Rok szkolny 2019/2020


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Warsztaty literackie

„Dzwony tak jak ludzie mają serca”
Jolanta Nitkowska – Węglarz

Dnia 25.09.2019r. uczniowie klasy szóstej w ramach projektu „Młody czytelnik – młody twórca” gościli na lekcji j. polskiego p. Jolantę Nitkowską -Węglarz – najpopularniejszą w regionie autorką baśni pomorskich. Pisarka zajmuje się historią Pomorza i w swych utworach przedstawia ludzi, którzy zapisali się w historii środkowopomorskiej.

Podczas spotkania pasjonatka tajemnic nadmorskiego regionu przedstawiła zapis etnograficzny o wielkim dzwonie w kościele w Kwakowie, który został odlany w 1712 roku. Następnie przybliżyła młodym ludziom baśń pt. ‘Dzwon o litościwym sercu”. Na koniec uczniowie podawali swoje propozycje tematów prac. Biblioteka szkolna otrzymała prezent – książkę pt. „Zaczarowana chata Ojca Wiatrów”.

Zajęcia przebiegały w twórczej i miłej atmosferze.


do góry

Dzień Grzyba

24 września przedszkolaki świętowały „Dzień Grzyba”. Była to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, nie tylko poprzez naukę, ale również zabawę. Dzieci poznawały grzyby wielozmysłowo – oglądały je, dotykały i wąchały, lecz nikt nie odważył się, aby je spróbować i zjeść.

Dzięki zajęciom przedszkolaki potrafią: wymienić budowę grzyba, wskazać różnice w ich wyglądzie oraz odróżnić grzyby jadalne od trujących. Ponadto znają zasady grzybobrania i wiedzą jak należy zachować się w lesie.

Wyposażone w tak cenne wiadomości, na zakończenie dnia dzieci wybrały się na poszukiwania grzybów w pobliżu przedszkola.


do góry

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - CZYTAMY SIENKIEWICZA

24 września uczniowie klas IV - VIII z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczestniczyli w apelu przygotowanym przez bibliotekę szkolną. W poprzednim roku z tej okazji czytaliśmy poezję i prozę związaną z patriotyzmem i niepodległością. Tym razem przybliżyliśmy twórczość naszego patrona, Henryka Sienkiewicza, pierwszego polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla, wielbionego przez pokolenia za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha.

Uczniowie klas V - VIII odczytali fragmenty znanych powieści historycznych. Wysłuchaliśmy przedstawicieli klas:

Małgorzata Jakóbik-Zacharska


do góry

Bieg Sienkiewiczowski

Do tradycji szkolnej można wpisać imprezę sportową, która odbyła się 20 września 2019 r/ - IX Bieg Sienkiewiczowski. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja biegu wśród dzieci i młodzieży, propagowanie uprawiania sportu oraz upamiętnienie patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. W Biegu wzięli udział uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I – VIII. Podczas ceremonii otwarcia wszystkich uczestników powitały - pani dyrektor Renata Lemisiewicz oraz p. Urszula Kacprzak, życząc wszystkim sportowcom wytrwałości w dążeniu do celu, dobrej zabawy oraz walki fair play. Uczniowie zostali podzieleni na osiem kategorii biegowych.

Wyniki klasyfikacji (pdf)

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych obdarowani zostali medalami. Zawodom towarzyszyły wielkie emocje, a duch rywalizacji sportowej unosił się w powietrzu. Tegoroczna impreza należała do udanych. Uczestnikom dopisywał dobry humor i piękna pogoda. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów. Brawo!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego


do góry

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W piątek, 20 września nowo przyjęte przedszkolaki przeżywały swój wielki dzień

- „pasowanie na przedszkolaka i starszaka”.

Odświętnie ubrane dzieci zaprezentowały przybyłym gościom zdobyte w ciągu trzech tygodni umiejętności, m.in. recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Następnie uroczyście ślubowały być dzielnymi, uśmiechniętymi oraz grzecznymi przedszkolakami i straszakami. Po występach artystycznych p. dyrektor Renata Lemisiewicz wręczyła dzieciom dyplomy oraz słodkie upominki. Z kolei przybyli goście wykonali pamiątkowe fotografie.

Tego dnia mali artyści spisali się na medal, a swoją postawą i zachowaniem potwierdzili, że dobrze się czują w społeczności przedszkolnej.


do góry

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Weekend 20-22 września 2019 roku został ogłoszony w Polsce Akcją Sprzątania Świata.

Wspieramy szczytną akcję na rzecz polepszenia jakości życia na naszej planecie, dlatego w piątek w świetlicy mówiliśmy o tym, co to znaczy być "eko" i jak ważne jest, by nie śmiecić oraz segregować w domu odpady.Uczniowie podczas zabawy poznali sposoby segregowania śmieci zgodnie z kolorami recyklingu.


do góry

Wybory

W czwartek, 19.09.2019r., w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Naszą przedstawicielką została Natalia Miotk. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły.


do góry

Wyjazd do Skrzatusza

14.09.2019r. przedstawiciele wolontariuszy SKC z klas VII-VIII uczestniczyli w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Skrzatuszu, gdzie zgromadziło się 5 tys. młodych z całej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Hasłem spotkania były słowa: „ Jesteś marzeniem Boga”. Uczniowie doświadczyli piękna wspólnoty, świadectwa wiary, uczestniczyli w Godzinie Miłosierdzia połączonej z obłóczynami kleryków WSD, koncercie uwielbieniowym „ Tyle dobrego”. Ukoronowaniem czuwania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Dajczaka. Po Mszy Św. wszyscy udali się ze świecami pod bazylikę Skrzatuską, gdzie wobec zgromadzonej młodzieży został odczytany dekret kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podnoszący tę świątynię do tej rangi.

Sylwia Smuga


do góry

W piątek 13-go...

W piątek 13–go uczniowie klasy szóstej wybrali się do kawiarni „Góra Lodowa”. Celem spotkania była integracja zespołu klasowego, a także odebranie nagrody, za uzyskanie tytułu Superklasy w roku szkolnym 2017/2018.

Czas upłynął nam bardzo miło i szybko na wspólnym próbowaniu słodkich smakołyków, rozmowach i wygłupach.

Urszula Kacprzak


do góry

Klasa III na rowerach

Sobotnie popołudnie 7 września uczniowie klasy III  wraz z  rodzicami spędzili na wycieczce rowerowej. Trasa rajdu wiodła wokół jeziora Gardno i liczyła  24 kilometry. Uczniowie podziwiali piękno Słowińskiego Parku Narodowego nie tylko z pozycji rowerzysty, ale również z platform widokowych usytuowanych wzdłuż trasy. W Rowach zrobiliśmy przerwę na poczęstunek, a następnie przejechaliśmy do Gardny Wielkiej. Wycieczka sprawiła wielką frajdę nie tylko uczniom, ale również rodzicom. Wszyscy czekamy na powtórkę.


do góry

Policjanci uczą, jak bezpiecznie poruszać się po drodze

We wtorek, 10.09, klasy drugie uczestniczyły w lekcji prowadzonej przez zaproszonych ze Szkoły Policji w Słupsku policjantów. W czasie zajęć dzieci zapoznane zostały z zasadami, którymi należy się kierować podczas przechodzenia przez jezdnię oraz sposobami obrony przed atakującymi zwierzętami (np. psami). Zajęcia miały formę teoretyczną oraz praktyczną. Na koniec zajęć zaproszeni goście rozdali dzieciom ulotki informacyjne. Mamy nadzieję, że spotkanie to spowoduje, że nasze dzieci będą bezpieczniejsze w drodze do szkoły i do domu.

Stella Zellma-Kisielowska


do góry

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Ciepły, choć pochmurny wrześniowy poranek przywitał uśmiechniętych i gotowych na nowe wyzwania uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor Renata Lemisiewicz powitała wszystkich przybyłych na uroczystość rodziców, dzieci oraz nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do Pierwszaków, którzy po raz pierwszy witają rok szkolny. Życzyła uczniom samych sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy, nawiązywania nowych relacji koleżeńskich. Cała społeczność szkolna dostojnie i z należytym szacunkiem odśpiewała hymn państwowy, natomiast zespół wokalny działający przy naszej szkole, przypomniał zebranym pieśń „Quo Vadis Domine” nawiązując tym samym do twórczości patrona szkoły - Henryka Sienkiewicza.

W tym jakże uroczystym dniu rozdane zostały również nagrody Dyrektora szkoły za najwyższe wyniki w nauce w minionym roku szkolnym. Symboliczny dźwięk szkolnego dzwonka zakończył uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Małgorzata Rigall


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej