Rok szkolny 2020/2021


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Dzień Chłopaka u Przedszkolaków

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. Równie ważne jest, więc święto chłopców, czyli „Dzień Chłopaka”, które obchodzimy 30 września. Dziewczynki pamiętały o swoich kolegach. Wręczyły im upominki, złożyły życzenia i uściskały. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.


Dzień Chłopaka

… w klasie 1 b

„Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!
Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.
Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.

W środę 30.09 świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z wychowawczynią przygotowały dla kolegów z klasy upominki oraz złożyły im życzenia. Każdy chłopiec otrzymał swój portret narysowany przez koleżankę oraz zdjęcie grupowe dziewczyn i breloczek. Tego dnia zaprosiliśmy również naszych chłopaków do klasowego kina na film "Duszek", który wspólnie obejrzeliśmy przegryzając popcorn.

… i w klasie VIII a

Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.
Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.
Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”

Dzień Chłopaka w klasie VIII a obchodzono bardzo wesoło. Dziewczynki z wychowawczynią zadbały o to, aby był to dla młodych panów niezapomniany dzień. Otrzymali malutkie prezenciki. Chłopcy, pracując w grupach, mieli do wykonania wiele zadań, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zmagania chłopców i przyznawały punkty. Chłopcy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą swoich koleżanek z klasy, odpowiadając na wszystkie zadane pytania. To był naprawdę wspaniały dzień, który na długo pozostanie w pamięci.


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Nie przez przypadek dzień ten obchodzony jest 29 września, czyli w urodziny Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wszak powszechnie wiadomo, że czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Akcja głośnego czytania realizowana w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dzień Głośnego Czytania obchodzony był również w naszej szkole, gdzie zorganizowana została sesja czytelnicza. Uczniowie klas starszych mieli okazję spotkania się z bohaterami nowelek Henryka Sienkiewicza - patrona naszej szkoły. Usłyszeliśmy m. in. fragmenty losów Skawińskiego z nowelki pt. "Latarnik" w przepięknej interpretacji Hani. Następnie o niesprawiedliwości i okrucieństwach świata w utworze "Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela" przeczytał nam Olek. Postać Janka Muzykanta - zdolnego, biednego chłopca, przybliżyła Ola, a Franek wprowadził nas w świat Indian tracących swoją ziemię, a opisanych w" Sachem". Losy bohaterów nowelek zaciekawiły wielu uczniów i z pewnością odwiedzą oni bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć te pozycje.


Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską.

W tym roku EDJ przypadł w sobotę, w związku z tym już 24.09.2020 r. zorganizowaliśmy w klasach VII i VIII gry i zabawy edukacyjne. Bardzo interesujące dla młodzieży okazały się kody QR, które były rozmieszczone w różnych miejscach w klasie. Zadaniem uczniów było zeskanowanie kodu, rozszyfrowanie pytania i naniesienie odpowiedzi na kartę pracy, a pytania te dotyczyły języków europejskich i ciekawostek językowych. Ponadto bardzo ciekawe były również karty pracy zawierające alfabet rosyjski i należało napisać sześć słów cyrylicą. Nie było to łatwe zadanie.

Innym zadaniem były słowa dookoła Europy - „Dobieranka”, czyli ile wyrazów odgadniesz w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz litewskim.

Klasa VII wykonała okolicznościową gazetkę z w/w materiałami. Był oficjalny plakat, promujący EDJ, naklejki i flagi różnych państw Europy, które wykonali wcześniej uczniowie. Zdobytą wiedzę utrwalimy tradycyjną już grą internetową Kahoot.

Celem obchodów EDJ jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową państw europejskich, którą powinniśmy pielęgnować. Ponadto dzień ten zachęca do nauki języków obcych.


Powitanie jesieni

W środę 23 września przywitaliśmy kalendarzową jesień. Z tej okazji odbyły się integracyjne zajęcia plastyczne, w których uczestniczyły klasy 3a i 3b.Zadaniem uczniów było uruchomienie wyobraźni i stworzenie jak najpiękniejszych pejzaży jesiennych z wykorzystaniem ciepłych barw, które nieodzownie kojarzą się z tą właśnie porą roku. Do wykonania prac użyliśmy transparentnej folii oraz farb. Malowanie na folii dostarczyło nam wielu głębokich bodźców dotykowych i wzrokowych. Było także okazją do plastycznego wyżycia się oraz przeżywania sztuki w odmiennym aspekcie. Nasze starania ostatecznie zaowocowały wspólną wizją pejzaży jesiennych.


Dzień Przedszkolaka

21 września Przedszkolaki świętowały,

życzenia od wychowawczyni przyjmowały.

Były tańce oraz zabawy,

cały dzień był bardzo ciekawy.

I śpiewanie, i bieganie,

baniek mydlanych puszczanie.

A na koniec dnia tortu zjadanie

oraz dyplomów odbieranie.


Dzień Kropki

15 wrzesień to w kalendarzu nietypowych świąt Dzień Kropki. Klasa 1b w ciekawy sposób obchodziła ten dzień. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kropki, nawet Pani wychowawczyni. Uczniowie obejrzeli film pt. "Kropka" opowiadający o małej Vashti, która wątpi w swoje umiejętności plastyczne, ale i o mądrej nauczycielce, potrafiącej w sposób niebanalny, z szacunkiem i empatią, zachęcić dziewczynkę do podjęcia próby. Okazuje się, że wystarczy naprawdę niewiele, by przełamać opory, wskrzesić wiarę w siebie i we własne możliwości. A osoba wierząca w siebie potrafi tę wiarę przekazywać dalej, jak Vashti, której artystyczny sukces związany był ze zwykłą - zdawałoby się - kropką. Po obejrzeniu filmu uczniowie wykonali pracę plastyczną, składającą się z samych kropek, a następnie zagrali w grę z kropkami - Twister. Nie obyło się również bez zdjęć w kropkowej foto-budce.

Agnieszka Grzanka


Plastyka w plenerze

Dnia 16.09 klasa 3a uczestniczyła w zajęciach plastycznych w plenerze. Zadaniem uczniów było wykonie ilustracji do wybranego fragmentu historii niedźwiadka Wojtka - bohatera lektury pt. „Wojtek spod Monte Casssino”, z którą uczniowie zaznajomili się niedawno. Młodzi plastycy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz inwencją twórczą.

Stella Zellma-Kisielowska


Dzień dobry, szkoło!

Nowy rok szkolny uczniowie klas I-III rozpoczęli uroczyście i w reżimie sanitarnym podczas akademii 1 września 2020 r. o godzinie 9.15.

W tym roku nieco inaczej, krócej i w maseczkach - ze względu na Covid 19. Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkich po długiej przerwie i wakacjach. Następnie wręczyła uczniom klasy drugiej i klas trzecich nagrody za naukę w roku ubiegłym, gdyż nie było możliwości zrobić tego w czerwcu. Szczególnie miło zostali powitani uczniowie rozpoczynający naukę w klasie pierwszej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie. Po pasowaniu delegacja pierwszaków złożyła wiązankę pod tablicą pamiątkową naszego patrona. Po zakończeniu uroczystości, uczniowie rozeszli się do klas z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać”
Ignacy Paderewski

W pełnym reżimie sanitarnym, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, Pani dyrektor Renata Lemisiewicz przywitała serdecznie uczniów, którzy po prawie półrocznej przerwie przybyli do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. Po uroczystym wysłuchaniu hymnu państwowego, uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce z klas 4 – 7 z ubiegłego roku szkolnego otrzymali z rąk Pani dyrektor stypendia naukowe, zaś wychowawcy wyróżnili najlepszych uczniów nagrodami książkowymi. Na zakończenie uroczystości zabrzmiał dzwonek symbolizujący koniec wakacji, a początek nowej przygody z nauką.

Ten rok, jak podkreśliła w swoim przemówieniu Pani dyrektor, będzie szczególnie nastawiony na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczniom, jak i wszystkim pracownikom szkoły. Po krótkim apelu dzieci wraz z wychowawcami rozeszły się do klas na spotkania z wychowawcami.

Małgorzata Krajewska-Rigall



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej