Rok szkolny 2019/2020


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Gimnastyka w ramach WOŚP

W ramach 28. Finału WOŚP WIATR W ŻAGLE dnia 12.01.2020r. w naszej szkole odbyła się impreza pod nazwą „Trening fitness dla Pań i Panów”. Ćwiczenia prowadziła p. Marcelina Rozwadowska – trenerka fitness. Zaś organizatorem przedsięwzięcia była Rada Sołecka Głobina oraz radna – p. Barbara Micio. Uczestnicy wpłacali dobrowolne datki do puszki WOŚP. Przed finałem szkolni wolontariusze, pod opieką p. Justyny Lao, kwestowali w szkole. Zebraliśmy 1125.79 zł! I to nie jest ostateczna kwota w naszej puszce, ponieważ anonimowy Darczyńca ofiarował bursztynowe serduszko, którego licytacja odbędzie się na Allegro i trwać będzie do 30 stycznia.

Przypomnijmy, że celem tegorocznego 28. Finału WOŚP było zebranie funduszy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia.


Koncert Kolęd i Pastorałek

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego okresu, uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie, pod kierunkiem pani Elżbiety Stec, wzięli udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 9 stycznia w Kościele w Głobinie. Organizatorem niecodziennego wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie, skupiające wokół siebie pasjonatów i osoby aktywne, które chcą coś zmienić w otaczającym je świecie, oraz ksiądz Jarosław Aleksandrowicz – proboszcz tutejszego Kościoła.

Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych ludzi uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych śpiewaków, zaproszonych gości, nauczycieli, jak i rodziców.

Po zakończonym występie głos zabrała dyrektor szkoły pani Renata Lemisiewicz, która serdecznymi słowami podziękowała uczniom za występ, nauczycielom – za pracę włożoną w przygotowanie, zaś mieszkańcom Głobina – za przybycie i aktywny udział w koncercie. Gorące podziękowania do wszystkich skierował również ksiądz Jarosław. A w imieniu mieszkańców słowa wdzięczności wyraziła p. Barbara Micio. Na koniec jeszcze wszyscy wspólnie zaśpiewali pastorałkę „Jakaś światłość nad Betlejem”.


Pozdrowienia ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Grajewa

Nasza szkoła jest jedną z dwudziestu trzech szkół, które odpowiedziały na zaproszenie i prośbę Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Zadaniem, w ramach projektu edukacyjnego, było przygotowanie wystawy poświęconej naszemu wspólnemu Patronowi – Henrykowi Sienkiewiczowi i nadesłanie zdjęć z wystawy, jak i zdjęcia szkoły. Działanie to realizowane było z okazji 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu.

Po wykonaniu zadania otrzymaliśmy kartkę z pozdrowieniami i podziękowaniami za akt solidarności oraz noworocznymi życzeniami: wszystkiego co dobre i piękne.


Budki lęgowe ptaków

Choć mamy dopiero styczeń nasi uczniowie już pomyśleli o wiośnie budujac budki lęgowe dla ptaków.

We wtorek 7 stycznia 2020 roku gościliśmy w szkole panią Annę Mariolę Kasprzak-pracownika Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Pani Ania opowiedziała o ptakach drapieżnych naszego regionu, szczególnie o sowach. Mieliśmy okazję posłuchać głosów sów i suweczek, przy czym niektóre głosy były naprawdę zaskakujące. Poznaliśmy tryb życia i formy ochrony ptaków w Polsce. Na zakończenie edukacyjnego spotkania uczniowie przekazali 15 budek lęgowych zbudowanych wraz z rodzicami. Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klasy ósmej, którzy zbudowali 10 budek. Budki zostaną zagospodarowane przez pracowników PK "Dolina Słupi".

Dziękujemy pani Annie Kasprzak za wizytę w naszej szkole :)Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej