Rok szkolny 2006/2007


>>Inne lata szkolne<<


Październik

31 października - Liga Ochrony Przyrody - projekt edukacyjny.

Kolejny rok uczniowie szczególnie zainteresowani przyrodą realizują zadania projektu ekologicznego, którego autorem jest pani Marzena Żywiecka. Na wykonanie zadań projektu szkoła uzyskała grant z Akademii szkoły z klasą. Uczniowie badają stan środowiska lokalnego: zanieczyszczenie powietrza wokół szkoły, rejestrują dzikie wysypiska śmieci w wybranych miejscowościach oraz dokonują inwentaryzacji drzew w Głobinie.


do góry

31 października - przedstawienie „Szukam przyjaciela” zaprezentowane przez koło teatralne „Słoneczni”.

31 października 2006 r. odbył się uroczysty apel zakończony przedstawieniem pt. „Szukam przyjaciela” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Słoneczni”, którego opiekunką jest pani Małgorzata Kubik. Młodzież poruszyła w nim problem trudnego losu niechcianych zwierząt. Podjęła także temat odpowiedzialnego przyjmowania zwierząt do swoich domów.

Inscenizację podsumował wiersz pt. Schronisko napisany przez uczennicę naszej szkoły.

Podczas apelu podsumowano loterię zorganizowaną przez szkolne koło LOP na rzecz bezdomnych zwierząt. Zebrano 57,50 gr. W akcji najliczniej uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej, której wychowawczynią jest pani Wioleta Warmowska.


do góry

30 października - porządki na cmentarzu.

Więc w tej ciszy ukryty ja – liść
Oswobodzony od wiatru,
już się nie troskam o żaden z upadających dni,
gdy wiem, że wszystkie upadną.

Ostatnie dni października przypomniały naszym uczniom o bliskich dniach zadumy nad ludzkim przemijaniem. Jak co roku udaliśmy się na pobliski cmentarz, by uporządkować opuszczone poniemieckie groby. Uczciliśmy w ten sposób pamięć tych, którzy żyli przed nami. Grabiliśmy liście, zapalaliśmy świece... To już szkolna tradycja... Uczniowie włączając się do prac porządkowych wypełniają zobowiązania wobec tych co odeszli i tych co nadejdą.

Stają się żywym ogniwem w łańcuchu następujących po sobie pokoleń.


do góry

27 października - loteria LOP.

Październik to miesiąc wzmożonej pracy szkolnego koła LOP.

Uczniowie samodzielnie zgromadzili, a następnie prowadzili sprzedaż fantów podczas loterii zorganizowanej na rzecz zwierząt ze schroniska. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup dla nich suchej karmy. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W najbliższym czasie dzieci osobiście pojadą do placówki. O wszystkim będziemy informowali na bieżąco na łamach naszej strony.


do góry

24 października - spotkanie z policjantami i podsumowanie akcji zbiórki makulatury.

Ten apel był inny niż wszystkie dotychczasowe! Uczniów Szkoły Podstawowej w Głobinie odwiedzili policjanci i rozdali im czekolady. Inicjatorem spotkania byli wykładowcy i słuchacze Szkoły Policji w Słupsku, którzy postanowili bezinteresownie przekazać dzieciom słodycze otrzymane przez tych z nich, którzy są honorowymi krwiodawcami.

Wręczyli także uczniom zdobyte wcześniej karty rowerowe.

Podczas apelu została rozstrzygnięta szkolna akcja zbioru makulatury. Trzy najlepsze klasy otrzymały dyplomy.


do góry

24 października - zajęcia na świetlicy.

Nawet w jesienny dzień można w ciekawy i niebanalny sposób spędzić czas. Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich, którzy 24 października uczestniczyli w zajęciach plastyczno – technicznych przygotowanych przez panią Małgorzatę Jakóbik – Zacharską. Tydzień wcześniej trzecioklasiści byli na wycieczce w lesie. Podziwiali piękno jesiennej przyrody, odkrywali jej niepowtarzalny urok. Dziś mieli stworzyć, wykorzystując różnorodną technikę, jesienny pejzaż. Prace powstawały przy użyciu suchych pasteli, plasteliny i farb plakatowych. Uroku dodawały im gipsowe elementy (w kształcie darów jesieni), które dzieci wykonały z pomocą pani Małgosi. Najładniejsze prace wywieszono na tablicy.


do góry

24 października - wystawa o Janie Pawle II.

Październik jest miesiącem w którym przypada Dzień Papieski. Z tej okazji wychowawczyni klasy VI a pani Małgorzata Kubik postanowiła wraz ze swoimi uczniami przygotować wystawę poświęconą życiu Jana Pawła II. Każdy uczeń wykonał dowolną techniką pracę przybliżającą postać naszego papieża. Powstała niezwykła wystawa, którą wszyscy mogli obejrzeć. Prace wykonane przez uczniów zostały poddane ocenie trzyosobowej komisji.

Wystawa została wzbogacona o pamiątki (książki, zdjęcia...) i kącik z fragmentami poezji Karola Wojtyły.


do góry

23 października 2006 r. - Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

(więcej informacji na ten temat).
do góry

23 października 2006 r. - udział w uroczystościach z okazji 60 lecie Państwowego Teatru "Tęcza" w Słupsku

(więcej informacji na ten temat)
do góry

22 października 2006 r. - rajd pieszy klas szóstych.

Jesienna aura po raz kolejny nie przestraszyła uczniów klas VI a i VI b. Wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Kubik i p. Danielem Podkowiczem udali się na lotnisko słupskiego aeroklubu, mieszczące się w Krępie. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły uczniom pokazy modelarskie. Pytani o wrażenia, opowiadali z przejęciem o oglądanych samolotach oraz o ich historii. Na koniec nie omieszkali wspomnieć o ognisku z kiełbaskami.


do góry

19 października 2006 r. - wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Grodzkiej w Słupsku

(więcej informacji na ten temat)
do góry

17 października - biwak zuchów.

17 października 2006 r. osiemnastoosobowa grupa zuchów wraz z opiekunką p. Teresą Jaworską – Rudy wybrała się na kolejny biwak, tym razem do Gdańska. Nasze „Leśne skrzaty” uczestniczyły w IV Turnieju Antka Cwaniaka. W turnieju uczestniczyło 160 zuchów z wielu województw. Byli nawet nasi koledzy z Kaliningradu. Zuchy zwiedziły ZOO. Uczestniczyły, także wraz z zastępami z innych szkół, w przygotowanych zabawach – śpiewały piosenki, tańczyły. Dwudniowy wyjazd zaowocował nowymi znajomościami, dzieci poznały wiele ciekawych zabaw.

Jak na zuchów przystało, dzieci spały w śpiworach oraz samodzielnie przygotowywały sobie śniadania i kolacje.


do góry

16 października - wycieczka do lasu.

W wycieczce do Nadleśnictwa Leśny Dwór brali udział uczniowie młodszych klas wraz z wychowawcami. Dzieci pod opieką leśniczego dowiedziały się wielu ciekawostek z życia lasu. Próbowały określać wiek drzew po korze. Porównywały różnorodne drzewa i ich szyszki. Usłyszały jak rośnie drzewo. Zbierały dary jesieni (grzyby, liście, żołędzie). Wyjazd zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami (oczywiście w miejscu wyznaczonym do tego przez leśniczego).


do góry

14 października - Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Bierkowie.

14 października 2006 r. uczestniczyliśmy w jubileuszu 60 – lecia Szkoły Podstawowej w Bierkowie. Był to szczególny dzień dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Pani dyrektor Renata Lemisiewicz otrzymała z rąk Wójta Gminy Słupsk pana Mariusza Chmiela nagrodę dla „najlepszej szkoły w gminie w 2006 roku”. Nagrodę wójta otrzymała także Marzena Żywiecka, ucząca w naszej szkole. Swoje nagrody wręczyli również dyrektorzy siedmiu gminnych szkół nauczycielom, którzy wyróżnili się działaniem na rzecz szkoły i rzetelną praca z młodzieżą.


do góry

14 października - warsztaty taneczne.

Tradycyjnie już, od kilku lat, w ramach współpracy naszej szkoły ze Słupskim Związkiem Ludności Pochodzenia Niemieckiego, uczniowie nauczania zintegrowanego są zapraszani do siedziby związku na dwudniowe seminarium folkloru pomorskiego.

W tym roku, w dniach 14 i 15 października uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią Ewą Grabosz-Karnicką uczestniczyli w zajęciach nauki tańców pomorskich, prowadzonych przez choreografów z Niemiec, byłych mieszkańców Pomorza.

Jak zwykle dla trzecioklasistów był to czas wspaniałej zabawy w serdecznej, niemalże rodzinnej atmosferze. I nawet nie bolały ich nogi.


do góry

13 października - Dzień Edukacji Narodowej w szkole.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczął uroczysty apel, uświetniony występem artystycznym szkolnego koła teatralnego „Słoneczni”, dedykowanym pracownikom szkoły. Podczas uroczystości odbyło się pasowanie nowych nauczycieli – pani Małgorzaty Żarna i księdza Jarosława Aleksandrowicza, przeprowadzone przez samorząd uczniowski. Obejmowało ono trzy próby: sportową, literacką i dobrego humoru. Panowała niezwykle serdeczna atmosfera. Wszyscy doskonale się bawili.


do góry

12 października - indywidualne biegi przełajowe.

12. 10. 2006 r. w słupskim Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się indywidualne powiatowe biegi przełajowe na 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali:


do góry

10 października - "Święto drzewa".

Podobnie jak w minionych latach uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie obchodzili 10 października Święto Drzewa. Zainaugurował je apel z częścią artystyczną przygotowaną pod opieką pani Marzeny Żywieckiej przez uczniów należących do szkolnego koła LOP.

Poruszono w nim problemy edukacji ekologicznej. Uczniowie zaprezentowali publiczności wiele znanych gatunków drzew oraz opowiedzieli o ich leczniczych właściwościach. Niepowtarzalny klimat uroczystości podkreślała oprawa plastyczna, którą stanowiły drzewa wykonane różnorodną techniką przez uczniów naszej szkoły. Obchody zakończono uroczystym zasadzeniem drzewa przez uczniów klasy pierwszej.


do góry

9 października - wycieczka do sadu.

Tego dnia uczniowie młodszych klas wybrali się wraz z wychowawcami do sadu p. Karnickiej. Dzięki tej pouczającej wycieczce zdobyli wiele ważnych informacji. Uczniowie dowiedzieli się jak się sadzi jabłonie oraz zbiera jabłka. Oglądali dorodne śliwy, grusze i jabłonie. Przyglądali się ulom. Mogli zadać mnóstwo pytań dotyczących pracy w sadzie. Na pożegnanie każdy otrzymał po dorodnym, pysznym jabłku.


do góry

4 października - powiatowe biegi sztafetowe.

Czwartego października 2006 r. odbyły się w Słupsku powiatowe zawody sztafetowe, w których wzięła udział drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Marta Lipowska, Anna Zięba, Karolina Sobisz, Julia Badeńska, Jolanta Żurawska, Aleksandra Zagórska, Paulina Olejnik, Ewelina Kalata oraz Monika i Agnieszka Mazurczyk. Dobre przygotowanie przez opiekuna p. Zdzisława Snopka oraz chęć współrywalizacji zaowocowały kolejnym zwycięstwem naszej żeńskiej drużyny. Życzymy dalszych sukcesów!!!


do góry

3 października - powiatowy turniej szachowy

W powiatowym turnieju szachów, który odbył się 3 października 2006 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie, wzięło udział sześć szkół (m.in. z Głobina, Ustki, Kwakowa, Łupawy, Łeby).

W turnieju zwyciężyła SP. nr 2 z Ustki. Uczniowie naszej szkoły uklasowali się na silnym piątym miejscu. Niezastąpioną pomocą podczas zawodów wykazała się klasa VI a, która czuwała w „recepcji” nad zgłoszeniami poszczególnych szkół biorących udział w rywalizacji.


do góry

1 października - gminne dożynki w Głobinie.

Tegoroczne dożynki w Głobinie rozpoczęła tradycyjnie msza święta celebrowana przez księdza Jarosława Aleksandrowicza. Przed ołtarzem złożono tego dnia wieńce, chleb, owoce i warzywa, symbolizujące zebrane plony. Następnie zgromadzeni w kościele mieszkańcy Głobina przeszli na szkolne boisko, by wspólnie bawić się przy muzyce zespołu Amados.

Głównym elementem części rozrywkowej było przedstawienie nawiązujące do obrzędów dożynkowych, przygotowane przez panią Ewę Grabosz – Karnicką, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Zarówno recytacja, jak i tańce dzieci spotkały się z żywiołowym odbiorem mieszkańców. Wspólną zabawę uświetniło stoisko Caritasu pełne smacznych ciast i innych smakołyków. Dużo radości i dobrej zabawy zapewniło także loteryjne stoisko szkolne. Każdy mógł spróbować szczęścia i wygrać niepowtarzalny drobiazg. Dla najmłodszych wielką atrakcją zapewniającą niezapomniane przeżycia okazała się być możliwość dokładnego obejrzenia wozu Ochotniczej Straży Pożarnej.

W dożynkach uczestniczyli między innymi wójt gminy Słupsk Mariusz Chmiel, starosta powiatu słupskiego Zdzisław Kołodziejski z małżonką, przewodniczący Rady Gminy Mirosław Klemiato, oraz radni, sołtysi i mieszkańcy Głobina, Warblewa i Kusowa.


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej