Rok szkolny 2019/2020


>>Inne lata szkolne<<


Styczeń

Wyjazd na zimowisko

Grupa dzieci i młodzieży udała się z p. Sylwią Smugą na zimowisko do Domu Wczasów Dziecięcych „Green Rest”, które odbyło się w Polanicy Zdroju w dniach 19.01.2020-26.01.2020r.

Cała grupa liczyła 72 dzieci, w tym 30 z SP 6 ze Słupska, 10 ze Szkoły w Głobinie, a pozostali z innych szkół ze Słupska, Okonka, Ustki, Siemianic, Redzikowa, Kobylnicy i Gdańska. Celem wyjazdu był nie tylko odpoczynek, ale również zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami uzdrowiskowego terenu, m.in. Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach wraz z największą w Polsce ruchomą szopką oraz słynną Pijalnią wód w Polanicy Zdroju.

Nie zabrakło sportowego szaleństwa na stokach narciarskich. Przez 4 dni dzieci, które po raz pierwszy założyły narty, korzystały z pomocy instruktorów w stacji narciarskiej Ski Arena w Zieleńcu. Natomiast zaawansowani uczestnicy, pod opieką wychowawców, korzystali z zimowej aury na kompleksie stoków również w Ski Arena w Zieleńcu.

W drodze powrotnej spędziliśmy krótką chwilę we Wrocławiu, gdzie zwiedziliśmy Starówkę.

Każdy z uczestników zimowiska był dla siebie życzliwy, a starsza młodzież bardzo chętnie pomagała młodszym koleżankom i kolegom zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Wieczory spędzaliśmy na zabawach m.in. Mam Talent, grach zespołowych oraz wspólnym oglądaniu filmu. Po tygodniowym wypoczynku wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci oraz gotowi do nauki w nowym semestrze. W sercach i pamięci pozostały niesamowite wspomnienia, nowe przyjaźnie, życzliwość opiekunów. Wierzymy, że kolejne zimowiska i wspólne wyjazdy pozwolą dzieciom i młodzieży poprzez piękno stworzonego świata, jeszcze bardziej uwielbiać Stwórcę za dar życia, wiary, nadziei i miłości.

S. Smuga


Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

W ostatnim tygodniu stycznia, podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki realizowały projekt pt. „Bezpieczeństwo” i uczestniczyły w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów, których praca polega na zapewnieniu bezpieczeństwa innym osobom.

27 stycznia druhowie: Grzegorz i Zbigniew z OSP we Wrzącej wyjaśnili dzieciom na czym polega praca strażaka, zademonstrowali sprzęt gaśniczy i utrwalili numer alarmowy do straży pożarnej. Ponadto druh Grzegorz przeczytał dzieciom opowiadanie Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem".

Z kolei 28 stycznia sierż. szt. Monika Sadurska z KMP w Słupsku w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy zawodowej oraz przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w przedszkolu i poza nim. Na zakończenie spotkania policjantka wręczyła maluchom książeczki i odblaski, aby pamiętały o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz były zawsze bezpieczne i widoczne na drodze.

Przedszkolaki wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Gościom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.


Let’s talk in English…

Klasa 2b korzysta z okazji, aby w swobodny sposób móc porozmawiać po angielsku i nawiązać kontakt z osobami mówiącymi w tym języku.

Otrzymaliśmy listy od dzieci z „Donacarney School” w Irlandii, do której uczęszczała nasza koleżanka Gabrysia. Przed nami zadanie - projekt: wykonanie lapbooka z ciekawymi informacjami o sobie w języku angielskim i wysłanie ich do naszych przyjaciół z Irlandii.

Zawitali też do naszej klasy goście, Beryl i Fryderick - dziadkowie naszej Liliany, którzy są Anglikami. Zaprezentowaliśmy im przedstawienie teatralne „Nessie” w języku angielskim. Następnie spędziliśmy wspólnie czas na rozmowach (zadawaliśmy im pytania po angielsku), zabawach , czytaniu książek w języku angielskim.

To były naturalne lekcje komunikacji w języku angielskim. Dziękujemy:)


Gimnastyka w ramach WOŚP

W ramach 28. Finału WOŚP WIATR W ŻAGLE dnia 12.01.2020r. w naszej szkole odbyła się impreza pod nazwą „Trening fitness dla Pań i Panów”. Ćwiczenia prowadziła p. Marcelina Rozwadowska – trenerka fitness. Zaś organizatorem przedsięwzięcia była Rada Sołecka Głobina oraz radna – p. Barbara Micio. Uczestnicy wpłacali dobrowolne datki do puszki WOŚP. Przed finałem szkolni wolontariusze, pod opieką p. Justyny Lao, kwestowali w szkole. Zebraliśmy 1125.79 zł! I to nie jest ostateczna kwota w naszej puszce, ponieważ anonimowy Darczyńca ofiarował bursztynowe serduszko, którego licytacja odbędzie się na Allegro i trwać będzie do 30 stycznia.

Przypomnijmy, że celem tegorocznego 28. Finału WOŚP było zebranie funduszy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia.


Koncert Kolęd i Pastorałek

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego okresu, uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Głobinie, pod kierunkiem pani Elżbiety Stec, wzięli udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 9 stycznia w Kościele w Głobinie. Organizatorem niecodziennego wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie, skupiające wokół siebie pasjonatów i osoby aktywne, które chcą coś zmienić w otaczającym je świecie, oraz ksiądz Jarosław Aleksandrowicz – proboszcz tutejszego Kościoła.

Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych ludzi uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych śpiewaków, zaproszonych gości, nauczycieli, jak i rodziców.

Po zakończonym występie głos zabrała dyrektor szkoły pani Renata Lemisiewicz, która serdecznymi słowami podziękowała uczniom za występ, nauczycielom – za pracę włożoną w przygotowanie, zaś mieszkańcom Głobina – za przybycie i aktywny udział w koncercie. Gorące podziękowania do wszystkich skierował również ksiądz Jarosław. A w imieniu mieszkańców słowa wdzięczności wyraziła p. Barbara Micio. Na koniec jeszcze wszyscy wspólnie zaśpiewali pastorałkę „Jakaś światłość nad Betlejem”.


Pozdrowienia ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Grajewa

Nasza szkoła jest jedną z dwudziestu trzech szkół, które odpowiedziały na zaproszenie i prośbę Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Zadaniem, w ramach projektu edukacyjnego, było przygotowanie wystawy poświęconej naszemu wspólnemu Patronowi – Henrykowi Sienkiewiczowi i nadesłanie zdjęć z wystawy, jak i zdjęcia szkoły. Działanie to realizowane było z okazji 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu.

Po wykonaniu zadania otrzymaliśmy kartkę z pozdrowieniami i podziękowaniami za akt solidarności oraz noworocznymi życzeniami: wszystkiego co dobre i piękne.


Budki lęgowe ptaków

Choć mamy dopiero styczeń nasi uczniowie już pomyśleli o wiośnie budujac budki lęgowe dla ptaków.

We wtorek 7 stycznia 2020 roku gościliśmy w szkole panią Annę Mariolę Kasprzak-pracownika Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Pani Ania opowiedziała o ptakach drapieżnych naszego regionu, szczególnie o sowach. Mieliśmy okazję posłuchać głosów sów i suweczek, przy czym niektóre głosy były naprawdę zaskakujące. Poznaliśmy tryb życia i formy ochrony ptaków w Polsce. Na zakończenie edukacyjnego spotkania uczniowie przekazali 15 budek lęgowych zbudowanych wraz z rodzicami. Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klasy ósmej, którzy zbudowali 10 budek. Budki zostaną zagospodarowane przez pracowników PK "Dolina Słupi".

Dziękujemy pani Annie Kasprzak za wizytę w naszej szkole :)Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej