Rok szkolny 2021/2022


>>Inne lata szkolne<<


Wrzesień

Wakacyjne wspomnienia

Dnia 29. 09.2021r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia”. Jest to IV edycja konkursu, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie. Konkurs cieszył się dużą popularnością uczniów. I z pewnością dla autorów robienie zdjęć było wielką frajdą. Napłynęło 38 zdjęć.

Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań twórczością fotograficzną, rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności oraz uwrażliwienie na piękno środowiska naturalnego.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

Kategoria: klasy I – III

Kategoria: Klasy IV – VIII:

Przyznano wyróżnienia:

Wystawę pokonkursową można obejrzeć na holu naszej szkoły.

Zabawa aparatem i uchwycenie piękna naszej ziemi to forma spędzania wolnego czasu, a efektem tego są samodzielność i otwartość w wyrażaniu własnych pomysłów i emocji. W każdym zdjęciu zawarte są również miłe wspomnienia z wakacyjnego wypoczynku.

Nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie.


Dzień Chłopaka - egzamin na dżentelmena w klasie 1a

Dziewczynki z klasy 1a poddały dzisiaj chłopców próbom: odwagi, mądrości, wytrzymałości. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin. Otrzymali certyfikaty „ Super chłopaka” i drobny upominek. Nasi chłopcy są: wyjątkowi, fantastyczni, niesamowici, najfajniejsi, najmilsi, najsympatyczniejsi, najweselsi, najwspanialsi:)


KOLOROWY PIĄTEK

Za oknem szaro i buro, a w naszej szkole było kolorowo!

24 września Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję KOLOROWY PIĄTEK.

Zabawa polegała na tym, aby wszyscy uczniowie klas 0-III oraz IV-VIII w ostatni piątek miesiąca ubrali rzeczy w wylosowanym kolorze.

Członkowie SU wylosowali na ten dzień dwa kolory:

Uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję i świetnie się bawili. Grono pedagogiczne również włączyło się do zabawy, za co pięknie dziękujemy!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

29.09.2021 roku to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Dzień ten jest doskonałą okazją, by uświadomić wszystkim, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole.

Z tej okazji członkowie koła teatralnego czytali swoim kolegom fragmenty powieści patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Usłyszeliśmy fragment „W pustyni w i puszczy”, następnie „Ogniem i mieczem”, „Krzyżacy”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski” i „Quo vadis”. Pamiętajmy, że czytanie jest również wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.


WYCIECZKA DO GDYNI KLAS 7

Gdynia nazywana jest miastem powstałym z morza i marzeń. Zapewne niewiele osób wie, że jeszcze 100 lat temu znajdowała się tu niewielka wieś rybacka, a dziś to przepiękne miasto, które postanowiliśmy wspólnie zobaczyć. 18 września we wczesnych godzinach rannych wraz z wychowawcami wyruszyliśmy ze szkolnego parkingu, pełni energii mimo niezbyt dobrej pogody, optymistycznie nastawieni na dzień pełen wrażeń. Swoje pierwsze kroki skierowaliśmy do Gdyńskiego Akwarium, gdzie oglądaliśmy gatunki zwierząt wodnych z całego świata. Kolejnym celem naszego pobytu w Gdyni był Okręt – muzeum ORP „Błyskawica” - legenda polskiej Marynarki Wojennej. Mieliśmy okazję zobaczyć najstarszy na świecie unoszący się na wodzie niszczyciel oraz jedyny bojowy okręt aliancki, który aktywnie uczestniczył w działaniach wojennych przez cały okres II wojny światowej.

Dużo emocji wzbudziła wśród nas wspinaczka na Kamienną Górę.

Z usytuowanego w centrum Gdyni wzgórza rozpościerał się malowniczy widok na Skwer Kościuszki oraz port. Na szczyt dostaliśmy się schodami – a tu niemała niespodzianka, bowiem okazało się, że kondycja niektórych z nas nie jest najlepsza. Z góry można zjechać kolejką – na co zdecydowali się nieliczni z nas.

Kolejną atrakcją tego dnia był Park Trampolin, który okazał się najlepszym punktem programu. Akrobacje na trampolinach pod kierunkiem instruktora niejednemu z nas zapadną na długo w pamięci. Głodni i zmęczeni zakończyliśmy nasz pobyt w Trójmieście wizytą w restauracji. W późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do swoich domów.

Małgorzata Krajewska-Rigall


Sensoplastyka.

Od tego roku szkolnego w naszej szkole prowadzone są zajęcia dodatkowe oparte o metodę Sensoplastyka. Zajęcia te organizowane są dla dzieci z klas 1-3. Metoda ta została bardzo dobrze przyjęta przez dzieci, daje im dużo radości, samodzielności w działaniu i możliwości doświadczania wielozmysłowego oraz brudzenia się. Materiały sensoryczne wykorzystywane na zajęciach opierają się na wykorzystywaniu bezpiecznych produktów.

Uczestnicy zajęć starają się w sposób samodzielny przygotować np. masy plastyczne oraz farby jednocześnie aktywizując wszystkie swoje zmysły. Metoda ta to również forma relaksacji, niwelowania napięć i wyciszenia, a to wszystko może mieć miejsce w szkole.


Wycieczka do Sławutowa

Dnia 18 września odbyła się wycieczka w ramach nauki języka kaszubskiego do Osady Słowiańskiej w Sławutowie położonej na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej. Uczniowie poznali garncarza, tkaczkę, piekarza, kowala oraz zielarza, w towarzystwie których zwiedzili 8 chat. Wzięli udział w grach i zabawach średniowiecznych, dzięki którym poznali umiejętności i cechy, które decydowały o sprycie, zaradności, sile i rozwadze ludzi z dawnych czasów. Ponadto uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych z zakresu garncarstwa, piekarstwa i bursztynnictwa, zdobyta wiedza pomogła im stworzyć własnoręczne pamiątki. Zwieńczeniem wyjazdu było ognisko z kiełbaskami.


Otrzymaliśmy podziekowanie

Z satysfakcją informujemy, iż nasza szkoła otrzymała podziękowanie za propagowanie Ochrony Przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Pani dyrektor Renata Lemisiewicz odebrała statuetkę z rąk pani Barbary Dykier, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Strazy Pożarnej RP w Słupsku podczas XI Zjazdu Oddziału Gminnego Związku OSP.


X Bieg Sienkiewiczowski

20 września 2021 r. w naszej szkole został zorganizowany X Bieg Sienkiewiczowski. Całemu wydarzeniu towarzyszyła dobra zabawa, świetne humory i piękna pogoda. W biegu wzięli udział uczniowie z klas 0 – 8. Podzieleni oni zostali na różne grupy startowe. Klasy 0 – 3 startowały jako pierwsze, następnie klasy 4 – 8. Dziewczęta i chłopcy biegli osobno.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez panią wicedyrektor Grażynę Diak i wspólnej rozgrzewce, rozpoczął się wyścig.

Na zakończenie, dodatkową atrakcją były Sztafety Mieszane uczniów klas 7 – 8, które walczyły o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie. Wzięło w nich udział po ośmioro uczniów z każdej klasy, cztery dziewczęta i czterech chłopców.

Ostatnim punktem tego bardzo emocjonującego dnia było rozdanie medali i pucharu zwycięzcom oraz wspólne zdjęcia.


Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Wszystkie pierwszaki muszą wiedzieć, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dlatego dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W piątek 17 września sprawdziliśmy wszystko w praktyce. Obie klasy pierwsze, wraz ze swoim wychowawcą, udały się na przejście przed szkołą. Tu dzieci ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Co już umieją pierwszaki? Można zobaczyć na zdjęciach.


„Zacznij od nowa”

18.09.2021r. dziesięciu wolontariuszy SKC z kasy VIII rozpoczęło swoje Spotkanie młodych „ Zacznij od nowa” w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu. Młodych przywitał bp Edward Dajczak - pasterz diecezji, który razem z młodzieżą bawił się, śpiewał i modlił do późnego wieczora.

Na początku spotkania młodych rozgrzał zespół Full Power Spirit- hip hop chrześcijański. Po koncercie do namiotu uroczyście wprowadzono kopię cudownej Piety, a także relikwie patronów diecezji: św. Wojciecha i św. Maksymiliana M. Kolbego.

Następnie młodzież obejrzała spektakl przygotowany przez Wspólnotę Cenacolo, która pomaga młodym ludziom wyjść z uzależnień.

Na koniec pierwszej części spotkania biskup pobłogosławił Mobilne Oratorium Uwielbienia - kaplicę na kołach przygotowaną przez Fundację "SMS z Nieba", która dotrze tam, gdzie brakuje przestrzeni do adoracji Najświętszego Sakramentu - na festiwalowe place, ulice ewangelizowanych miast czy wsie, w których nie ma kościoła.

W drugiej części młodzież zgromadziła się na modlitwie przy Najświętszym Sakramencie, a spotkanie zwieńczyła Eucharystia zakończona radosnym uwielbieniem.

Wolontariusze wrócili ubogaceni spotkaniem z Jezusem i jednogłośnie stwierdzili, że wrócą tam za rok.

Opiekun wolontariuszy SKC- Sylwia Smuga


Dzień Kropki w klasie 2b

Komu z nas nie zdarzyło się siedzieć nad kartką, mieć pustkę w głowie i nie wierzyć w siebie? Nie wierzyć, że coś się wymyśli? Uda? Stworzy samemu? Taką właśnie sytuację opisał w swojej książce „Kropka” Peter H. Reynolds. „Kropka” to historia Vashti, która dzięki drobnemu gestowi nauczycielki plastyki stała się mistrzynią w malowaniu kropek, podziwianą przez koleżanki i kolegów artystką. W 2009 roku nauczyciel muzyki z Iowa zaproponował zaprzyjaźnionym nauczycielom, by przeczytać uczniom książkę, wspólnie bawić się, tworzyć i odkrywać swoje talenty. I od tego czasu coraz więcej nauczycieli i uczniów na całym świecie 15 września bawi się, odkrywając swoje mocne strony, szukając talentów, a motywem przewodnim jest kropka.

Klasa 2b tego dnia również świętowała. Dla nas Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i współpracy.


Certyfikat „Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021”.

Certyfikat (plik pdf)

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021”.

Otrzymanie certyfikatu było zwieńczeniem pracy uczniów kl. 7a i 8a oraz pań Urszuli Kacprzak i Grażyny Diak w projekcie „Przystań w sieci”. Nadrzędnym celem było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń, z jakimi mogą się zetknąć w Internecie oraz nauczenie ich krytycznego podejścia do treści, jakie znajdują w sieci. Projekt miał za zadanie wyposażyć także nauczycieli w odpowiednią wiedzę, jak zapobiegać i reagować na cyfrowe niebezpieczeństwa. Projekt „Przystań w sieci” składał się z kilku różnych inicjatyw, takich jak: kursy e-learningowe, w sześciu modułach, dla nauczycieli i dla uczniów - zakończone testem, konferencje dla nauczycieli, konkurs na projekt społecznej kampanii informacyjnej – uczniowie wykonali plakaty, prezentację i lapbooki. Roczna praca przy projekcie zakończyła się uzyskaniem certyfikatu przez nauczycieli, uczniów i szkołę. Nie było łatwo!


Witaj szkoło!

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedzi …”

1 września 2021r. uczniowie z klas 4 – 8 zebrali się o godzinie 9-ej na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2021/2022. Pani Dyrektor, Renata Lemisiewicz powitała serdecznie zebranych uczniów, którzy wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z witali się ze swoimi kolegami. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor życzyła uczniom, aby ten rok zaowocował wieloma sukcesami i był pełen pozytywnych doświadczeń. Nauczycielom zaś satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz wielu kreatywnych pomysłów. W trakcie uroczystości pani Dyrektor pogratulowała uczniom, którzy w minionym roku szkolnym odnieśli bardzo wysokie wyniki w nauce, wręczając im nagrodę dyrektora szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Nina, życzyła koleżankom i kolegom samych piątek i szóstek, a uczniom klasy ósmej - wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Po części oficjalnej uczniowie udali się do poszczególnych sal na spotkania ze swoimi wychowawcami.


Czas wracać do szkoły. Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2021/2022 w klasach 1-3 rozpoczęła Pani Dyrektor - Renata Lemisiewicz. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Nina Oleksińska. Po komendzie "Baczność" został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów z klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Życzyła im, aby odnosili jak najwięcej sukcesów i cieszyli się z każdego dnia spędzonego w szkole.

Pani Dyrektor przedstawiła także nowych nauczycieli podejmujących pracę w naszej szkole Uczniom życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Pani Dyrektor zwróciła się także do rodziców z nadzieją na współpracę ze szkołą, która warunkuje dobre efekty wychowawcze.

Mamy nadzieję, że ten rok szkolny upłynie nam szczęśliwie i bez zakłóceń.



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej