Rok szkolny 2006/2007


>>Inne lata szkolne<<


Czerwiec

Pożegnanie klas szóstych

Od kilku lat pożegnanie klas VI stało się ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Program tej uroczystości przygotowują absolwenci z wychowawcami. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa piosenki M. Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Zawsze szczególnym momentem jest wręczenie świadectw, wyróżnień i dyplomów oraz nagród dla wyróżniających się uczniów.

Wycieczka uczniów z klas IV-VI do Malborka

9 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Malborka. Wzięło w niej udział 43 uczniów z klas IV – VI. Zwiedziliśmy tam gotycki zamek wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457. Jest on jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. W latach 1457-1772 z tego miejsca panowali wojewodowie malborscy. W 1961 roku utworzono Muzeum Zamkowe, a w grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Zamek niszczony, odbudowywany i przebudowywany w trakcie tych kilku stuleci zachował się do dziś i jest ogromną atrakcją tej części Europy. Co roku odwiedzają go turyści z całego świata.

Wyprawa do malborskiej warowni była dla wszystkich uczestników wycieczki wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii. Wspaniały malborski przewodnik zapewnił nam ciekawie spędzony na zamku dzień. Poznaliśmy jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę.


do góry

XV Zlot szkół sienkiewiczowskich w Kołobrzegu

Od 15 do 17 czerwca odbywał się XV Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. W Zlocie wzięło udział 58 szkół z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała liczna delegacja uczniów i nauczycieli oraz poczet sztandarowy.

Uczestniczyliśmy w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy, przy wejściu do kołobrzeskiej szkoły. Po poświęceniu tablicy i przemówieniach, ze względu na złą pogodę, nie odbył się przemarsz delegacji ulicami miasta. Przeczekaliśmy deszcz w szkole, a gdy pogoda się poprawiła, wszyscy uczestnicy przeszli do hali „Millenium”. Tu miały miejsce oficjalne uroczystości, przemówienia, wręczanie nagród i dyplomów oraz część artystyczna.

Kołobrzeg powitał nas deszczowo, ale były też chwile bez deszczu. Wykorzystaliśmy je na rejs statkiem i spacer po mieście. Ostatnią atrakcją była wizyta w Grocie Solnej i udział w ciekawym programie przygotowanym przez „prawdziwych” piratów.


Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej