Rok szkolny 2021/2022


>>Inne lata szkolne<<


Listopad

RADOSNE ANDRZEJKI

30 listopada 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki, ale w nietypowy sposób. Samorząd Uczniowski zachęcał uczniów, aby tego dnia włożyli śmieszne kapcie i prezentowali się w nich w klasach i na korytarzach szkolnych.

Akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem uczniów.

Było bardzo kolorowo i zabawnie.

Lekcja kleksografii w klasie czwartej!

W klasie 4a na lekcjach języka polskiego też jest wesoło. Uczniowie mogli się poczuć jak wychowankowie Ambrożego Kleksa na lekcji kleksografii. Czwartoklasiści na białych arkuszach papieru wykonywali kleksy tuszami lub kolorowymi farbkami, które przybierały przeróżne kształty przypominające motylki, chmurki, robaczki, żabki, fotele... Wszyscy świetnie się bawili, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty.


„Szkoła do hymnu” – podziękowanie za udział w akcji

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w 2018 r.

Nasza szkoła, po raz kolejny, dołączyła do prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w których 10.11.2021r. o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji.


Wizyta na zamku

Uczniowie klasy 2 a byli na wycieczce w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Podczas zwiedzania wysłuchali wiele ciekawostek związanych z zamkiem. Mogli też zobaczyć, jak kiedyś mieszkali książęta. To była ciekawa lekcja historii.


"Bohaterowie Niepodległości"

103. rocznica odzyskania niepodległości to okazja do różnych imprez i konkursów. Z tej to okazji w naszej gminie został zorganizowany konkurs plastyczny "Bohaterowie Niepodległości". Uczennice klasy 2a Nadia Miszke i Julia Stenka wzięły w nim udział i wykonały piękne prace plastyczne. W kategorii klas 1-4 Nadia zdobyła I miejsce, a Julia - III. Gratulujemy.


105. rocznica śmierci Patrona naszej szkoły

15 listopada przypada 105. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, patrona naszej szkoły, jednego z najwybitniejszych i najbardziej popularnych pisarzy polskich, laureata literackiej nagrody Nobla, który poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz herbu Oszyk, pseudonim Litwos (ur. 5 maja 1846 r. w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 r. w Vevey) jest autorem cyklu historycznego "Trylogia", na który składają się czytane do dziś i chętnie ekranizowane: "Ogniem i mieczem", "Potop" i "Pan Wołodyjowski", powieści "Krzyżacy", "Quo vadis", "Rodzina Połanieckich" czy "W pustyni i puszczy". Wśród jego dzieł znajdują się nowele, jak "Janko Muzykant" i "Latarnik", a także reportaże.

Odbierając, jako pierwszy Polak, w grudniu 1905 r. Nobla za całokształt twórczości Sienkiewicz mówił, że zaszczyt ten jest szczególnie cenny dla syna Polski. "Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że żyje. Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężać" - powiedział wtedy pisarz. Jak podkreślił jeden z członków Komitetu Noblowskiego "Sienkiewicz to rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.


Akcja KOTYLION

Dnia 10 listopada 2021r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję KOTYLION, której celem było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie pięknie prezentowali się tego dnia w galowych strojach z przypiętymi do piersi biało-czerwonymi kotylionami i kokardami.


Narodowe Święto Niepodległości

103 lata temu nasza ojczyzna odzyskała suwerenność, a dzień 11 listopada stał się umowną datą tego wydarzenia. Z tej okazji uczniowie klasy VIII, pod opieką nauczyciela historii Marzeny Tuliszki, przygotowali przedstawienie artystyczne. Informacje o tle historycznym wydarzenia, patriotyczne teksty literackie, przeplatane były pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru przygotowanego przez nauczyciela muzyki Elżbietę Stec. Przedstawienie zostało nagrane przez nauczyciela historii Justynę Piątek.

10 listopada nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, o symbolicznej godzinie 11:11, uczniowie wspólnie z nauczycielami odsłuchali w swoich klasach hymn państwowy. Następnie wspólnie obejrzeli nagrany wcześniej program artystyczny. Link do apelu


Apel poświęcony papieżowi Św. Janowi Pawłowi II

Uczniowie kl. VIII przygotowali uroczysty Apel Papieski pod czujnym okiem katechetki p. K. Smuga.

W tym roku obchodziliśmy XXI Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi” - ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź św. Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża.

Tegoroczne hasło jest wymowne, szczególnie dla młodych, którzy mają wiele obaw, zahamowań, często odczuwają lęk przed przyszłością. Nauka papieża Polaka – ponownie przypomniana - może dodać wiary, pokazać drogę, wskazać sens życia.

„Każdy z Was młodzi przyjaciele, znajduje w życiu swoje „Westerplatte”.
Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć.
Jakiś obowiązek, od którego nie może się uchylić.
Nie można zdezerterować”

K. Smuga


Zdrowe śniadanie na dobry początek dnia

Uczniowie klasy 2b podjęli wielkie wyzwanie pod hasłem „Odżywiam się zdrowo i jem kolorowo czyli zdrowe śniadanie na dobry początek dnia - kanapki".

Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe i pięknie ozdobione, ale przede wszystkim wykonane własnoręcznie. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.


Akcja "Zapałka nie ogrzeje"

Podczas uroczystości Wszystkich Świętych 29 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Sylwii Smuga wzięło udział w akcji "Zapałka nie ogrzeje" na słupskim starym cmentarzu.

Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, a ofiarodawcom wręczali specjalne wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka z zapałkami z logo Caritas.

Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup opału dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i ogromne chęci niesienia dobra ...

Sylwia Smuga- opiekun Koła SKC



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej