Rok szkolny 2007/2008


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Mecz z rodzicami

17 października odbyły się towarzyskie macze unihokeja oraz koszykówki pomiędzy rodzicami, uczniami i pracownikami szkoły. Wszyscy doskonale się bawili.


do góry

Święto bibliotek szkolnych

Co roku w czwarty poniedziałek października obchodzone jest Święto Bibliotek Szkolnych . W tym roku wypadło ono 22.10. Z tej okazji w bibliotece zostały zorganizowane dwie wystawy: „Ulubione Książki z Dzieciństwa” i „Ciekawe Książki”

Od poniedziałku do środy wystawę odwiedziły wszystkie klasy, grupa przedszkolna „Skrzaty”, oraz pracownicy szkoły. Uczniom szczególnie spodobała się wystawa „Ciekawe Książki”, która składała się z książek nietypowych (takich jak: książka miś, pozytywka, chodząca biedronka) wypożyczonych z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Odwiedzający wystawę spisali życzenia dla biblioteki z okazji jej święta. Życzenia ułożone w księgę pamiątkową można obejrzeć i przeczytać w czytelni biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Ewa Koszutowska


do góry

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Przybyli także zaproszeni goście, którzy kiedyś w niej pracowali. Apel prowadził przewodniczący Samorządu. Po wprowadzeniu pocztu i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała Pani Dyrektor. Złożyła wszystkim pracownikom życzenia i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Wystąpił również przedstawiciel rodziców z podziękowaniami i kwiatami dla wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wręczyli upominki i kwiaty emerytowanym pracownikom. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IVb. Zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się również pasowanie rozpoczynających w niej pracę nauczycieli. W tym roku szkolnym do grona pedagogicznego dołączyły dwie panie: Ewa Koszutowska – pracownik biblioteki i Anna Pawłowska – nauczyciel religii. Po wykonaniu przez obie panie kilku zabawnych zadań przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wręczył dyplomy i uroczyście pasował je na Nauczyciela Szkoły Podstawowej w Głobinie.


do góry

Wizyta myśliwych z koła łowieckiego „Hubert”

Odwiedzili nas myśliwi z koła łowieckiego „Hubert”. Na zbiórce opowiadali o swojej pracy w kole. Zuchy zadawały im mnówstwo pytań, na które myśliwi udzielali odpowiedzi. Bardzo podobały im się wspólne pląsy i śpiewanie. Myśliwi obiecali wspomagać Zuchy. Będziemy ich do nas zapraszać.


do góry

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

11 października pierwszoklasiści (rocznik 2000) zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W obecności zaproszonych gości i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów. Zanim jednak to nastąpiło musieli pokazać, co potrafią, czego zdążyli się nauczyć przez półtora miesiąca nauki w szkole. W związku z tym starali się pokazać z jak najlepszej strony podczas popisów dotyczących znajomości obowiązków ucznia, bezpiecznego zachowania się na drodze, umiejętności matematycznych, przyrodniczych, recytatorskich, jak również tanecznych. Wykazali się również znajomością hymnu szkoły. Na pamiątkę pierwszacy otrzymali okazjonalne dyplomy oraz teczki, w których gromadzić będą swoje świadectwa, wyróżnienia i inne dokumenty z okresu całej swej edukacji. Uroczystość, o odmiennym niż zwykle charakterze, poprowadzili starsi koledzy z klasy IV b, którzy zaproponowali najmłodszym uczniom swoją pomoc.

Ewa Karnicka


do góry

Święto drzewa

Dnia 16 października 2007 roku w naszej szkole odbyły się obchody Święta Drzewa. W tym dniu gościli u nas przedstawiciele Nadleśnictwa „Leśny Dwór” pan Krzysztof Wójcik i Grzegorz Goliszek, a także dziennikarka pani Elżbieta Lange. Świeto rozpoczęło się uroczystym apelem ekologicznym, po którym odbyło się przedstawienie teatralne szkolnego koła „Smyki”, pod tytułem „O czym szumią drzewa”. Po przedstawieniu wszyscy uczniowie zmierzyli się w konkursie sprawdzającym umiejętność rozpoznawania drzew. Pan Krzysztof Wójcik wręczył trzy nagrody książkowe dla najlepszych uczniów ufundowane przez nadleśnictwo. Podsumowaniem i najważniejszym momentem w tym dniu było posadzenie przez uczniów na zieleńcu szkolnym piętnastu drzew i dziesięciu krzewów podarowanych przez nadleśnictwo. Jak widać współpraca naszej szkoły z nadleśnictwem w Dębnicy Kaszubskiej jest bardzo owocna.


do góry

Szkolenie dotyczące ucznia zdolnego

8 października gościliśmy w naszej szkole pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku: p. Marię Reglińską oraz p. Danutę Hałasiewicz. Rozmawialiśmy o formach pracy z uczniem zdolnym.


do góry

Sport-biegi przełajowe

Uczestnicy, zwycięzcy i wyróżnieni w biegach przełajowych.
Gratulujemy


do góry

Finał Powiatowej olimpiady młodzieży - biegi przełajowe

Uczestnicy, zwycięzcy i wyróżnieni w biegach przełajowych.
Gratulujemy


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej