Rok szkolny 2011/2012


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Jasełka

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. W naszej szkole, w tym roku, jasełka przygotowały klasy młodsze, zerówka i punkt przedszkolny pod opieką Marioli Paszkiewicz. Przedstawienie ze względu na biorące w nim udział maluszki było niezwykle wzruszające. Młodzi aktorzy zaprezentowali się bardzo dobrze, bez pomyłek, które i tak pewnie wszyscy by im wybaczyli. Szczegóły scenografii i kostiumów można podziwiać na zdjęciach. Po jasełkach odbył się konkurs kolęd, który wygrała klasy IV, p. Daniela Podkowicza i I p. Teresy Jaworskiej – Rudy, oraz koncert kolęd w wykonaniu przez Trio Kameralne „Arte” ze Słupska.


do góry

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…..

Już na długo przed Świętami Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczął przygotowywanie kartek świątecznych z życzeniami dla przyjaciół szkoły z okolicznych zakładów pracy. Tydzień przed Świętami członkinie Koła przekazały osobiście życzenia.

tekst: Justyna Lao


do góry

Mikołajki

6 grudnia do szkoły przyszedł uroczy gość. Dzięki Radzie Rodziców uczniów odwiedził Święty Mikołaj. Rozdał słodkie upominki we wszystkich klasach. Był też u maluszków z punktu przedszkolnego i w zerówce. Zostały po nim zdjęcia i słodkie wspomnienia.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

AKCJA GÓRA GROSZA

Celem akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym także na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Już tradycyjnie nad akcją patronat objęła Minister Edukacji Pani Krystyna Hall. Również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej akcji. Koordynacją akcji na terenie szkoły zajął się Szkolny Klub Wolontariusza z opiekunkami p. Mał.gorzata Jakubik-Zacharską i p. Justyną Lao. Po 2 tygodniach zbiórki monet o najmniejszych nominałach wśród wszystkich uczniów szkoły udało się zebrać 576,14 groszy. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w zbieranie i liczenie pieniędzy, oj było co liczyć …..

tekst: Justyna Lao


do góry

Z WIZYTĄ W TEATRZE

W piątek 09 grudnia 2011 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas 0 - III pod opieką wychowawczyń, bibliotekarki oraz rodziców wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na przedstawienie pt. „Baśń o ... - Tajemnica czarciego błota” wyreżyserowane przez p. Małgorzatę Kamińską - Sobczyk.
Głównym celem naszego wyjazdu było poznanie sztuki teatralnej. Jednak korzystając z tego, że do rozpoczęcia spektaklu mieliśmy chwilkę czasu, postanowiliśmy przeznaczyć ją na zwiedzanie Starego Rynku. Oglądaliśmy m.in.: stare kamienice, Aptekę Dworską, Kościół Mariacki, Nową Bramę, zabytkowy tramwaj. Uczniowie klasy II z wychowawczynią zwiedzili znajdujący się w pobliżu Urząd Pocztowy. Przedstawienie „Baśń o ...” dostarczyło nam wielu wrażeń. Niektórzy uczestnicy podczas spektaklu reagowali bardzo emocjonalnie na grę lalek. Najwięcej strachu i płaczu wywoływało pojawienie się na scenie trzech wiedźm: Straszygęby, Śmieszygęby i Płaczygęby.
Publiczności bardzo podobała się scenografia - wielkie „zaklęte” drzewo, które ukrywało w swoim wnętrzu zaczarowany świat i zaklęte jezioro. Również strona muzyczna, która była bogata w efekty specjalne (błyskawice, grzmoty, itd.) przyciągnęła uwagę widzów.
„Baśń o ...” w prosty sposób uzewnętrzniła nam podstawowe problemy bytowe człowieka takie jak: starość, słabość, strach. Ukazała, iż „prawdziwym szczęściem jest dobroć i umiejętność dzielenia się nią z innymi ludźmi”.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

"Muszelki" na adwentowym spotkaniu u Seniorów

W sobotni wieczór, 10 grudnia, zespół tańca regionalnego został zaproszony do zaprezentowania części artystycznej na adwentowym spotkaniu seniorów, które odbyło się w Słupskim Związku Ludności Poczodzenia Niemieckiego.
W uroczym, świątecznym nastroju, przy choince mieniącej się kolorowymi bombkami i światełkami uczniowie zaprezentowali tańce pomorskie i kaszubskie oraz wspólnie zaśpiewali jedną z najbardziej znanych na świecie kolęd – "Cicha noc".
Poznali też stare, pomorskie zwyczaje bożonarodzeniowe, związane z przygotowywaniem stroików i lampionów. Obejrzeli piękną, wyrzeźbioną w drewnie stajenkę betlejemską. Przy świątecznie nakrytym stole mieli możliwość popróbowania tradycyjnych dań, jak np. zupa z żółtej brukwi, czy czernina. Najlepiej jednak dzieciom smakował tradycyjny kurczak z surówką.
To piękne, świąteczne spotkanie, przebiegające w ciepłej, pełnej serdeczności atmosferze, umiliły prezenty, którymi mali artyści zostali obdarowani przez Mikołaja.
Tego dnia nawet herbatka miała naprawdę wyjątkowy smak.

tekst: Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Nocne czytanie

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły spotkali się na imprezie czytelniczej. W piątek 9 grudnia wieczorem spotkali się by wspólnie przeczytać. W tym roku był to pierwszy tom cyklu „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki pod tytułem „Czerwone krzesło”. Czytanie rozpoczęła p. dyr. Renata Lemisiewicz następnie czytali wszyscy obecni uczniowie i opiekunowie – Ewa Koszutowska i Daniel Podkowicz.
„Nocne czytanie w Szkole” promuje czytelnictwo wśród uczniów, a przy okazji pokazuje szkołę z innej, mniej oficjalnej strony.

tekst: Ewa Koszutowska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej