Rok szkolny 2019/2020


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

"Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja"

Andrzejki obchodzone są w nocy z 29 na 30 listopada. Według tradycji, tej nocy wszystkie panny modliły się do świętego Andrzeja, prosząc go o dobrego męża. Wierzyły, że ich życzenie się spełni i czekały na znak, mówiący o tym, że prośba została wysłuchana. Tradycja wróżenia w noc św. Andrzeja pozostała do dzisiaj.

Dnia 28 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował dla uczniów klas V - VIII dyskotekę andrzejkową. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, wszyscy mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość, korzystając z wielu wróżb przygotowanych na tę okazję. Ponadto, każdy mógł wziąć udział w specjalnych zabawach andrzejkowych, które sprawdzały szybkość, zwinność, kreatywność. Zorganizowano też konkurs na Króla i Królową andrzejek.

Na każdego uczestnika dyskoteki czekały domowe ciasta i babeczki naszych uczennic oraz przekąski i napoje przygotowane przez Radę Rodziców.

Wspaniała atmosfera, doskonała zabawa towarzyszyły uczniom od początku do samego końca. Dzięki wielu atrakcjom dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży.


do góry

„Czary mary, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Niektórzy z nas zadają sobie pytanie, dlaczego wróżymy w Andrzejki? Odpowiedź jest bardzo prosta - bo lubimy się bawić; bo chcemy poznać swoją przyszłość; bo chcemy, by był to magiczny dzień, jeden jedyny dzień w roku.

W piątek, 29 listopada przedszkolaki również chciały poznać swoją przyszłość, dlatego najpierw musiały wykonać kilka zadań, które przygotowała dla nich czarownica. Dzieci rozpoznawały andrzejkowe obrazki, układały puzzle i wzory z patyczków oraz tańczyły do usłyszanej piosenki. Dopiero po wykonaniu tych zadań przystąpiły do wróżenia i przeniosły się w świat marzeń, fantazji i magii. Miejmy nadzieję, że to, co sobie wywróżyły, spełni się w niedalekiej przyszłości.


do góry

Projekt profilaktyczny *#Prawo#Zdrowie#AllMyLife*

"#Prawo#Zdrowie#AllMyLife" to projekt utworzonym przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku oraz Szkoły Policji w Słupsku.

27 listopada 2019 r uczniów klas: szóstej, siódmej i ósmej odwiedzili dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z zajęciami dotyczącymi odpowiedzialności karnej młodego człowieka. Nasi goście poinformowali uczniów , co im wolno, a czego nie wolno robić w Internecie.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali przygotowane specjalnie książeczki z najważniejszymi informacjami.

Na zakończenie projektu przewidziany jest konkurs dla uczniów na spot profilaktyczny.


do góry

Zbiórka karmy

Już kolejny rok nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się empatią i pamiętali wesprzeć bezdomne zwierzęta naszej Gminy Słupsk. W minionym roku zebraliśmy 101 kg karmy dla gminnego schroniska. W tym roku zaś pobiliśmy rekord zbierając 106 kg. Jak zawsze niezawodna Straż Gminna Gminy Słupsk odebrała dary i przewiozła do potrzebujących zwierząt.

Marzena Żywiecka


do góry

Wizyta kolejarzy w klasie pierwszej

W środę 26 listopada w klasie I odbyła się nietypowa lekcja historii. Na zaproszenie uczniów do klasy przybyli członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, które działa przy słupskim PKP. Goście wprowadzili dzieci w dawny świat nieistniejącej już kolei. Przedstawili prezentację pokazującą zabytkowe lampy, telefony, mundury, modele kolejek, bilety kartonowe i wiele innych eksponatów. Pasjonaci kolei opowiadali o ciekawostkach i historii eksponatów zgromadzonych w słupskiej Izbie Historii Kolei. Uczniowie mogli zadawać pytania, a mieli ich dużo. Na koniec otrzymali od zaproszonych gości pamiątki. Lekcja wszystkim się podobała.

Wiesława Wódz


do góry

Lekcja ekologii

W dniu 26.11.2019 r. gościliśmy w naszej szkole młodych leśników wraz z nauczycielem panem Romanem Kężołkiem z Technikum Leśnego w Warcinie. Podczas pobytu gości nasi uczniowie mieli okazję poznać sposoby prowadzenia gospodarki leśnej w Polsce, ale również dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o kulturze ekologicznej w naszych lasach.

Wizyta rozpoczęła się odegraniem przez sygnalistę hymnu „Na powitanie”.

Kolejnym, interesującym punktem wizyty było zaprezentowanie osiągnięć Koła Sygnalistów i Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych „Dżawat”, działającego przy szkole leśnej w Warcinie. Do ośrodka trafiają chore, porzucone i powypadkowe ptaki, które są tam leczone i rehabilitowane, a następnie wypuszczane na wolność. Wyświetlony został także krótki film, który emitowała TVP, pokazujący sposób, w jaki opiekunowie ptaków przywracają je naturalnemu środowisku. Największym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszyła się, przywieziona na to spotkanie przez swojego opiekuna, mała sowa Józefina o przepięknym ubarwieniu i wyjątkowo spokojna. Pozwoliła, by każde dziecko mogło jej dotknąć. Na uczniach zrobiło to niesamowite wrażenie, uczestniczyły czynnie w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać leśnikiem. Kolejna część spotkania upłynęła na oglądaniu przyniesionych przez naszych gości tropów zwierząt zamieszkujących w naszych lasach. Uczniowie mogli obejrzeć i rozpoznać czyje to ślady. Dzięki takim spotkaniom leśnik będzie kojarzył się dzieciom z osobą, której leży na sercu dobro naszej przyrody i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc spotykając ich w lesie.

Mamy nadzieję, że to niekonwencjonalne spotkanie z naturą zaowocuje w przyszłości i nasi uczniowie będą dbać o środowisko, a przede wszystkim o nasze „zielone płuca”.


do góry

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka, czyli Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija i nadal trwa.

Wesołe zabawy z misiami zaczęły się od występów przedszkolaków. Dzieci z punktu przedszkolnego przygotowały występ artystyczny w języku polskim. Z kolei dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Małgorzaty Krajewskiej-Rigall zaprezentowały przedstawienie w języku angielskim. Następnie uczestnicy spotkania rozpoznawali bohaterów misiowych z różnorodnych bajek, rozwiązywali misiowe zagadki i wykonywali ćwiczenia gimnastyczne wraz z pluszowymi misiami. Oprócz tego wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z historią pluszowego misia lub poczytać misiowe wiersze.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do wspaniałej zabawy i sprawił, że na twarzach dzieci można było dostrzec uśmiech, radość i zadowolenie.


do góry

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

"Czy to jutro, czy to dziś,wszystkim jest potrzebny Miś"

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie zapoznali się z legendą powstania pluszowego misia, sięgającą do1902r. Dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat życia niedźwiedzi oraz rozwiązywały zagadki dotyczące literackich, pluszowych bohaterów. Był też czas na zabawy ruchowe i plastyczne. Zabawa była doskonała. Najwięcej radości jednak sprawiło dzieciom malowanie farbami naszego olbrzymiego misia.


do góry

Spotkanie z p. Maciejem Gierłowskim

Dnia 25.11.2019 roku w ramach projektu „Młody czytelnik – młody twórca” uczniowie klasy VI i VII mieli okazję spotkać się z p. Maciejem Gierłowskim – aktorem Teatru Lalek „Tęcza” w Słupsku. Celem spotkania było zapoznanie z wyróżnionymi baśniami, napisanymi przez naszą młodzież. Uczniowie klasy szóstej podczas wcześniejszych spotkań z p. Jolantą Nitkowską-Węglarz zaznajomili się z charakterystycznymi elementami baśni i legend, zasadami konstrukcji tekstu oraz mieli szansę pod okiem doświadczonej słupskiej pisarki stworzyć własne opowieści. W projekcie wyróżniono aż dziesięć prac naszych uczniów: Antosi Bagińskiej, Julii Taczały, Oli Ćmiel, Marysi Kundy, Ani Gazdy, Czarka Jenczyka, Julii Rękas, Oliwii Frączkiewicz, Natalii Wojciechowskiej oraz Pawła Kuraka. Prace te swój finał będą miały w formie wydawniczej.

Gratulujemy młodym twórcom i życzymy ciekawych tematów, lekkiego pióra i wiernych czytelników!


do góry

Pozytywnie "zmisiowani"

25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia wspólnie z przedszkolakami ze Słupska. Wszyscy spotkali się w Parku Powstańców Warszawskich. Razem z przyniesionymi ze sobą pluszowymi misiami dzieci przyłączyły się do bicia rekordu największej liczby osób przytulajacych misie jednocześnie.

W ten listopadowy i trochę chłodny dzień rozgrzewała przedszkolaki ,,misiowa piosenka, misiowe ćwiczenia i zagadki”. Wspólna zabawa wywołała dużo radości i wiele pozytywnch emocji. Wszyscy w bardzo dobrych humorach wrócili do szkoły.

Było naprawdę "misiowo”.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Spotkanie z ratownikami medycznymi

W środę, 20 listopada miłą niespodziankę najmłodszym dzieciom sprawili zaprzyjaźnieni z punktem przedszkolnym ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku.

Panowie Arek i Piotr opowiedzieli przedszkolakom na czym polega ich praca, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznali z zawartością apteczki ratunkowej (niezbędnym sprzętem, lekarstwami, materiałami opatrunkowymi, itp.). Przypomnieli również numery alarmowe służb ratunkowych. Największą jednak radość dzieciom sprawiły zajęcia praktyczne i zwiedzanie karetki pogotowia.

Serdecznie dziękujemy ratownikom medycznym za przekazanie dzieciom cennej wiedzy, być może kiedyś przyczyni się ona do uratowania komuś życia


do góry

Wyróżnienie dla uczniów trzeciej klasy

21 listopada uczniowie klasy 3 wzięli udział w IV Pomorskim Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku. Zaprezentowali piękną pieśń pt."Ojczyzno ma". Swoim wykonaniem zwrócili uwagę jury i otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy.


do góry

Smacznie, zdrowo i kolorowo

W czwartek, 21 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego podjęły się realizacji zadania pod hasłem ,,Smacznie, zdrowo i kolorowo”. Przez cały tydzień przedszkolaki przygotowywały się do robienia zdrowych kanapek. Analizowały piramidę zdrowia i wzbogacały swoją wiedzę na temat produktów, które koniecznie trzeba uwzględnić w codziennym jadłospisie. Przygotowane kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe. Dzieci wykazały się też dużą kreatywnością i fantazją. Na talerzykach pojawiły się kanapki: ,,kot”, ,,motylek”, ,,grzybek”, a nawet ,,parasolka”.

Wszystkim dzieciom bardzo smakowały samodzielnie przygotowane kanapki. Zjadły je ze smakiem. W tym dniu śniadanie było naprawdę wyjątkowe.

Zajęcia dały przedszkolakom nie tylko możliwość praktycznego wykorzystania swojej wiedzy, ale przede wszystkim wpłynęły na kształtowanie ich właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych.

Mariola Paszkiewicz


do góry

Piłka siatkowa dziewcząt

22 listopada w naszej szkole odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt klas IV - VI. W tym sportowym spotkaniu udział wzięły szkoły podstawowe z Wrześcia, Jezierzyc i Głobina. Dla nas turniej zakończył się trzecim miejscem. Zawodniczkom gratuluję chęci i woli walki.


do góry

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Nie ma dzieci, są ludzie“
J.Korczak

21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Chcąc upamiętnić i podkreślić rangę tego dnia, uczniowe z klasy IV i Va, pod kierunkiem pani Doroty Maślony i pani Aleksandry Wolskiej-Wójcik, przygotowały krótki apel. Przypomniał on wszystkim o prawach dziacka i jego współdecydowaniu o własnym losie. Uczniowie przypomnieli, jak kochać dziecko dobrze, mądrze i szczerze. Swoim występem podkreśliły, że dziecko to mały człowiek, ale jak dorosły ma swoją godność i jest niepowtarzalny jako jednostka ludzka.

Chcąc, aby ten dzień na dłużej został w pamięci naszych uczniów, na dolnym holu zostały zaprezentowane prace uczniów pod hasłem „Prawa Dziecka“

Aleksandra Wolska-Wójcik


do góry

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

Dnia 21 listopada 2019 roku uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przed lekcjami rozdawały rodzicom ulotki o tematyce ryzyka zdrowotnego związanego z paleniem tytoniu.

Rodzice otrzymywali: test uzależnienia od nikotyny wg Fagerstroma oraz ulotki pt. "Dlaczego rzucanie palenia jest takie trudne?", i "Nie zwlekaj-rzuć palenie".

Zachęcamy wszystkich dorosłych, aby rzucili palenie!

Szkolny Klub Wolontariusza


do góry

JESIENNY KIERMASZ KSIĄŻEK

Tradycyjnie dwa razy w roku biblioteka szkolna organizuje kiermasz taniej książki, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie i rodzice zakupują książki w atrakcyjnej cenie, a biblioteka szkolna jako organizator kiermaszu otrzyma książki, które wzbogacą jej księgozbiór.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Próbne egzaminy

Nasi ósmoklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności podczas próbnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

I tak w środę (20.11.) napisali egzamin z języka polskiego, w czwartek (21.11.) zmagali się z zadaniami z matematyki, a w piątek (22.11) - z języka angielskiego.

Jest to generalna próba przed zewnętrznym egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się w kwietniu. Próbny egzamin pomoże uczniom oswoić się z formułą egzaminu, techniką rozwiązywania zadań oraz pracą pod presją czasu.


do góry

Zajęcia z robotyki w szkole

Od tego roku szkolnego nasi uczniowie mają możliwość rozwijać wyobraźnię i samodzielnie realizować własne pomysły podczas zajęć ROBOTYKI, które prowadzone są w szkole w ramach zajęć dodatkowych. Jest to innowacja pedagogiczna, czyli innowacyjny program kształcenia uczniów poprzez zastosowanie zestawów Lego Mindstorms EV3. Uczniowie uczą się myśleć nieszablonowo i twórczo. W trakcie zajęć są wprowadzani w świat nauki i nowoczesnych technologii - konstruują modele i przedmioty, które następnie wprawiają w ruch dzięki specjalnie dedykowanym aplikacjom komputerowym.

W czasach rozwoju takich dziedzin jak mechanika i technika informatyczna, budowa robotów oraz ich programowanie stają się ważną umiejętnością. Zajęcia z programowania są pożyteczne, ponieważ uwzględniają różne etapy rozwoju uczniów i są dostosowane do ich możliwości i potrzeb. Konstruowanie i programowanie robotów jest zajęciem, w którym uczniowie bardzo chętnie uczestniczą, ponieważ poprzez zabawę łatwiej przyswajają wiedzę, a przede wszystkim wzmacniają umiejętności społeczne . Programowanie, jako nowoczesny środek dydaktyczny, wprowadza zmiany w organizacji pracy klasy, uatrakcyjnia proces nauczania w szkole.

Uczniowie pracują z zestawami klocków Lego Mindstorms EV3. Są one ogromną atrakcją dla młodych ludzi, wywołują pozytywną motywację do uczenia się, pobudzają jego aktywność i rozwijają kreatywność. Uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii.

Multimedialny charakter zajęć daje możliwość oddziaływania na różne zmysły dziecka, pozwala usprawniać koordynację wzrokowo–ruchową, usprawnia manualnie, uruchamia pozytywne emocje.

Przede wszystkim zajęcia te dają naszym uczniom wiele satysfakcji i niecodziennej zabawy.


do góry

SZKOŁA DO HYMNU - PODZIĘKOWANIE

Od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. 8 listopada wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, które miały upamiętnić odzyskanie przez Polskę suwerenności w 1918 roku.


Międzynarodowy Dzień Tolerancji

18.11.2019 na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób - kolegów i koleżanek. Uczniowie w świetlicy mieli okazję rozmawiać na temat tolerancji, kierując uwagę na na takie walory jak wzajemny szacunek i kulturalne odnoszenie się do siebie.Dzieci stworzyły "Księgę Tolerancji ", w której wpisywały swoje "złote myśli" związane z hasłem TOLERANCJA. Na zakończenie wszyscy wysłuchali pouczającej historii "Długi, gruby, mały" autora Bruna Ferrero.


do góry

Marshmallow Challenge

14.11.2019 zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej warsztaty Marshmallow Challenge.To znane na całym świecie wyzwanie dla tych Dużych jak i Małych.Zespoły złożone z kilku osób muszą zbudować jak najwyższą, samodzielnie stojącą konstrukcję z dostępnych materiałów. Pianka marshmallow stanowić ma ostatni element.Warsztaty miały na celu wzmocnienie integracji i dobrej współpracy w grupie naszych uczniów. Zabawa ta wymagała myślenia i eksperymentowania, a przy tym dała dzieciom dużo frajdy.


do góry

Sukces chłopców w piłce ręcznej

15 listopada 2019 r. grupa dziewcząt i chłopców z klasy siódmej i ósmej reprezentowała naszą szkołę w zawodach w piłkę ręczną, które odbyły się w Jezierzycach. Turniej zakończył się sukcesem naszych chłopców, którzy zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Natomiast dziewczęta zdobyły III miejsce. Gratulujemy!!!


do góry

Dzień Guya Fawkesa

„Remember, remember the 5th of November” tymi słowami pochodzącymi ze starego angielskiego wierszyka rozpoczął się apel z okazji Dnia Guya Fawkesa. Piątego listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia koła English Club zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas 4 - 8 krótkie przedstawienie ukazujące wydarzenia, jakie miały miejsce w Anglii ponad 400 lat temu. To właśnie one są powodem, dla którego do dziś każdego roku hucznie celebruje się tam Dzień Guya Fawkesa, zwany też Bonfire Night – Noc Ognisk. Informacje o nim rzadko można spotkać w podręcznikach. Jednak uczniowie naszej szkoły już doskonale wiedzą, kim był tajemniczy Guy Fawkes, co próbował zrobić i dlaczego w dzień nazwany jego imieniem organizuje się pokazy fajerwerków oraz rozpala ogniska.


do góry

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Tu wszędzie Polska” - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Święta Niepodległości, 8. 11. 2019r., które zainaugurował uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką nauczyciela historii Marzeny Tuliszki. Informacje o tle historycznym, teksty literackie o charakterze patriotycznym przeplatane pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru przygotowanego przez nauczyciela muzyki Elżbietę Stec wprowadziły nas w nastrój zadumy. Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”, w związku z czym nauczyciele wspólnie z uczniami odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

M. Tuliszka, E. Stec


do góry

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK

6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajki uczą, bawią i pomagają poznać świat.

Tego dnia wszyscy uczniowie klas młodszych i przedszkola spotkali się na teleturnieju wiedzy o bajkach i ich bohaterach. Każda grupa miała przedstawić w formie kalamburu swoją ulubioną bajkę oraz odpowiedzieć na wiele pytań i zagadek z nimi związanymi.

Tegoroczne święto, obchodzone w radosnej atmosferze, było okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

"Uczę się bezpieczeństwa"

"Uczę się bezpieczeństwa" to projekt realizowany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji dla uczniów klasy pierwszej. Nasza szkoła została wytypowana jako jedna z siedmiu szkół w powiecie słupskim do udziału w zajęciach.

30 października 2019 r uczniów klasy pierwszej odwiedzili dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z zajęciami dotyczącymi bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały odblaski, aby być widocznymi uczestnikami ruchu.

Cały projekt będzie realizowany do czerwca 2020 roku i obejmuje zajęcia z z pięciu zagadnień:

  1. Bezpieczny w drodze do szkoły,
  2. Bezpieczny w domu,
  3. Bezpieczny w czasie ferii,
  4. Bezpieczny w sieci,
  5. Bezpieczny w czasie wakacji.

Na zakończenie projektu uczniowie klasy I biorący udział w zajęciach mogą wziąć udział w konkursie pn. "Uczę się bezpieczeństwa".


do góry

Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat ulubionych kreskówek, przypomnieliśmy sobie również bohaterów bajek naszych rodziców i dziadków. Uczniowie wspólnie przygotowali oryginalne plakaty postaci bajkowych. Wśród wielu zadań przygotowanych dla dzieci znalazły się bajkowe zagadki i kalambury. Były również muzyczne zgadywanki bajkowe i zabawy ruchowe przy bajkowej muzyce. Dzień ten przyniósł dzieciom bardzo wiele szczęśliwych chwil i radości, a jednocześnie przypomniał, jak ważne są bajki.


do góry

Piłka nożna halowa

6 listopada chłopcy z klas V-VI wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który odbył się w Jezierzycach. Naszą szkołę reprezentowali:

-kl. VI - Aleksander Stenka

-kl. Va - Filip Dulemba, Oskar Gnich oraz Hubert Samp

-kl. Vb - Oliwier Kida, Mateusz Kwaśnik oraz Kacper Wyrzykowski.

W całym turnieju wzięło udział 5 drużyn. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce.

Serdecznie gratuluję chłopcom!


do góry

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE!

1.11.2019r. w Uroczystość Wszystkich Świętych 39 wolontariuszy SKC pod opieką p. Sylwii Smugi wzięło udział w akcji " Zapałka nie ogrzeje " na słupskim starym cmentarzu. Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, a ofiarodawcom wręczali specjalne wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka z zapałkami z logo Caritas. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup opału dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły.

Dziękujemy wolontariuszom SKC za poświęcony czas i ogromne chęci niesienia dobra ...

Sylwia Smuga- opiekun Koła SKC


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej