Rok szkolny 2006/2007


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

21 grudnia - wigilia z TPD

Dnia 21 grudnia szkolne koło TPD zorganizowało uroczystą wigilię dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Dzięki sponsorom i wpłatom nauczycieli uczniowie mogli wspólnie usiąść do obficie zastawionego stołu. Wszyscy otrzymali piękne paczki, a na koniec wspólnie zaśpiewano kolędę i podzielono się opłatkiem, składając obie życzenia.


21 grudnia - jasełka w „zerówce”.

„Maleńka miłość przyszła do nas” taka myśl przewodnia towarzyszyła, przygotowanym przez dzieci z oddziału przedszkolnego z rodzicami i dla rodziców, tegorocznym jasełkom.

Wśród zaproszonych gości obecny był wieloletni sponsor p. Z. Jędrzejczyk, który otrzymał od dzieci statuetkę „Przyjaciel dzieci” w postaci słoneczka. Zaproszenie przyjął także Wójt Gminy Słupsk p. M.Chmiel, który otrzymał statuetkę „Jordana” zasłużonego w pracy na rzecz dzieci oraz pracownicy Urzędu Gminy p. B. Dykier, p. M. Klemiato, radna p. E. Jakołcewicz i p.H.Najdowska oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą i dziećmi strażacy OSP w Kusowie. Nad całością czuwała wychowawczyni sześciolatków p. M. Paszkiewicz.


do góry

20 grudnia - „betlejemskie światełko”.

Betlejemskie Światło Pokoju zostało odebrane w Betlejem 30 listopada przez grupę pielgrzymów z Austrii. Światło przewieziono autobusem do Tel Awiwu, a stamtąd samolotem austriackich linii lotniczych Austrian Airlines w specjalnym kontenerze (pojemniku) do stolicy Górnej Austrii - Linzu.

BŚP rozdawane jest delegacjom skautów i harcerzy z krajów europejskich. Gromada zuchów Leśne Skrzaty z naszej szkoły uczestniczyła w przekazaniu światła na Placu Zwycięstwa w Słupsku. Zuchy przywiozły Betlejemskie Światełko Pokoju do naszej szkoły i przekazały je na ręce pani dyrektor, a następnie dla wójta Mariusza Chmiela. Przesłanie tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Jedno Światło - Jedno Przyrzeczenie

Betlejemskie Światełko Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni.


do góry

19 grudnia - świąteczne przedstawienie koła teatralnego

Zbliżające się wielkimi krokami święta po raz kolejny zostały zaakcentowane przez szkolne koło teatralne. Nie po raz pierwszy „Słoneczni” zadbali o magiczny nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia. Tym razem wystawili Opowieść wigilijną. Także w tym roku występ młodych aktorów wzruszył, przypomniał o istocie świąt, wychowywał...

Uczniowie zadbali bowiem nie tylko o scenerię, kostiumy, ale przede wszystkim o przesłanie sztuki, które trafia do serc i prowokuje do myślenia.


do góry

edukacja regionalna

W grudniowy, przedświąteczny poranek w naszej szkole pojawiła się kaszubska kapela i poetka Henryka Jurałowicz. Uczniowie klasy IIIb i VIa wysłuchali wielu ludowych pieśni, poznali kaszubski alfabet i wysłuchali wierszy regionalnej poetki. Szczególnie piękne były kaszubskie kolędy i wiersze o Bożym Narodzeniu. Oto jeden z takich wierszy:

Rozmyślania Tak myślę sobie Panie, Żeś przyszedł na ten świat Nie w żydowskiej Judei. Lecz tu, na pomorskiej ziemi Gdzie jak nie u nas była Ciężka, człowiecza dola. Gdzie biedniejsze niż u nas Były słowiańskie strzechy Wszak tutaj brakowało Panie Twojej pociechy. Pomorska ziemia spłynęła Rzeką płaczu i bólu Tutaj byłeś potrzebny Panie i Boży Królu. Dzisiaj tak sobie myślę Żeś tu przyszedł na ziemię W naszej kaszubskiej krainie A nie w dalekim Betlejem.

do góry

12-19 grudnia - kiermasz taniej książki.

Ponad tydzień trwał kiermasz taniej książki zorganizowany w szkolnej bibliotece. Uczniowie mogli zaopatrzyć się podczas niego w lektury, pomoce naukowe, atlasy i słowniki. Przystępne ceny i bogata oferta sprawiły, że skorzystało z niego wielu uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Wiele osób postanowiło sprawić swoim najbliższym książkowy prezent na zbliżające się święta.

Przeprowadzony kiermasz zaowocował także nowymi książkami dla szkolnej biblioteki, które otrzymaliśmy w formie rabatu za sprzedaż.


do góry

6 grudnia

Dzieci z oddziału przedszkolnego „Skrzaty” i w tym roku pomyślały o zwierzętach leśnych. Zebrane i wysuszone kasztany i żołędzie przekazały dla koła łowieckiego „Daniel”. W zimie ten rodzaj pokarmu będzie dla zwierząt prawdziwym przysmakiem.


do góry

6 grudnia - Mikołajki.

Niezwykle mile rozpoczął się dla uczniów naszej szkoły tegoroczny 6 XII. Odwiedziło nas siedmiu Mikołajów w niebieskich mundurach. Przywieźli ze sobą worki pełne słodyczy. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wykładowców i słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. Były wspólne śpiewy, tańce, recytacja wierszy. Uczniowie odwdzięczyli się własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi.


do góry

2 grudnia - wizyta w Państwowym Teatrze Lalki „Tęcza”.

Dwie uczennice naszej szkoły uczestniczyły w uroczyście obchodzonym przez Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku jubileuszowym sezonie teatralnym. Wzięły udział w zorganizowanych z tej okazji konkursach.

Za pracę plastyczną Ania Klasa z klasy III b otrzymała Nagrodę Dyrektora Teatru – marionetkę klauna. Wyróżniona została praca literacka Natalii Taczały z klasy VI a. Dziewczęta miały również przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Tomcio Paluch”.

Ewa Grabosz-Karnicka


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej