Rok 2023/2024


>>Inne lata<<


Styczeń

Dzień LEGO

28 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Lego. Został ustanowiony na pamiątkę opatentowania sposobu łączenia klocków, którymi bawią się od lat nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Z okazji zbliżającego się święta klocków dzieci z oddziału 0b przyniosły do szkoły swoje ulubione figurki i zestawy.

Z klocków Lego dziś można zbudować wszystko – domy, pojazdy, rakiety kosmiczne, samoloty, statki, roboty... Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Dzień upłynął nam w miłej atmosferze, było mnóstwo wesołej, edukacyjnej zabawy, która została nagrodzona. Na pamiątkę tego kreatywnego dnia wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Dzień Babci i Dziadka w zerówce.

To był wyjątkowy dzień dla oddziału 0 "b", a to za sprawą gości specjalnych, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, na które zawsze wszystkie wnuki czekają z radością. Dzieci z zerówki miały zaszczyt wystąpić przed najserdeczniejszą publicznością. To nie mogło się nie udać. Dziękujemy za tak pozytywny odbiór naszego przedstawienia. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy samych słonecznych dni w zdrowiu i szczęściu :)


Dzień Babci i Dziadka

Kocham mocno babcię, dziadka.
To nie żarty moi mili.
Dziś życzenia dziadkom składam,
By sto latek jeszcze żyli.

Jest styczeń, za oknem zimno i deszczowo, a w sali dzieci z oddziału przedszkolnego zakwitły stokrotki. Dzień jest szczególny i bardzo uroczysty. Swoje święto obchodzą babcia i dziadek. Seniorzy, na zaproszenie swoich wnucząt, odwiedzili ich w zerówce. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały swoich gości, których bardzo ciepło i serdecznie przywitała pani wicedyrektor Ewelina Ćmiel. Starszaki zaprezentowały się w części artystycznej przeplatanej tańcami i piosenkami. Dziadkowie podziwiali umiejętności recytatorskie i wokalne małych artystów, którzy z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Tak wnuczęta dziękowały dziadkom za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Były uściski, radość i łzy wzruszenia. Brawom nie było końca.

Dopełnieniem uroczystego spotkania były prezenty przygotowane przez dzieci oraz wspaniałe torty od rodziców.

To było wyjątkowe i niepowtarzalne spotkanie.


Niespodzianki dla Dziadków

21 i 22 stycznia to dwie wyjątkowe daty, o których powinien pamiętać każdy wnuczek i wnuczka. W tych dniach swoje święto obchodzą nasi kochani Dziadkowie. Babcia i Dziadek pełnią w życiu dzieci bardzo ważną rolę. To dobre wróżki, które zawsze pocieszą, przytulą i pochwalą. Zawsze cieszą się z małych rzeczy i nawet najmniejszych osiągnięć. Potrafią rozpalać serce nie tylko słowem, ale też pichcąc przysmaki w kuchni i nikt nie ma lepszych opowieści, niż oni sami. Z okazji „Dnia Babci i Dziadka” dzieci z punktu przedszkolnego samodzielnie wykonały prezenty, chcąc podziękować Dziadkom za miłość oraz wszelkie troski, którymi otaczali ich od pierwszych dni życia.


Kubuś Puchatek i przyjaciele

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. Kubuś Puchatek i przyjaciele. Konkurs został rozstrzygnięty 18 stycznia, w przeddzień Dnia Kubusia Puchatka. Prace plastyczne Oliwki i Kacpra spodobały się dziecięcemu jury i zostały ,,słodko” nagrodzone. Było także 8 wyróżnień i brawa dla wszystkich uczestników konkursu.

Sami oceńcie, czy dzieci zasłużyły na gratulacje?


Dzień Kubusia Puchatka

Z okazji Dnia Kubusia Puchatka dzieci z oddziału "0" wybrały się do biblioteki, aby przenieść się choć na chwilę do bajkowego świata. Dzięki naszej wyobraźni odwiedziliśmy Stumilowy Las i poznaliśmy kolejną z przygód Kubusia Puchatka, który przekonał się jak ważne w życiu jest posiadanie prawdziwych przyjaciół.

Dziękujemy za kolejną cenną lekcję.


Przygoda przedszkolaków z Małym Misiem

Dzieci z punktu przedszkolnego wraz z wychowawczynią w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM pt. „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, świetlicami szkolnymi, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno - wychowawczymi w całej Polsce i za granicą. Projekt składa się z VI modułów: „Czytamy razem z Małym Misiem”, „Misiowa wyspa talentów”, „Logorytmiczne rymowanki”, „Misiowy ZABAWOWNIK międzypokoleniowy”, „Mały Miś uczy wrażliwości”, „Europejczyk”.

W listopadzie przedszkolaki zdobyły dyplom za zrealizowanie II modułu pt. „Misiowa wyspa talentów”. W trakcie niego dzieci dowiedziały się, że każdy człowiek ma jakiś talent, który może rozwijać oraz dar, którym może się dzielić z innymi. Następnie w grudniu wykonały zadania z III modułu „Logorytmiczne rymowanki”. Dzieci: rozwijały percepcję słuchową, różnicowały wartości rytmiczne, ćwiczyły pionizacje języka, doskonaliły poczucie rytmu, rozwijały motorykę małą oraz wyobraźnię muzyczną.

W styczniu przedszkolaki rozpoczęły realizację I moduł pt. „Czytamy razem z Małym Misiem”, który polega na wędrówce grupowego pluszaka po domach przedszkolaków i wspólnym czytaniu wraz z rodzicami wybranych przez dzieci pozycji książkowych, zakończonych rysunkiem w Dzienniczku Małego Misia.


Tęcza na talerzu - nauka jest fajna

Tak twierdzą dzieci z oddziału przedszkolnego, które zafascynowały się zabawami badawczymi i nie ustają w zaspokajaniu swojej wiedzy. Że zabawy badawcze uczą i bawią, to już wiedzą doskonale. Dzisiaj przekonały się, że mają także kolory i owocowy smak. Oto kolejne eksperymenty, które zachęciły dzieci do segregowania, liczenia i porównywania oraz udowodniły, że można np. nadmuchać balonik bez wysiłku.

Zabawy badawcze to ciekawe propozycje na aktywne spędzanie czasu, rozwijanie kreatywności i swoich zainteresowań badawczych oraz zaspokajanie naturalnej dziecięcej ciekawości.

Czy potraficie odpowiedzieć na pytanie, który balonik jest cięższy? Czy ten wypełniony dwutlenkiem węgla, czy ten wypełniony powietrzem? Zerówkowicze już to wiedzą.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.


Zimowa Sensoplastyka w zerówce

Na wtorkowych zajęciach sensorycznych królowała galaretka, wiórki kokosowe, migdały, pieprz, herbatniki i mąka????

Na zajęciach sensoplastycznych dzieci doświadczają, koncentrują swoją uwagę i wykorzystują każdą minutę zajęć wedle swoich potrzeb.

Tak było i dziś.

Dzieci tworzyły swoje małe, zimowe krainy czy wyspy, lepiły bałwany, budowały iglo.


Zabawy z literkami.

Jak najlepiej poznawać świat liter w okresie przedszkolnym? Oczywiście poprzez zabawę.

Dzieci z oddziału "0" na porannych zajęciach utrwalały swoją wiedzę przy wykorzystaniu filcowych literek, klocków i "skrzyni skarbów".

Ćwiczenia rozwijające i doskonalące analizę i syntezę głoskową wyrazów, zabawy badawcze, zadania matematyczne - takie aktywności kreatywnie wypełniły nasz piątkowy poranek.



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej