Rok szkolny 2007/2008


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Wyjazd do Ośrodka hipoterapii w Słupsku

Dwudziestoosobowa grupa dzieci z zespołu wsparcia edukacyjnego uczestniczyła w zajęciach hipoterapii. Ta niezwykle atrakcyjna forma zajęć wpłynęła bardzo korzystnie na zdrowie i ogólny rozwój dzieci. Podstawowym typem działań była psychopedagogiczna jazda konna mająca na celu usprawnienie intelektualne, poznawcze, emocjonalne i fizyczne oraz terapia koniem. Dzięki relacjom nawiązanym ze zwierzęciem dzieci poprawiły swoją komunikację z rówieśnikami i otoczeniem.


do góry

Wizyta policjantów w nauczaniu początkowym

27 wrzesnia uczniów klas 0 i I odwiedzili policjanci z pogadankami na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kolejne spotkanie z uczniami klas II i III odbędzie się 11 października.


do góry

Zajęcia kółka plastycznego w terenie

Uczniowie naszej szkoły malowali słupskie zabytki pod czujnym okiem pani Teresy Jaworskiej-Rudy.


do góry

Rozpoczęcie Akcji „Makulatura”

Tradycyjnie we wrześniu rozpoczynamy ogólnoszkolną zbiórkę makulatury. Włączają się do niej nie tylko uczniowie poszczególnych klas, które rywalizują ze sobą, ale również rodzice i pracownicy szkoły. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów.


do góry

Pokaz walk rycerskich

Z dużym zainteresowaniem uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły oglądali pokazy zorganizowane przez Stowarzyszenie Kaszubsko-Pomorskie Bractwo Rycerzy Zamku Bytowskiego

Oklaskiwaliśmypokazy walk z użyciem wszelkiej broni średniowiecznej (miecze, topory, buzdygany itp.) pokazy tańców szkockich i irlandzkich, zabawy plebejskie, pokazy strzelania z łuku i kuszy.

Jednakże szczególnie „wystrzałowe” były wystrzały z hakownic i bombard.


do góry

Sprzątanie świata

15 września uczniowie naszej szkoły sprzątali teren przy szkole i okolicach w ramach akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2007

Za przygotowanie logistyczne odpowiadały panie: Marzena żywiecka i Mariola Paszkiewicz. Przed wyjściem w teren odbył sie apel, na którym poruszone zostały kwestie bezpieczeństwa, oraz wręczenie nagród za udział w konkursie „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Po ciężkich zmaganiach ze śmieciami ucznowie zajadali się kiełbaską pieczoną na ognisku.


do góry

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2007r. odbyła się w naszej szkole inauguracja roku szkolnego 2007/2008. Uroczystość prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartosz Żydyk. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor szkoły pani Renata Lemisiewicz. Serdecznie powitała wszystkich uczniów, zwłaszcza najmłodszych „zerówkowiczów” oraz przybyłych na uroczystość rodziców. Przedstawiła nauczycieli i życzyła wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej