Rok szkolny 2019/2020


>>Inne lata szkolne<<


Grudzień

Wizyta w filharmonii

20 grudnia wieczorem uczniowie klasy 3 z rodzicami i wychowawczynią Teresą Jaworską-Rudy wzięli udział w koncercie bożonarodzeniowym w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy Concerto grosso na Boże Narodzenie Arcangelo Corelliego oraz koncert wiolonczelowy Edwarda Elgara w wykonaniu utalentowanego Macieja Kułakowskiego. W drugiej części koncertu mogliśmy podziwiać kolędy świata, które wykonał wspólnie z orkiestrą Chór Akademii Pomorskiej „Iuventus Cantans” przygotowany przez dra Tadeusza Formelę. Orkiestrą dyrygował Ruben Silva, polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, jeden z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia. Na zakończenia w zaczarowany świat wprowadziła nas sopranistka Małgorzata Kneć-Ajdukiewicz, która zaśpiewała piosenki świąteczne. Był to pięknie spędzony czas, który wprowadził wszystkich w magię świąt Bożego Narodzenia.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Jasełka szkolne

Jest taki dzień, tylko jeden, raz do roku…

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było i teraz. 20 grudnia 2019 roku młodzież miała możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach uczniowie wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Ten wyjątkowy dzień obfitował też w nagrody i dyplomy dla uczniów biorących udział w świątecznych konkursach szkolnych. Ich rozstrzygnięcie było dla wielu z nich miłą niespodzianką.

Pani dyrektor R. Lemisiewicz życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń.

Następnie w salach odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Jak nakazuje tradycja tak i na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji.

Anna Berlińska-Witek


do góry

Kaszubskie zwyczaje bożonarodzeniowe

„Od wsë do wsë, od chëczi do chëczi
Gwiôzdka przedstôwiô kaszëbscze zwëczi.”

Dnia 17 grudnia 2019 roku tak rozpoczął się Dzień Kaszubski w naszej szkole. Uczniowie klas starszych przygotowali przedstawienie w języku kaszubskim na temat zwyczajów bożonarodzeniowych na Kaszubach. Przy okazji dzieci pochwaliły się umiejętnościami językowymi: przeczytali piękne wiersze autorów kaszubskich i złożyli życzenia świąteczne. Wszystko po kaszubsku. Była również wystawa prac z zajęć lekcyjnych w szkole. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę Natalii Szroeder.

Marzena Żywiecka


do góry

Przegląd kolęd

18 grudnia, tuż przed przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz punktu przedszkolnego. Każda klasa czy grupa dzieci zaprezentowała przygotowane przez siebie utwory. Pojawiły się znane kolędy oraz rzadziej słyszane pastorałki. Uczniowie klasy 3 zaprezentowali oprócz pastorałki wiersze o tematyce świątecznej. Jeden wiersz pięknie wyrecytował Błażej Bąkowski, a trzy pozostałe w języku angielskim Mikołaj Kurdasiński, Maciej Nalepa oraz Blanka Janeczek. Poza tym uczniowie tejże klasy zaprezentowali inscenizację bożonarodzeniową również w języku angielskim. Prezentacje przygotowane przez poszczególne klasy wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny i umiliły czas oczekiwania na jedne z cudowniejszych świąt.

Teresa Jaworska-Rudy


do góry

Wigilia dla Seniorów

Jasełka, kolędy, tradycyjne wigilijne potrawy i świąteczna atmosfera towarzyszyły spotkaniu opłatkowemu seniorów, które zorganizowane zostało 14 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Głobinie.

Przy wigilijnym stole zasiadło ponad 240 seniorów. Tego dnia naszymi gośćmi byli również Wójt Gminy Słupsk – p. Barbara Dykier, Przewodniczący Rady Gminy – p. Mirosław Klemiato, Skarbnik Gminy Słupsk – p. Małgorzata Dąbrowska, a także radni, sołtysi oraz ks. Grzegorz Zdrojewski. Na wstępie głos zabrała p. Renata Lemisiewicz - dyrektor szkoły, która powitała wszystkich zebranych na tegorocznej wigilii. W tym roku wszyscy goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów Koła Teatralnego pod opieką p. Anny Berlińskiej - Witek oraz posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu wokalnego, prowadzonego przez p. Elżbietę Stec. Część artystyczna obejmowała także koncert kolęd w wykonaniu zespołu Świtezianki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o wspaniałe, świąteczne potrawy.

Tego dnia wielu osobom zakręciła się łezka w oku, ponieważ było pięknie, radośnie, wzruszająco a przede wszystkim ze szczerego serca.

To wigilijne spotkanie, organizowane przed świętami Bożego Narodzenia, było okazją do przyjacielskich uścisków dłoni i złożenia serdecznych życzeń.

Anna Berlińska-Witek


do góry

„Gorączka Złota” w Szkole Podstawowej w Głobinie

„Wielu małych ludzi
w wielu małych miejscowościach,
którzy czynią wiele małych rzeczy,
mogą przemienić oblicze świata.”
Henry Dunant

8 grudnia 2019 roku w restauracji Aureus odbyły się uroczyste obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Zorganizował je Rejonowy Zarząd PCK w Słupsku. Z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego Zarządu PCK W Słupsku p. Mieczysława Wiszniewskiego otrzymaliśmy pamiątkowy grawerton za wieloletnią współpracę w ramach konkursu „Gorączka Złota”.

Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota” zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Akcja, polegała na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-cio groszowych. Celem akcji jest pozyskanie środków na kolonie letnie dla dzieci objętych opieką PCK. Zbiórka ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom.

W ubiegłym roku szkolnym przekazaliśmy do PCK w ramach akcji 56 kilogramów monet groszowych. W tej formie PCK wspieramy regularnie od wielu lat.

Koordynatorem akcji na terenie szkoły był Szkolny Klub Wolontariusza.


do góry

Wieczór gier i zabaw już za nami !

W piątkowe popołudnie 6 grudnia br. Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie zorganizowało dla chętnych uczniów i rodziców naszej szkoły wieczór gier i zabaw. Podczas spotkania uczniowie świetnie bawili się szkolnymi grami świetlicowymi, ale także tymi, które przynieśli z domu. Chętni mogli zmierzyć się w szachach, zagrać w tenisa stołowego lub dołączyć do sesji tanecznej z programem z Just Dance.

To był udany wieczór! Wszyscy świetnie się bawili.

Do zobaczenia za rok.


do góry

Wycieczka do Wandzina

W dniu 06.12.2019 roku kilkoro uczniów z klasy 8 pojechało na wycieczkę do Ośrodka Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „Plus” Eko „Szkoła Życia” w Wandzinie.

W ośrodku przygotowano dla nas zajęcia profilaktyczne. W trakcie zajęć indywidualnych rysowaliśmy drzewo i wypisywaliśmy na nim swoje wady i zachowania związane tematycznie z osobowością i cechami charakteru: zalety, słabości oraz to, co jest dla nas najważniejsze w życiu.

Organizatorzy przygotowali dla nas również zajęcia teoretyczne na temat HIV i AIDS.

Na koniec pobytu zostaliśmy oprowadzeni po ośrodku i poznaliśmy jego historię.

Natalia Miotk, uczennica klasy 8

Dzień Mikołajowej Czapki

6 grudnia w naszej szkole dało się odczuć wyjątkową atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował akcję, w której mógł wziąć udział każdy i choć przez chwilę poczuć się jak Święty Mikołaj. Był to Dzień Mikołajowej Czapki. We wszystkich salach i na korytarzach szkolnych dominował kolor czerwony. Od samego rana widać było dzieci i nauczycieli w pięknych mikołajowych nakryciach głowy. Ten mały element ubioru wywoływał uśmiech i był okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Dla wszystkich był to czas radości i dobrej zabawy.

W tym dniu odbyły się również szkolne mikołajki. Uczniowie zostali obdarowani słodkimi prezentami, o które zadbała Rada Rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

Anna Berlińska-Witek


do góry

Dzień Seniora

„Wesołe jest życie seniora…” – pod tym hasłem uczniowie z klas piątych z naszej szkoły zaprezentowali starszym mieszkańcom Głobina kabareton, ukazujący z przymrużeniem oka troski i problemy ludzi na emeryturze. Dzieci w swoim występie pokazały, że człowiek w jesieni swojego życia również może cieszyć się siłami witalnymi i może czerpać wiele radości z każdego dnia. Wbrew przyjętym stereotypom osoba na emeryturze, potrafi swoim wigorem zaskoczyć dużo młodszych od siebie, czego dowodem był skecz: „Dziadek szuka pracy”. Scenka: „Lokomotywa dziejów” pokazała, że każda babcia mimo upływu lat troszczy się o swój wygląd, a gdy nadarzy się okazja spieszy na dyskotekę, by poznać nowych ludzi.

Babcia i dziadek – to również osoby, na których pomoc mogą liczyć ich wnukowie.

W skeczu „Telefon do babci” dzieci przedstawiły odwieczne finansowe problemy młodych ludzi, którym zaradzić może tylko emeryt. Dopełnieniem występu było wspólne odśpiewanie niezapomnianych szlagierów: „Nie liczę godzin i lat”, „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, czy „Takie tango”.

Małgorzata Krajewska - Rigall


do góry

SPORTOWY SUKCES UCZNIÓW Z GŁOBINA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Głobinie okazali się najlepsi w gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców i uzyskali prawo reprezentowania Gminy Słupsk w finale Powiatowej Olimpiady Młodzieży.

Finał odbył się 6 grudnia 2019 r. w Potęgowie. Po bardzo dobrej grze zawodnicy z Głobina wywalczyli trzecie miejsce i otrzymali brązowe medale. Zespół z Głobina reprezentowali: Kacper Dąbrowski-bramkarz, Blażej Gral, Oliwier Gral, Dawid Koczorowski, Michał Malkiewicz, Kewin Małek, Franciszek Skiba, Maciej Szczegielniak, Jakub Faryna, Mikołaj Radmacher, opiekun: Tomasz Ćmiel.


do góry

XVII Zbiórka Żywności wolontariuszy SKC - TAK, POMAGAM!

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), 26 wolontariuszy SKC z naszej szkoły brało udział w zbiórce żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne paczki. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas dyżurowali w sklepie Biedronka przy Placu Dąbrowskiego w Słupsku.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

Opiekun Sylwia Smuga


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej