprosił o złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszego patrona.

Koło Teatralne „Fortuna” przygotowało z okazji święta przedstawienie pt. „Znani i lubiani”. Wróżka przywołała na scenę wiele postaci z książek Sienkiewicza. Byli więc: Księżniczka Różyczka, Sachem, Staś i Nel, Zbyszko z Bogdańca, pułkownik Michał Wołodyjowski oraz Hajduczek. Przekazali oni publiczności nieocenioną radę, do której powinniśmy wszyscy się stosować – „NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRE SERCE”.

Rozstrzygnięty został konkurs – IV DYKTANDO SIENKIEWICZOWSKIE W dyktandzie brało udział 74 uczniów z klas IV – VI. Po sprawdzeniu prac wyłoniono następujących laureatów:

Gratulujemy!
W Sali nr 14 klasa V z wychowawcą przygotowała wystawę poświęconą Patronowi Szkoły – Henrykowi Sienkiewiczowi. Zapraszamy!

Małgorzata Kubik


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej