Rok szkolny 2020/2021


>>Inne lata szkolne<<


Październik

Dzień Ziemniaka

Skąd pochodzi ziemniak? Jak inaczej nazywamy ziemniaka? Kiedy sadzimy ziemniaki? Wymień odmiany ziemniaka? - te oraz wiele innych pytań, a także odpowiedzi na nie usłyszały dzieci z Punktu Przedszkolnego 23 października podczas uroczystości z okazji „Dnia Ziemniaka”. Wychowawczyni zadbała o to, aby atrakcji nie brakowało. Na początku dnia przeczytała dzieciom „Legendę o ziemniaku”, następnie zaprosiła je do udziału w różnorodnych konkursach: „Ziemniaczana piramida”, „Rusz głową - łamigłówki”, „Sadzenie i zbieranie ziemniaków”, „Leć ziemniaczku - czyli rzut ziemniakiem do celu”, „Ziemniaczany slalom”, „Tęczowe falowanie”. Na zakończenie wspólnego świętowania przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Stemplowane malowanki” oraz zajęły się degustacją frytek.


W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

Przez trzy tygodnie października w naszej szkole zaproszeni goście ze Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupski przeprowadzili we wszystkich klasach lekcje z zakresu profilaktyki.

Uczniowie klas najmłodszych spotkali się, aby porozmawiać na temat agresji i przemocy, realizując zajęcia „Nie bij, to boli”. Otrzymali również znaczki odblaskowe, aby być widocznym na drodze.

Uczniom klas IV - VI dedykowane były dwugodzinne zajęcia z cyberprzemocy „Bądź rozsądny w sieci”. W ramach zajęć uczniowie przypomnieli sobie co wolno, a czego nie wolno robić w internecie. Wykonali również test uzależnienia od Internetu.

Dla uczniów klas VII - VIII odbyły się zajęcia z profilaktyki uzależnień „Pomyśl zanim będzie za późno”.

Dla uczniów klas IV - VIII ogłoszone zostały konkursy, w których wyłoniono następujących zwycięzców: wśród uczniów klas IV - VI w kategorii plakat „STOP CYBERPRZEMOCY !”

1 miejsce- Oliwier Litwicki, uczeń klasy 5

2 miejsce-Piotr Fabiszewski, uczeń klasy 5

3 miejsce-Mateusz Leszkiewicz, uczeń klasy 5

Wyróżnienia:

1. Lena Łukaczyk, uczennica klasy 5

2. Nikola Małek, uczennica klasy 6a

W konkursie na na FRASZKĘ promującą zdrowy styl życia, ogłoszonym wśród uczniów klas VII - VIII, wygrali i zajęci kolejne miejsca uczniowie:

1 miejsce-Jakub Czerniło, uczeń klasy 8

2 miejsce-Hanna Skiba, uczennica klasy 7

3 miejsce-Nadia Pristera, uczennica klasy 7


Wakacyjne wspomnienia

Dnia 20. 10.2020r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie. Na konkurs napłynęło 41 zdjęć. Piękno naszej ziemi ojczystej i jej bogactwo przyciągało uwagę fotografów w różny sposób – na nadesłanych fotografiach pojawiły się nasycone zielenią lasy, cudowny zachód słońca nad górskimi szczytami, niepowtarzalna architektura, różnorodna natura, a także wspaniała zabawa uczestników.

Laureatami tegorocznego konkursu fotograficznego zostali:

- Estera Kalota z klasy I a,

- Adam Bagiński z klasy I b,

- Hanna Taczała oraz Laura Mikutajcis z klasy II,

- Oliwia Paszkiewicz oraz Kornelia Kul z klasy III a,

- Maciej Kalota oraz Mikołaj Kurdasiński z klasy IV,

- Mateusz Leszkiewicz z klasy V,

- Amelia Szczegielniak oraz Adam Stenka z klasy VI a,

- Cezary Kalota z klasy VI b,

- Julia Bagińska oraz Julia Taczała z klasy VII.

Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, jako jedną z form spędzania czasu wolnego. Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy, kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, wakacyjnych wspomnień.

Wystawę pokonkursową można obejrzeć na holu naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zasponsorowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie.


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej jest zupełnie inny niż w ubiegłych latach. Nie ma wspólnych spotkań z wychowawcą i uroczystych akademii, jest niepewność, jak za chwilę będzie wyglądać nauczanie, i konieczność sprostania coraz to nowym wyzwaniom.

Tak było też u nas. Bez uczniów i w reżimie sanitarnym pracownicy naszej szkoły spotkali się z Panią Dyrektor, Renatą Lemisiewicz oraz Panią Wójt, Barbarą Dykier. Pani Wójt podziękowała wszystkim za trud i pracę dydaktyczno-wychowawczą i w uznaniu osiągnięć w pracy wręczyła Pani Dyrektor, Renacie Lemisiewicz, nagrodę Wójta Gminy Słupsk. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły swoim pracownikom. Na koniec usłyszeliśmy życzenia, aby praca obfitowała w sukcesy, była źródłem osobistej satysfakcji i przede wszystkim to, co najważniejsze: dużo zdrowia.


Życzenia z okazji DEN

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku - jest wykształcenie.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej
Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty
składamy najserdeczniejsze życzenia:
wytrwałości, zdrowia, sukcesów zawodowych,
satysfakcji z pracy oraz sił, by codzienność nie stała się rutyną

życzy
Rada Rodziców


Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia

Już jesteśmy po konkursowych zmaganiach. Wzięło w nich udział 57 uczniów i do finału zakwalifikowali się "zawodnicy", którzy uzyskali powyżej 20 punktów. Podczas finału uczniowie mieli tylko jedno podejście. Aż ośmioro z 23 finalistów napisało test na minimum 29 prawidłowych odpowiedzi w ciągu tylko jednej minuty. Najlepszy podał 45 rozwiązań w tym krótkim czasie. Gratulujemy pamięci i refleksu.

Organizatorzy


Ósmoklasiści pisali próbny egzamin.

Nasi ósmoklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności podczas próbnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

I tak, we wtorek (6.10.) uczniowie napisali egzamin z języka polskiego. Musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Wśród zadań zamkniętych znajdowały się pytania wielokrotnego wyboru, typu prawda – fałsz oraz na dobieranie. Zadania otwarte wymagały sformułowania przez ucznia odpowiedzi samodzielnie. Wśród zadań pojawia się też np. zredagowanie zaproszenia na wskazane wydarzenie. Ostatnie, najwyżej punktowane zadanie to napisanie wypracowania.

W czwartek (8.10.) uczniowie zmierzyli się z „królową nauk”, czyli matematyką. Wśród 21 zadań znalazły się polecenia dotyczące odczytywania i interpretowania danych przedstawionych w tekstach, tabelach, diagramach i wykresach, stosowania obliczeń procentowych do rozwiązywania problemów w kontekście praktycznym, czy wykonywania obliczeń.

Ostatniego dnia zmagań, piątek (9.10), odbyła się trzecia część próbnego egzaminu dotycząca języka angielskiego. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami, które obejmowały rozumienie ze słuchu, reagowanie na wypowiedzi, zastosowanie odpowiednich form gramatycznych i leksykalnych, czytanie ze zrozumieniem oraz wypowiedź pisemną.

Próbny egzamin to świetna okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę przed zewnętrznym egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się w maju. Dodatkowo pomoże uczniom oswoić się z formułą egzaminu, techniką rozwiązywania zadań, a także podjąć próbę opanowania stresu przed właściwym egzaminem ósmoklasisty.


Lekcja demokracji w naszej szkole

Spotkanie przedwyborcze

29 września 2020 roku, w sali gimnastycznej, odbyły się, w reżimie sanitarnym, spotkania, których

celem były prezentacje uczniów kandydujących do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz

do Młodzieżowej Rady Gminy.

Kandydaci mieli okazję przekonać szkolnych wyborców o tym, że to właśnie na nich warto

oddać swój głos. Wszyscy prezentowali swoje pomysły na uatrakcyjnienie życia szkolnego.

Uczniowie klas IV-VIII wysłuchali programów wyborczych osób ubiegających się o te

zaszczytne, ale również odpowiedzialne funkcje.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Gminy

Zaś 2 października 2020 roku odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021.

Od samego rana Komisja Wyborcza (w składzie: Martyna Dubacka, Weronika Skulimowska, Marcel Chowaniec, Franciszek Skiba) nadzorowała przebieg głosowania. Uczniowie klas IV-VIII, po podpisaniu się na liście wyborców, mieli możliwość oddania głosu na jednego z pięciu kandydatów.

Zagłosowało 122 uczniów (jeden oddany głos był nieważny). Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami - bardzo niewielkie. Uczniowie naszej szkoły zadecydowali, iż:

Przewodniczącą SU została Hanna Skiba z klasy 7a.

Drugie miejsce (z taką samą ilością głosów) zajęli Nina Oleksińska z klasy 6a i Jan Kamiński z klasy 5a.

Ponadto w skład Samorządu Uczniowskiego, jako jego członkowie, weszli (w kolejności alfabetycznej): Aleksanrda Ćmiel, Paweł Kurak oraz Mikołaj Kurdasiński.

Tego samego dnia uczniowie wybierali także swojego przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Gminy. Oddano 107 głosów (jeden głos był nieważny). Wyborcy z klas IV-VIII zadecydowali, że funkcję tę będzie pełnić Robert Osiewicz z klasy 8a.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do Samorządu Uczniowskiego, kandydatom do Młodzieżowej Rady Gminy, jak i wszystkim uczniom biorących udział w głosowaniu.



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej