Rok szkolny 2022/2023


>>Inne lata szkolne<<


Luty

Sukcesy uczniów naszej szkoły

Miło nam poinformować o osiągnięciach naszych uczniów w Pomorskiej Lidze Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”:

Mikołaj Kurdasiński (uczeń klasy VI) – zajął III miejsce i uzyskał tytuł LAUREATA etapu powiatowego z matematyki dla uczniów klas VII i VIII. Warto nadmienić, że Mikołaj, będąc uczniem klasy VI, realizuje Indywidualny Tok Nauczania z matematyki - realizuje program klasy VII. Podczas Ligi Zadaniowej wykazał się ogromną wiedzą i pokonał wielu starszych od siebie kolegów.

Michalina Masłowska (uczennica klasy VIIIa) – uzyskała tytuł FINALISTY etapu powiatowego z kompetencji społecznych.

Igor Młynarczyk (uczeń klasy VIIIa) - uzyskał tytuł FINALISTY etapu powiatowego z kompetencji społecznych.

Leon Świetlak (uczeń klasy VIIIb) - uzyskał tytuł FINALISTY etapu powiatowego z kompetencji społecznych.

Michał Mojsiewicz (uczeń klasy VIIIb) - uzyskał tytuł FINALISTY etapu powiatowego z fizyki.

Mikołaj, Michalina i Igor będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim Pomorskiej Ligi Zadaniowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Spotkanie z pisarzem

W piątek, 24.02. 2023r., uczniowie klas IVa, IVb i klasy V mieli okazję spotkać się on-line z twórcą książek dla dzieci - Przemysławem Jakóbczykiem - założycielem Fundacji Akademia Samodzielności. Autor książek o Zuzie, która przemierza bezludną wyspę, czy w Australii spotyka się z kangurami, wyjaśnił, skąd czerpał pomysły do napisania książek, omówił proces powstawania książki - od pomysłu do jej wydania. Uczniowie zapoznali się również z zadaniami korektora, redaktora, grafika i recenzenta.

Spotkanie z autorem książek dla dzieci, a następnie zdobycie książki z jego autografem to niesamowita frajda dla ucznia, który rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę.


Sprytna Sowa

W środę, 22 lutego dwóch uczniów z klasy 8b, Olaf Hinc i Leon Świetlak, wzięło udział w etapie powiatowym konkursu matematyczno - przyrodniczego "Sprytna Sowa". Konkurs odbył się w Gdańsku i uczestniczyło w nim 75 uczniów. Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce, a chłopakom już gratulujemy udziału w konkursie i trzymamy kciuki za wysokie osiągnięcia!


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o swoim języku ojczystym, a także rozwijali umiejętności językowe w sposób kreatywny i zabawny.

Tak właśnie bawili się dzisiaj uczniowie klas IV, V i VI podczas lekcji języka polskiego. A zatem mieli za zadanie przedstawić graficznie związki frazeologiczne, wskazać błędy językowe, sprawdzali również swoją znajomość zasad ortograficznych, zapoznali się z różnymi rodzajami słowników języka polskiego. Niektóre zadania okazały się niełatwe, ale dziewczęta i chłopcy poradzili sobie doskonale, za co otrzymali gromkie brawa od kolegów.


21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„Bo błąd w mowie – to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język się smuci, choruje, gdy ludzie źle nim mówią.”
Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony w 1999r. przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. – zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.


Tłusty czwartek

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatki, czyli ostatni tydzień karnawału, który trwa do Środy Popielcowej. Głównym zwyczajem w tym dniu jest zajadanie się pączkami i faworkami. Również w naszej szkole tego dnia zrobiło się bardzo słodko!


Szkolne Walentynki

Walentynki są raz w roku,

pełne szczęścia i uroku,

a Ty stale bądź radosny,

i promienny jak dzień wiosny.

Życzymy wszystkim samych pięknych chwil. Nie tylko w walentynki!


LEKTURA W PUDEŁKU

W ostatnim czasie słyszy się o modzie na pudełkowe jedzenie. Opracowane są nawet diety pudełkowe. Ta pudełkowa moda zachęciła uczniów klasy IVa do wykorzystania jej na opracowanie lektury obowiązkowej. Jak to możliwe?

Po omówieniu książki „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” dziewczęta i chłopcy wzięli udział w projekcie. Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu niezwykłej szafy, w której mieli umieścić wiadomości o lekturze, ciekawostki, zagadki lub zadania. Projekt mogli wykonać dowolnie, ograniczała ich tylko własna wyobraźnia.

Efekty pracy są zdumiewające. Uczniowie bardzo starannie podeszli do tematu. Ich dzieła charakteryzują się ogromną fantazją i pomysłowością. W środku pudełkowych szaf znalazło się prawie całe królestwo Narnii, ze śniegiem z waty, ubrankami i futerkami, z lwem-figurką, lalką-czarownicą, z postaciami bohaterów pierwszo-, drugoplanowych i różnymi innymi elementami treści tego niezwykłego utworu.

Widać, że uczniowie zaangażowali się w przygotowanie zadania, a ich wyobraźnia nie ma granic.



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej