Rok szkolny 2007/2008


>>Inne lata szkolne<<


Luty

Konkurs EKO-PLANETA

28 lutego 2008 r. w naszej szkole odbył się tradycyjnie ogólnopolski konkurs ekologiczny EKO-PLANETA. Wkonkursie udział wzięło 25 uczniów naszej szkoły. W kategorii „Maluch” aż 14 uczniów wypełniło test konkursowy zaś w kategorii „Adept”: 5 osób - test, 6 osób wykonało pracę indywidualną. Szkolnym organizatorem była pani Marzena Żywiecka, osobą wspomagającą pani Ewa Koszutowska.

Marzena Żywiecka

Zajęcia w zerówce

22 lutego 2008 r. dziewczęta ze szkolnego koła „Miłośników zwierząt” pod opieką pani Marzeny Żywieckiej przeprowadzili zajęcia edukacyjne w oddziale zerowym. Uczennice Julia Kaczanowska, Patrycja Gierłowska oraz Aleksandra Brachaniec samodzielnie przygotowały bardzo ciekawy zestaw zajęć dla młodszych dzieci. Tematem spotkania były zwierzęta domowe. Dziewczyny opowiadały o pielęgnacji psa , kota, chomika, ptaków. Zwracały uwagę na to, że trzeba być odpowiedizalnym za zdrowie i życie swojego „pupila”.


do góry

Loteria na rzecz zwierząt

18 lutego 2008 r. członkowie szkolnego koła „Miłośników zwierząt” przeprowadzili loterię fantową. Dziewczęta zebrały niepotrzebne zabawki i sprzedały je na loterii. Za uzyskane pieniądze zostanie zakupiona karma dla psów stróżujących w naszych wsiach.


do góry

Projekt „Źródła energii w domu i szkole”

W lutym 2008 r. uczniowie szczególnie zainteresowani przyrodą i uczestniczący w kole przyrodniczym rozpoczeli realizację zadań ekologicznych projektu autorstwa pani M. Żywieckiej, pt. „Źródła energii w domu i szkole”. Badanie zużycia enrgii młodzi ekolodzy prowadzą w dwóch obszarach: I to dom, II szkoła.

Uczniowie przeprowadzają monitoring zużycia energii w szkole i w domu, przeprowadzą ankiety wśród mieszkańców naszych gminnych wsi na temat: „Sposób ogrzewania domu”, podejmą działania mające na celu ograniczenie zużycia energii w domu.

Przeprowadzą wywiad z panią dyrektor nt. sposobu ograniczania zużycia energii w szkole, przeprowadzą konkurs ekologiczny, wykonają gazetki, przeprowadzą zajęcia edukacyjne w klasach młodszych.

Wyniki badań zostaną zaprezentowane w kwietniu z okazji „Dnia ziemi”, w postaci prezentacji multimedialnej.

Marzena Żywiecka


do góry

Wizyta Prezesa TOZ oddz. w Słupsku

Od grudnia 2007 r. w naszej szkole prężnie działa koło „Miłośników Zwierząt”. Opiekunem koła jest pani Marzena Żywiecka. Koło powstało z inicjatywy pani prezes Słupskiego Oddziału Towarzystwa nad Zwierzętami - Barbary Aziukiewicz. Uczniowie zrealizowali projekt, pt. „Zwierzę nie jest rzeczą”. Od tego momentu aktywnie pracują na rzecz zwierząt. W lutym 2008 r. pani prezes oficjalnie wręczyła legitymacje członkowskie naszym uczniom, a także liczne nagrody książkowe.


do góry

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole W A L E N T Y N K I !

Przygotowano odpowiednią oprawę tego święta. Było mnóstwo serduszek, świec, amorków i piosenek o miłości. Dowiedzieliśmy się kim był święty Walenty i jaka jest historia Walentynek. Na koniec „walentynkowy” listonosz dostarczył prygotowane kartki.


do góry

Zuchy - pierwsza pomoc

Na jednej ze zbiórek zuchy uczyły sie jak udzielać pierwszej pomocy w razie wypadku. Teraz już każdy zuch na pewno poradzi sobie w takiej sytuacji.


do góry

Projekt „DANONE”

Projekt zakłada posiłki dla 55 dzieci w okresie od 28 stycznia do 25 kwietnia 2008 r.. Dzieci codziennie będą spożywać zdrowe śniadania przygotowane przez rodziców i Emisariuszy Zdrowego Stylu Życia oraz pracownikow szkoły. Projekt ma uczyć zasad zdrowego żywienia, promocję zdrowia w domu i w środowisku szkolnym.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej