Rok szkolny 2006/2007


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

29 września - wycieczka rowerowa Samorządu Szkolnego i klasy VI a.

29 września klasa VI a i członkowie Samorządu Szkolnego, wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kubik oraz panią Bożeną Michałowska – opiekunem samorządu, wybrała się na wycieczkę rowerową z Głobina do Łosina, w którym znajduje się pomnik papieża Jana Pawła II. Trasa wiodła przez pobliskie: Kusowo, Płaszewko i Krępę. Wyprawa nie obyła się bez ogniska z kiełbaskami i wspólnego śpiewania piosenek. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że potrafią w aktywny i zdrowy sposób spędzać wolny czas oraz są obdarzeni wieloma niebanalnymi pomysłami, które nie omieszkają wcielać w życie. Łącznie w wycieczce wzięło udział około siedemnastu osób.


do góry

26 września - spotkanie z policjantami.

Tego dnia uczniowie młodszych klas spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły i do domu. Uczniowie dowiedzieli się o charakterze pracy policji. Mogli z bliska obejrzeć samochód policyjny, kamizelkę kuloodporną i kajdanki. Największe wrażenie wywarła na nich syrena policyjna. Na zakończenie wizyty policjanci rozdali uczniom światełka odblaskowe.


do góry

26 września - loteria Klubu Wolontariusza.

Dnia 26 IX 2006 r. Klub Wolontariusza wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Zacharską i Justyną Lao zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym loterię fantową.

Do losowania przygotowano kilkaset fantów w różnych cenach. Zainteresowanie było wielkie i zaledwie w ciągu kilku godzin prawie wszystkie fanty zostały wyprzedane.

Łączny dochód z loterii wyniósł: 140 zł i 35 gr. Klub Wolontariusza przeznaczy na dalszą działalność w tym m.in. na zakup prezentu dla chłopca objętego naszą pomocą w ramach akcji pomocy „Rodzina – Rodzinie”.


do góry

25 września - klasa III b w GOK w Głobinie.

25 września uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią, korzystając z zaproszenia przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Głobinie, wybrali się do miejscowego Ośrodka Kultury, by pomóc w przygotowaniu wieńca na Parafialne Dożynki. Dzięki temu uczestnictwu uczniowie mieli okazję poznać tradycję przygotowywania wieńca dożynkowego. Dumą gospodyń wiejskich był fakt, że młodzi ludzie chcą poznać tradycje przodków i ewentualnie w przyszłości je kontynuować.

Pracy dzieci przyglądał się sołtys naszej wsi jak również pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, którzy podziwiali zręczność i pracowitość dzieci. Jeden z trzecioklasistów stwierdził: „Nie wiedziałem, że to takie ciekawe zajęcie”.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

23 września - gminne zawody sztafetowe dziewcząt i chłopców

23 września 2006 r. w Siemianicach odbyły się gminne zawody sztafetowe dziewcząt i chłopców, w których wzięli udział min. uczniowie Szkoły Podstawowej w Głobinie. Pomimo sporej konkurencji drużyna chłopców zajęła trzecie, a dziewcząt pierwsze miejsce. Pozwoliło to na zaklasyfikowanie się naszym uczennicom do powiatowych zawodów sztafetowych, które odbędą się 4 października 2006 r. w Słupsku. Trzymamy kciuki za naszą zwycięską drużynę i życzymy jej dalszych sukcesów!!!


do góry

22 września - klasa „0”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego z dużym zapałem i zaangażowaniem przygotowywały sałatki owocowe i surówki z warzyw. Pod bacznym okiem wychowawczyni oraz przy pomocy pani Basi i pani Marysi 6-latki dzielnie radziły sobie z krojeniem warzyw i owoców, a potem z mieszaniem składników według wybranych przepisów. Pierwsze samodzielnie przygotowane pyszności sprawiły dzieciom dużo radości. A potem była degustacja. Wszystko było naprawdę p y y y y y y y y y y y y y y y sz n e. To, czego nauczyły się na zajęciach wykorzystają do przygotowywania surówek i sałatek w domu. Dzieci wiedzą, że szczególnie zimą organizm potrzebuje najwięcej witamin.

wychowawczyni - Mariola Paszkiewicz


do góry

20 września - akcja MAKULATURA.

Jak co roku także tego września w naszej szkole odbyła się AKCJA MAKULATURA. Zebraliśmy łącznie 2376 kilogramów makulatury. Otrzymaliśmy za nią 221 zł. Najwięcej makulatury zebrała klasa III b (384 kg), drugie miejsce zajęła klasa III a (330 kg), a trzecie miejsce oddział zerowy (270 kg). Organizatorkami akcji była p.Teresa Jaworska – Rudy i p. Małgorzata Jakóbik – Zacharska.


do góry

19 września - spotkanie z policjantem.

Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły zapoznali się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Poruszono temat bezpiecznej drogi do szkoły. W obrazowy sposób przedstawiono i uświadomiono uczniom różnorodne zagrożenia. Szczególny nacisk położono na problem narkotyków w życiu młodego człowieka. Rozmowy tego typu mają ogromne znaczenie, pomagają bowiem uniknąć wielu niebezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży.


do góry

16 - 17 września - wyjazd zuchów do Ustki.

W dniach 16.09 – 17.09.2006 r. gromada zuchów uczestniczyła w „harcerskim starcie”. Mieli do wykonania szereg zadań takich jak marsz z Bydlina do Ustki, bieg patrolowy i terenowy po Ustce. Uczestniczyli także w harcerskim ognisku, ale najwspanialszy był nocleg na piętrowych łóżkach.


do góry

15 września - sprzątanie świata.

Jak co roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie wzięli udział w akcji „Sprzątania Świata”, której koordynatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Porządkowano zarówno teren szkoły jak i najbliższą okolicę.

Uczniowie wszystkich klas zaopatrzeni w worki i gumowe rękawice z zapałem zabrali się za uprzątnięcie śmieci.


do góry

5 września - klasa „0”.

Pierwszy dzień w „zerówce” to duże przeżycie dla dzieci i ich rodziców. W kolorowej sali przywitała wszystkich pani dyrektor i wychowawczyni grupy. Po uroczystości dzieci dokładnie obejrzały salę, wybrały szufladki na przybory, a potem zajęły miejsca przy nowych stolikach. Wrażenia z pierwszego dnia pobytu w szkole na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

wychowawczyni - Mariola Paszkiewicz


do góry

2 września - uroczystość z okazji 60-lecia szkoły, 40-lecia nadania imienia i 10-lecia nadania sztandaru. Gminna inauguracja roku szkolnego.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie Państwo ›› tutaj.

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej