Rok 2023/2024


>>Inne lata<<


Luty

DZIEŃ ŻABY inny niż wszystkie dni

Zielone noszę ubranko,
gdy przychodzę na świat jestem kijanką.
Często w stawie pływam.
Kto wie jak się nazywam?

W czwartek gościem w oddziale przedszkolnym była ŻABA. To był wyjątkowy dzień, ponieważ Dzień Żaby obchodzony jest 29 lutego, a więc przypada co 4 lata. W sali zrobiło się bardzo zielono. Dominującym odgłosem, wydobywającym się z każdego zakątka, było oczywiście kumkanie.

Podczas zajęć i zabaw dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat tych małych płazów. Poznały ich cykl rozwojowy i sposób odżywiania. Wyjaśniła się także tajemnica długiego i lepkiego języka żab, który służy im do zdobywania pożywienia, a głównie do łapania owadów.

Dzieci dowiedziały się, że dzięki długim tylnym kończynom żaby skaczą daleko i precyzyjnie, że nie piją wody tylko chłoną ją przez skórę. Są też pod ochroną i są bardzo pożyteczne. Rolę, jaką sprawują w ekosystemie, najbardziej doceniają rolnicy i ogrodnicy, którym te małe płazy pomagają w walce ze szkodnikami.

W czwartek ,,żabki” bawiły się świetnie, demonstrowały swoją szybkość i zwinność. Były żabie skoki, polowanie na muszki i pokonywanie przeszkód. W piątek, zabawą i słonecznym uśmiechem, przywitały marzec.

Teraz z niecierpliwością czekają na wiosnę.

Zapraszamy do galerii


Dzień Tosta w zerówce.

Każda okazja jest dobra do świętowania. Doskonale wie o tym grupa 0b. Tosty na słodko czy na słono - wszystkie równie apetyczne i pyszne znikały z talerzy w oka mgnieniu.

Pani Ani, Pani Iwonie i Pani Jadzi bardzo dziękujemy za odwiedziny i pomoc w organizacji tego pysznego śniadania.


Magnesowe czary - kolejny eksperyment z cyklu NAUKA JEST FAJNA

Od zawsze wiadomo, że najlepsza nauka to nauka przez doświadczanie, dlatego też dzieci z oddziału przedszkolnego z zapałem przystąpiły do działań badawczych i kolejnych eksperymentów. Tym razem odkrywały magiczną siłę magnesu. Dowiedziały się, że magnetyzm to bardzo tajemnicze zjawisko. To wielka siła, która działa na naszej planecie i w całym wszechświecie.

Dzieci poznały budowę magnesu. Eksperymentując i bawiąc się jednocześnie, dowiedziały się, które obiekty mają właściwości magnetyczne i jak magnesy działają na siebie wzajemnie.

A co łączy papierowe rybki pływające w przedszkolnym stawie z magnesem?

Może sami to rozszyfrujecie ?

Powodzenia


Cykl zajęć w grupie 0b: ćwiczenia słuchu fonemowego, analiza i synteza słuchowa wyrazów na pomocach konkretno - werbalnych, a także ćwiczenia motoryki małej, czyli usprawnianie pracy rąk z wykorzystaniem drewnianych klamerek. Te wszystkie bardzo ważne aktywności zajmowały nas w ostatnim czasie.

Dzieci obejrzały również plenerowy teatrzyk Kamishibai pt. " Co się wydarzyło w Pluszątkowie".

Odwiedziła nas również Pani Ela, która przeczytała nam książkę pt. "Nie płacz Koziołku". Przygody koziołka, a także zwierząt z Pluszątkowa były dobrym pretekstem do rozmowy o emocjach.


Wizyta w Multikinie

Dzieci z oddziałów 0a i 0b wybrały się do Multikina na film pt. "Jeżyk i przyjaciele". Ta ekologiczna bajka opowiada o losach jeża i wiewiórki, którzy wspólnie muszą pokonać wiele przeciwności zanim odnajdą magiczny kamień i odkryją, czym tak naprawdę jest prawdziwa przyjaźń.

Dzieci przed seansem miały okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat kina i kinematografii dziecięcej oraz uczestniczyć w pokazie prażenia popcornu i jego degustacji.

Wycieczka została zorganizowana w ramach programu "Moja pierwsza wizyta w kinie".

To był bardzo udany dzień dla wszystkich przedszkolaków!


Kolorowe eksperymenty

Eksperymenty dla dzieci w przedszkolu to świetny pomysł na ciekawą zabawę oraz okazja do poznania otaczającego świata. We wtorek, 27 lutego, dzieci z punktu przedszkolnego doskonale się bawiły, uczestnicząc w zabawach badawczych z kolorami. Samodzielnie przygotowane eksperymenty wzbudziły ogromne zainteresowanie. Małym badaczom udało się stworzyć niepowtarzalny kolor, który nazwali „coca – cola”.


Dino zabawy

„Dino, dino, dinozaury,
wielkie gady, że aż strach.
Dawno temu już wymarły,
został po nich tylko ślad”

Końcówka lutego wcale nie musi być nudna…,bo jak się okazuje 26 lutego przypada nietypowe święto - „Dzień Dinozaura”. Dla dzieci z punktu przedszkolnego była to wspaniała okazja do przypomnienia sobie wiadomości o prehistorycznych stworach, które dawno temu zamieszkiwały naszą planetę. Przedszkolaki spędziły czas na wspólnych zabawach, poznając ciekawostki z ich życia.


"Dinozaury z gliny", czyli sensoceramika w zerówce.

Wałki, wałeczki, kostki, kosteczki, kule i kuleczki - a wszystko z gliny.

Na kolejnych już zajęciach sensoceramicznych uczyliśmy się lepić pierwsze gliniane dinozaury.

Nasze rączki musiały włożyć bardzo dużo pracy, aby glina stała się plastyczna. Najpierw powstały wałeczki, potem kule i kuleczki. Następnie przekształciliśmy kule w kostki, z których powstały wyczekiwane dinozaury - roślinożerne diplodoki.

Warto zauważyć, że zajęcia z sensoceramiki są "zajęciami ciszy". Dzieci podczas pracy z gliną są bardzo zaangażowane i skoncentrowane. To naturalny efekt pracy z tym materiałem, który pozwala dzieciom wyrazić siebie i wyciszyć.


Wizyta pani Dominiki

21.02. 2024 r., sala oddziału 0B zamieniła się w salę operacyjną, a to za sprawą wizyty Pani Dominiki Jurago, mamy Rysia, która odwiedziła nas w ramach projektu "Poznajemy ciekawe zawody". Dzieci były zachwycone tym spotkaniem i przyswoiły wiele przydatnych informacji na temat pracy lekarzy różnych specjalizacji.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest stetoskop, otoskop, pulsoksymetr czy ciśnieniomierz. W trakcie zajęcia dzieci miały okazję wcielić się w lekarzy anestezjologów i przeprowadzić swoje pierwsze operacje na specjalnych lalkach - Stefci i Stefanie.

Przedszkolaki dowiedziały się także, jak wygląda tomograf. Po spotkaniu wiemy również, jakie organy kryje nasze ciało i jak wyglądają zdjęcia USG niektórych narządów.

Ogrom wiedzy, jeszcze więcej zabawy i uśmiechu. To wszystko zawdzięczamy wizycie Pani Dominiki w naszej grupie. Dzisiejsze spotkanie zapadnie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy !


Jak wędruje prąd - zabawy badawcze zerówkowiczów z cyklu NAUKA JEST FAJNA.

We wtorek, 20 lutego, dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził Pan Szymon Surowiec. Świat elektryczności zafascynował go tak tak bardzo, że chętnie podzielił się swoją pasją z przedszkolakami. Aby przybliżyć dzieciom działanie prądu, skonstruował prosty obwód elektryczny, demonstrując świecącą się żarówkę, diodę i wiatraczek. Dzieci rozbudziły swoją naturalną ciekawość. Z ochotą same eksperymentowały i odkrywały tajemnice związane z elektrycznością. Poznały zasady przepływu prądu elektrycznego oraz warunki, jakie muszą być spełnione, aby w obwodzie płynął prąd. Odkryły też, jak pozyskać prąd z ziemniaka, dlaczego dwa balony raz się przyciągają, a raz odpychają oraz że woda jest bardzo dobrym przewodnikiem prądu.

Spotkanie było bardzo interesujące, wzbudziło wiele emocji i zachęciło dzieci do zabaw badawczych.

Panu Szymonowi dziękujemy za wiedzę i rozbudzenie ciekawości dzieci w poznawaniu tajemnic związanych nie tylko z elektrycznością, ale także otaczającego nas świata. Dziękujemy za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.


Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się.
Są rasowe, dachowce, bywają też bezdomne.
Kto?
Oczywiście koty.

16 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu nietypowe święto – „ Światowy Dzień Kota”

Tego dnia wszystkie przedszkolaki zamieniły się w koty, których nie sposób było nie zauważyć.

Dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Aktywnie uczestniczyły również w różnych "kocich" zabawach


Przedszkolny Dzień Kota

W kalendarzu oprócz świąt tradycyjnych można odnaleźć także święta nietypowe, takie jak np. „Dzień Kota”. 16 lutego dzieci z punktu przedszkolnego przybyły do przedszkola ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, by razem z nimi obchodzić ich dzień. Wychowawczyni przeczytała dzieciom bajkę o „Kocie w butach” oraz wiersze: „Chory kotek”, „Kotek”, „Psotny kotek”. Następnie zaprezentowała kilka ciekawostek na temat kotów, m.in. wyjaśniła, w jaki sposób należy się nimi opiekować, opowiedziała o ich zwyczajach oraz przedstawiła sposoby pielęgnacji tych zwierząt. W tym dniu dzieci oglądały kocie książeczki, rozpoznawały na ilustracjach bajkowe koty, bawiły się w wesołe kocie zabawy muzyczno – ruchowe oraz oglądały kocią galerię. Najwięcej radości sprawiło dzieciom picie mleka bez użycia rąk.


Pani sołtys z wizytą u przedszkolaków

15. 02. 2024r. na zaproszenie przedszkolaków przybyła do naszej szkoły sołtys Głobina Pani Aleksandra Baradziej-Świetlak. Wszystkie dzieci były bardzo ciekawe, na czym polega praca sołtysa. W trakcie ciekawej rozmowy dotyczącej pełnionej funkcji sołtysa, ku zaskoczeniu wszystkich dzieci, okazało się, że Pani Aleksandra jest także projektantką i architektką. Pani sołtys z ogromną pasją opowiedziała o swojej pracy i pokazała, na czym polega projektowanie wnętrz. Na koniec spotkania to przedszkolaki spróbowały swoich sił w pracy, jaką na co dzień wykonuje pani sołtys, czego efektami końcowymi były dziecięce projekty różnych pomieszczeń domowych. Ta praca plastyczna, choć trudna, przyniosła wszystkim przedszkolakom wiele satysfakcji. Niektóre dzieci już dziś przyznały, że chcą wykonywać właśnie taką pracę w swoim dorosłym życiu.

Pani sołtys dziękujemy za wizytę, uśmiech, życzliwość i ciekawą lekcję.


W Dniu Świętego Walentego masz życzenia z serca mego!

Walentynki to wyjątkowy dzień pełen serdeczności i radości, który każdego roku obchodzony jest 14 lutego. To czas, kiedy możemy pokazać innym, jak bardzo są dla nas ważni. To także okazja do wyrażania uczuć miłości i przyjaźni.

Dla dzieci z oddziału przedszkolnego walentynki były nie tylko niezwykłą i ciekawą atrakcją, ale przede wszystkim świetną okazją do wspólnej zabawy.

Dzień pełen niespodzianek zaczął się od ,,walentynkowych wygibasów”. Potem było już tylko lepiej i ciekawiej. Najpierw ,,Walentynkowe kodowanie” i zabawa – „Serce do serca”, a potem ,,Walentynkowe zadania matematyczne” i słodka niespodzianka z zaczarowanego kosza.

Było miło i radośnie. Walentynkowa atmosfera i humor nie opuszczał dzieci do końca zajęć.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy udanego walentynkowego dnia.


Walentynki

Walentynki to jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku. I to nie tylko święto dla zakochanych, bo walentynki to również doskonała okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem. Dzieci z oddziału 0 doskonale o tym wiedzą i dlatego dziś postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień.

Przedszkolaki przygotowały słodkie walentynki, którymi postanowiły obdarować swoich rodziców.

Słodkich Walentynek dla wszystkich


Walentynki u przedszkolaków

„Dzień Świętego Walentego, to dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!”

Walentynki to okazja do wspólnej zabawy. Dnia 14 lutego dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły „Walentynki”. Wychowawczyni odbyła z dziećmi pogadankę na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że „Walentynki” to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy, są: „życzliwość, sympatia i szacunek okazane drugiemu człowiekowi”. Dzieci wykonały piękne prezenty, które na pewno trafią do bliskich ich sercom osób.



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej